Розчин для зовнішнього і місцевого застосування «Раностоп ®» використовується при наступних показаннях:
- дезінфекція рук і антисептична обробка слизових оболонок, наприклад, перед хірургічними операціями, гінекологічними та акушерськими процедурами, катетеризацією сечового міхура, біопсією, ін'єкціями, пункціями, взяттям крові, а також як перша допомога при випадковому забрудненні шкіри інфікованим матеріалом;
- антисептична обробка ран і опіків;
- гігієнічна і хірургічна дезінфекція рук.
Склад
Діюча речовина: повідон-йод (1 мл розчину містить 100 мг повідон-йоду (відповідає 10 мг / г вільного активного йоду)).
Допоміжні речовини: гліцерин, лимонна кислота моногідрат, натрію гідрофосфат додекагідрат, проксанол 268, вода очищена.
Протипоказання
- підвищена чутливість до йоду або підозра на неї або інших компонентів препарату;
- пацієнти з порушеннями функції щитоподібної залози (вузловий колоїдний зоб, ендемічний зоб і тиреоїдит Хашимото);
- пацієнти з гіпертиреоїдизмом або іншими гострими порушеннями щитоподібної залози;
- до і після лікування і сцинтиграфії з радіоактивним йодом у пацієнтів з карциномою щитоподібної залози;
- герпетиформний дерматит Дюринга;
- ниркова недостатність.
Спосіб застосування
Препарат призначений для зовнішнього застосування в розчиненому і нерастворенном вигляді.
Не слід змішувати препарат з гарячою водою. Можливе лише короткочасне нагрівання до температури тіла.
Дозування
Нерозведений розчин «Раностоп ®» застосовувати для обробки рук і шкіри перед хірургічною операцією, катетеризацією сечового міхура, ін'єкціями, пункціями тощо.
Розчини можна застосовувати 2-3 рази на добу.
Гігієнічна дезінфекція рук: 2 рази по 3 мл нерозведеного розчину - кожна доза по 3 мл залишається на шкірі протягом 30-ти секунд.
Хірургічна дезінфекція рук: 2 рази по 5 мл нерозведеного розчину - кожна доза по 5 мл залишається на шкірі протягом 5-ти хвилин.
Для дезінфекції шкіри нерозведений розчин після його застосування залишається до висихання.
За вказаними вище показаннями розчин можна застосовувати після розведення водопровідною водою. При операціях, а також при антисептичної обробки ран і опіків для розведення слід застосовувати 0,9% розчин натрію хлориду або розчин Рінгера.
Розчин слід розводити безпосередньо перед застосуванням.
Особливості застосування
Вагітні
ПВПйод можна застосовувати тільки у випадках, призначених лікарем, але в малих дозах. Йод проникає через плацентарний бар'єр і може проникати в грудне молоко, тому може виникнути ризик гіперчутливості плоду або новонароджених до йоду. Рівень ПВПйоду вище в грудному молоці, ніж у сироватці крові. Тому препарат може стати причиною виникнення гіпертиреозу або підвищеного рівня тереоідного гормону у плода або новонародженого. Необхідний контроль функції щитоподібної залози у дітей.
Препарат протипоказано застосовувати після 2-го місяця вагітності та в період годування грудьми. На час лікування необхідно припинити годування груддю.
Діти
Новонародженим і дітям до одного року повідон-йод можна застосовувати тільки за суворими показаннями. Слід уникати високих доз йоду новонародженим і дітям раннього віку, оскільки шкіра має велику проникливість, і у них частіше спостерігається підвищена чутливість до йоду, що збільшує ризик розвитку гіпертиреозу. Таким пацієнтам застосовувати повідон-йод слід маленькими дозами. У разі необхідності контролювати функцію щитоподібної залози у дітей.
Передозування
При гострій йодної інтоксикації характерні такі симптоми: металевий присмак у роті, підвищене слиновиділення, відчуття печіння або біль у роті або горлі; роздратування і набряк в очах; шкірні реакції; шлунково-кишкові розлади та діарея; порушення функції нирок і анурія; недостатність кровообігу; набряк гортані з вторинною асфіксією, набряк легенів, метаболічний ацидоз, гіпернатріємія.
Лікування: слід провести симптоматичну та підтримуючу терапію з особливою увагою до електролітного балансу, функції нирок і щитоподібної залози.
А також негайне застосування продуктів, що містять крохмаль і білок (наприклад розчин крохмалю у воді або в молоці). Промивання шлунка із застосуванням 5% розчину тіосульфату натрію (або 10% розчином тіосульфату натрію внутрішньовенно) з інтервалом 3 години, в разі необхідності. Також клінічний контроль функції щитоподібної залози, щоб виключити або виявити симптоми появи раннього йод-індукованого гіпертиреозу.
Побічні ефекти
З боку імунної системи: гіперчутливість, анафілактичні реакції.
З боку нирок та сечовидільної системи: порушення функції нирок, гостра ниркова недостатність.
З боку шкіри та підшкірних тканин: місцеві шкірні реакції гіперчутливості, такі як контактний дерматит з утворенням псоріазоподібні червоних дрібних бульозних утворень; алергічні реакції, включаючи свербіж, почервоніння, висип, ангіоневротичний набряк, ексфоліативний дерматит, сухість шкіри, хімічний і термічний опік шкіри.
З боку ендокринної системи: гіпертиреоз (іноді з такими симптомами як тахікардія або занепокоєння); гіпотиреоз.
Метаболізм і розлади харчування: електролітний дисбаланс; метаболічний ацидоз.
Тривале застосування повідон-йоду може призвести до поглинання великої кількості йоду.
У деяких випадках був описаний йод-індукований гіпертиреоз, що виник в результаті тривалого застосування препарату, в основному у пацієнтів з існуючим захворюванням щитоподібної залози.
В окремих випадках можливі генералізовані гострі реакції зі зниженням артеріального тиску і / або утрудненим диханням (анафілактичні реакції).
Умови зберігання
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °C, в недоступному для дітей місці.
Термін придатності - 2 роки.