Інструкція до препарату Хлоргексидин спрей для зовнішнього застосування 0.5% флакон 50 мл
- Виробник:
- Форма випуску:Спрей для зовнішнього застосування
- Умови відпуску:Без рецепта
- Температура зберігання:від 15°C до 25°C
- Діюча речовина:Хлоргексидин
Склад
активна речовина:
хлоргексидину розчин для приготування лікарських форм 20% (еквівалентно 5 г хлоргексидину біглюконату) - 25 мл.
допоміжні речовини: спирт етиловий (етанол) 95% — 718,5 мл; вода очищена, до одержання розчину об'ємом 1 л.
Форма випуску
Спрей для зовнішнього застосування.
Фармакологічна дія
Антисептичний засіб. Хлоргексидин активний щодо вегетативних форм грамнегативних та грампозитивних бактерій, а також дріжджів, дерматофітів та ліпофільних вірусів. На суперечки бактерій діє лише за підвищеної температури. Очищає та дезінфікує шкіру, не спричиняючи її пошкодження.
Показання
Для місцевого застосування: трихомонадний кольпіт, ерозія шийки матки, свербіж вульви, профілактика венеричних захворювань (в т.ч. гонореї, сифілісу, трихомоніазу, хламідіозу, уреаплазмозу); гінгівіт, стоматит, афти, пародонтит, альвеоліт, дезінфекція знімних протезів; ангіна; післяопераційний догляд за хворими у відділеннях ЛОР та стоматології.
Обробка ран, опікових ран та поверхонь; дезінфекція шкіри пацієнта.
Обробка рук хірурга, медперсоналу та операційного поля перед діагностичними маніпуляціями, операцією.
Дезінфекція робочих поверхонь приладів (в т.ч. термометрів) та обладнання, термічна обробка яких небажана.
Протипоказання
Підвищена чутливість до хлоргексидину.
Особливі вказівки
Зберігає активність у присутності домішок крові та органічних речовин. Не можна допускати попадання хлоргексидину в очі (за винятком спеціальної лікарської форми, призначеної для промивання очей), а також контакту з мозковими оболонками та слуховим нервом.
Спосіб застосування та дози
Зовнішньо.
При гігієнічній обробці рук медичного персоналу 5 мл засобу наносять на кисті рук і втирають у шкіру протягом 2 хв.
При обробці рук хірурга перед застосуванням засобу руки ретельно миють теплою проточною водою та туалетним милом протягом 2 хв, висушують стерильною марлевою серветкою. Потім на сухі руки наносять порціями по 5 мл (не менше 2 разів) і втирають його в шкіру рук, підтримуючи їх у вологому стані протягом 3 хв.
При обробці операційного поля або ліктьових згинів донорів шкіру послідовно двічі протирають роздільними марлевими стерильними тампонами, рясно змоченими засобом. Час витримки після закінчення обробки 2 хв. Напередодні операції хворий приймає душ (ванну), змінює білизну. При обробці операційного поля шкіру протирають (в одному напрямку) стерильним тампоном, змоченим засобом. Час витримки після закінчення обробки 1 хв. Для знезараження невеликих за площею поверхонь (в т. ч. столи, апаратура, підлокітники крісел) поверхні протирають ганчір'ям, змоченим засобом. Норма витрати засобу при такій обробці складає 100 мл/м2.
Перед дезінфекцією з виробів медичного призначення видаляють видимі забруднення: із зовнішньої поверхні— за допомогою тканинних серветок, змочених водою; внутрішні канали промивають водою за допомогою йоржа або шприца з дотриманням протиепідемічних заходів (гумові рукавички, фартух). Серветки, промивні води та ємності для промивання дезінфікують кип'ятінням або одним з дезінфікуючих засобів за режимами, рекомендованими при вірусних парентеральних гепатитах (при туберкульозі за режимами, рекомендованими при цій інфекції), згідно діючих інструктивно. Вироби після видалення забруднення повністю занурюють у розчин засобу, заповнюючи їм порожнини та канали. Рознімні вироби занурюють у розібраному вигляді. Ємності з розчином слід щільно закривати кришками, щоб уникнути випаровування спирту та зниження його концентрації.
Для дезінфекції виробів, попередньо відмитих від забруднень, препарат може бути використаний протягом 3 діб багаторазово (за умови зберігання використаного засобу у щільно закритій ємності, щоб уникнути зміни концентрації спирту). При появі перших ознак зміни зовнішнього вигляду засобу (включаючи появу пластівців, помутніння) його слід замінити.
Побічні дії
Можливо: алергічні реакції.
Лікарська взаємодія
Хлоргексидин не сумісний з милом, а також детергентами, що містять аніонну групу (сапоніни, натрію лаурилсульфат, натрію карбоксиметилцелюлоза).
Сумісний з препаратами, що містять катіонну групу (цетримоній бромід, бензалконій хлорид).