Статті
Термін «гіпертрофія» в медицині означає збільшення маси або обсягу органу під впливом провокуючих факторів. Тому, пояснюючи, що таке гіпертрофія лівого шлуночка серця (ГЛШ), говорять про збільшення міокарда внаслідок потовщення стінок. До ураження м'яза призводять постнавантаження, викликані фізичною активністю або внутрішніми патологіями, які безпосередньо відбиваються на роботі серцево-судинної системи.
Нормальний кровообіг мозку — запорука повноцінного та безперебійного живлення органу, функціональність якого безпосередньо пов'язана зі швидкістю клітинного метаболізму, що залежить від циркуляції крові.
Чи помічали ви за собою, що згодом ви забуваєте про дні народження родичів та друзів, номери телефонів чи іншу важливу для вас інформацію? На жаль, з віком наша пам'ять погіршується, і це є природним біологічним процесом. Це заважає в роботі, тому люди починають шукати різні шляхи, щоб покращити свою здатність запам'ятовувати інформацію та відтворювати її, наприклад, починають приймати таблетки, що покращують пам'ять. Однак, чи завжди вони потрібні – розберемося в цій статті.
Долоні людини найчастіше контактують із різними об'єктами зовнішнього світу. При цьому вплив різних подразників та негативних факторів (наприклад, занадто високих або низьких температур) може призводити до того, що шкіра тріскається та лущиться.
Своєчасно розпочата терапія знизить негативний вплив застуди на плід та дозволить уникнути подальших ускладнень. Також попередньо варто знати, які медпрепарати дозволені до застосування, щоб самостійно вжити профілактичних заходів у разі потреби.
Бронхіт — захворювання нижніх дихальних шляхів, за якого запальний процес локалізується у бронхах. Запалення, набряклість і скупчення слизу перешкоджає надходженню повітря на легені. З'являється відчуття здавленості у грудях, задишка, хрипи та кашель, який може бути як продуктивним, так і непродуктивним.

22 грудня 2022 | 655 | 12 хв читати
Ларингіт - що це таке, види, причини, симптоми, діагностика та лікуванняЛарингіт – запальний процес в гортані та на зв'язках. Виникає на фоні простудних та інфекційних захворювань: корі, скарлатини, грипу, дифтерії, деяких збудників ГРВІ, кашлюку та іншого.
Гайморит – неприємна хвороба, яка доставляє купу незручностей і може спровокувати розвиток небезпечних ускладнень. Це захворювання – одна з форм синуситу, який виникає на тлі запалення приносових пазух і характеризується великим скупченням слизу.
Заїкання серед мовленнєвих порушень — найвідоміший дефект, який супроводжується запинанням, повторенням і подовженням звуків чи слів. У цілому це порушує плавність мови, викликаючи нерозуміння оточуючих і психоемоційні переживання людини, яка заїкається.
Карієс – це найбільш поширене стоматологічне захворювання, з яким звертаються до дантистів і дорослі, і діти. У статистиці хронічних патологій дитячого віку він обганяє бронхіальну астму та призводить до того, що майже 80% підлітків мають каріозну порожнину, а 95% дорослих – запломбовані зуби.
Хропіння – деренчливий низькочастотний звук, який видає спляча людина. Він пов'язаний з особливостями анатомічної будови глотки та гортані. Під час сну м'які тканини носоглотки розслабляються і частково чи повністю перекривають просвіт дихальних шляхів, коли швидкість повітряного потоку збільшується. Внаслідок чого виникає характерна звукова вібрація.
Крепітація або хрускіт у суглобах проявляється характерним звуком при ходьбі, фізичному навантаженні або повороті тулуба. Фізіологічна причина – утворення бульбашок повітря в синовіальній рідині, що забезпечує змащення елементів суглобового апарату. Саме в момент, коли гази лопаються, виникає клацання.
Кір це одне з найнебезпечніших захворювань, яке також є однією з найпопулярніших причин дитячої смертності у всьому світі. Проте захворіти на кір можуть не лише діти, а й дорослі люди. Щоб убезпечити себе та своїх близьких від цієї інфекції, необхідно докладно розібратися у її симптоматиці, профілактиці та схемах лікування.
Відчуття закладеності вуха - неприємне явище, що негативно впливає на загальну якість життя, що викликає роздратування і серйозний дискомфорт. До того ж, у деяких випадках закладеність вуха свідчить про наявність різних патологій в організмі. Коли краще почекати, раптом «все пройде само собою», а коли потрібно обов'язково звернутися за допомогою, спробуємо розібратися докладніше.
Зменшення гостроти зору – справжній біч сучасного покоління. З кожним роком ситуація посилюється. Це не дивно, адже наші м'язи очей щодня зазнають колосального навантаження. Для фокусування зору вони здійснюють до ста тисяч рухів за добу, що еквівалентно навантаженню на ноги при проходженні пішки відстані близько 80 кілометрів. За таку активність ми «розплачуємося» почервонінням слизової оболонки, появою відчуття печіння, роздратування кон'юнктиви. Уникнути цих неприємних симптомів, зберегти зір довгі роки допоможуть спеціальні вправи для очей.
Часто на початку весни ми відчуваємо нездужання. Замість бадьорості та гарного настрою відчуваємо сонливість, слабкість. До цих неприємних симптомів додається нежить, першіння в горлі, така зміна настрою: періоди апатії змінюються дратівливістю і нервозністю. Найпоширенішою причиною перерахованих явищ є авітаміноз.
Панічні розлади, за даними ВООЗ, зустрічається у 5% населення. Війна в Україні стала фактором, який провокує такий стан у більшої кількості осіб. Умови життя в режимі воєнного стану, постійні обстріли, перебування в бомбосховищах або вимушена еміграція призводять до панічним атакам, що виникають у дорослих та дітей. Як зберігати спокій, та успішно долати подібні розлади, допомагаючи собі та оточуючим, має знати кожна людина.
Емоційна безпека, впевненість у собі, внутрішній спокій – важливі складові у розвиток кожної дитини. Будь-які різкі зміни у поведінці – серйозна нагода насторожитися. Не кожна дитина розуміє, що таке стрес.
Перша медична допомога - це комплекс заходів, який може бути наданий потерпілому в разі травми, поранення або інших ситуацій, пов'язаних із раптовим порушенням здоров'я. Її основна відмінність від професійної допомоги медиків полягає в матеріалах, за допомогою яких виявляються екстрені заходи, що сприяють збереженню життя, а також простоті заходів.
Аварії на хімічних підприємствах – небезпечне явище, яке може призвести до ураження навколишнього середовища, загибелі всього живого чи серйозних наслідків для здоров'я людини.