Інструкція до препарату Тіреотокс таблетки №30 (15х2)
- Виробник:ЛАКТОНОВА НУТРИФАРМ ПВТ ЛТД ИНДИЯ
- Лікарська форма:Таблетки
- Форма випуску:30 таблеток (2 блістера по 15 таблеток)
Нутрицевтичний засіб, що сприяє усуненню проявів гіперфункції щитовидної залози, нормалізації функціональної активності щитовидної залози і балансу її гормонів.
Склад
Екстракт зюзника європейського (Lycopus europaeus extract), ацетил-L-карнітин аргінат (Acetyl-L-сarnitine аrginate), екстракт меліси лікарської (Melissa officinalis extract), екстракт собачої кропиви (Leonuri cardiaca extract), екстракт глоду звичайного (Crataegus laevigata extract), вітамін Д3 (Vitamin D3)
Фармакологічні властивості
ТІРЕОТОКС сприяє усуненню клінічних симптомів у людей зі станами, зумовленими підвищеним рівнем тиреоїдних гормонів, зокрема пов'язаних з гіперфункцією щитовидної залози. Комплекс біологічно активних речовин має тиреостатичну дію завдяки нормалізації метаболізму йоду та гальмування транспорту йоду в щитовидній залозі, а також за рахунок інгібування процесу ферментативного дейодування тироксину поза щитовидною залозою. Тіреотокс пригнічує надмірний синтез ТТГ і блокує приєднання ТТГ до рецепторів, а також інгібує синтез та секрецію Т4 за рахунок зниження стимуляції клітин щитовидної залози, спричиненої ТТГ. Пригнічує процеси конверсії Т4 до Т3. Посилює екскрецію Т4 із сечею за рахунок підвищення швидкості клубочкової фільтрації та втручанням у резорбцію Т4 нирками. Тіреотокс є периферичним антагоністом дії тиреоїдних гормонів, за рахунок дії L-карнітину на зниження проникнення та інгібування дії гормонів щитовидної залози в ядрах клітин гепатоцитів, нейронів та фібробластів.
Активна форма вітаміну D – кальцитріол – пригнічує синтез антитіл до рецептора ТТГ (анти-рТТГ), сприяючи ремісії захворювання; а також пригнічує здатність аутоантитіл зв'язуватися з рецепторами ТТГ. Тіреотокс виконує роль природного бета-блокатора, сприяє зниженню проявів нервово-вегетативних розладів та частоти серцевих скорочень.
Високий рівень клінічної ефективності ТІРЕОТОКС, обумовлений фармакологічними ефектами і синергізмом активних компонентів, що входять до його складу.
Зюзник європейський містить флавоноїди, таніни, органічні кислоти, серцеві глікозиди. Зюзник має виражену тиреостатичну дію завдяки гальмування транспорту йоду в щитовидній залозі. Зюзник інгібує синтез та секрецію Т4 клітинами фолікулярного епітелію щитовидної залози. Також знижує рівні Т3 за рахунок пригнічення процесів конверсії Т4 в Т3. Літоспермова кислота знижує збудливість щитовидної залози, нормалізує метаболізм йоду, перешкоджає виробленню надлишкової кількості гормонів щитовидної залози. Розмаринова кислота уповільнює стимуляцію клітин щитовидної залози, спричинену ТТГ, за допомогою інгібування аденілатциклази. Розмаринова кислота утворює зв'язки з ендогенним ТТГ, тим самим знижуючи його здатність пов'язувати рецептори ТТГ, що сприяє зниженню вироблення тироксину. Зюзник також пригнічує здатність аутоантитіл при хворобі Грейвса зв'язуватися з рецепторами ТТГ. Зюзник посилює екскрецію Т4 із сечею за рахунок підвищення швидкості клубочкової фільтрації та втручанням у резорбцію Т4 нирками. Глікозиди зюзника сприяють зниженню частоти серцевих скорочень, нервозності, покращенню настрою та збільшенню працездатності.
Ацетил-L-карнітин аргінат бере участь у нормалізації білкового та жирового обміну, сприяє зниженню підвищеного основного обміну при тиреотоксикозі, відновлює лужний резерв крові. Важливим ефектом L-карнітину при гіпертиреозі є запобігання проникненню тироксину та трийодтироніну в ядро клітини, що є необхідною умовою для прояву симптоматики тиреотоксикозу. L-карнітин пригнічує дію гормонів щитовидної залози в ядрах клітин деяких тканин (гепатоцитів, нейронів та фібробластів) і таким чином є периферичним антагоністом дії тиреоїдних гормонів. L-карнітин ефективний при гіпертиреозі, пов'язаному з хворобою Грейвса, аутоімунним тиреоїдитом та багатовузловим зобом.
Меліса лікарська, завдяки вмісту флавоноїдів та поліфенолів, пригнічує надмірне вироблення ТТГ, блокує приєднання до рецепторів стимулюючого гормону щитовидної залози (ТТГ), блокує синтез Т4 та запобігає перетворення Т4 на Т3 у периферичних тканинах. Меліса, маючи можливість впливати на зниження гормонального рівня та потенціювати дію антитиреоїдних препаратів, може використовуватися в комплексній терапії хвороби Грейвса, а також в усуненню симптомів тиреотоксикозу.
Собача кропива за рахунок вмісту ряду алкалоїдів, глікозидів, флавоноїдів (рутин, кверцетин), сапонінів, виконує роль природного бета-блокатора і тому ефективний при гіпертиреозі та тиреотоксикозі для полегшення специфічного симптомокомплексу (тахікардія, нервове збудження, депресія, безсоння).
Глід, завдяки вмісту біологічно активних речовин, сприяє нормалізації діяльності щитовидної залози, має властивості бета-блокаторів та є дієвим засобом для лікування проявів гіпертиреозу. Глід посилює кровопостачання в коронарних судинах серця та в судинах мозку, підвищує чутливість міокарда до серцевих глікозидів, злегка посилює скорочення серцевого м'яза та зменшує його збудливість. Має м'яку заспокійливу дію, нормалізує артеріальний тиск і сприяє зниженню рівня холестерину.
Вітамін D3 - є складовою частиною впливу на патогенез і перебіг автоімунних тиреоїдних захворювань. Вітамін D зменшує титри антитиреоїдних антитіл у хворих з аутоімунною патологією щитоподібної залози (хвороба Грейвса та тиреоїдит Хашимото), особливо на тлі його дефіциту. Вітамін D сприяє зменшенню тривалості тиреотоксичної фази тиреоїдиту Хашимото. Нормалізація рівня показників вітаміну D знижує ризик розвитку рецидиву хвороби Грейвса, особливо під час відміни антитиреоїдних засобів. Механізм, що лежать в основі даного ефекту, полягає в тому, що його активна форма – кальцитріол – пригнічує синтез антитіл до рецептора ТТГ (анти-рТТГ), сприяючи ремісії захворювання. Вітамін D постає як захисний фактор щодо рецидиву хвороби Грейвса.
Показання до використання
- Стани, зумовлені підвищеним рівнем тиреоїдних гормонів, зокрема пов'язані з гіперфункцією щитовидної залози.
- У складі комплексної терапії тиреотоксикозу для посилення ефекту тиреостатиків.
- Субклінічний тиреотоксикоз без показань для тиреостатичної терапії.
- Для запобігання «синдрому відміни» при припиненні прийому тиреостатиків.
- Вегетативні прояви гіперфункції щитовидної залози.
Спосіб застосування
Дорослим по 1 таблетці 3 рази на добу під час або після прийому їжі. Термін застосування становить 3 місяці, в подальшому за погодженням з лікарем. Підтримуюча та профілактична доза - 1 таблетці 1 раз на добу. Перед прийомом рекомендується проконсультуватися з лікарем.
Протипоказання
Гіпотиреоз, дитячий вік, вагітність, період лактації та індивідуальна непереносимість компонентів препарату. При застосуванні в рекомендованих дозах побічних дій не виявлено.
Особливості застосування
Спільний прийом з тиреостатиками, допускається тільки під контролем лікаря.
Форма випуску
30 таблеток (2 блістера по 15 таблеток).