Бронхіт — запалення слизової оболонки бронхів. Його головний прояв — кашель. Стан може протікати гостро або хронічно. Про гострий бронхіт говорять в тому випадку, якщо кашель триває менш як 3 тижні. Для хронічного характерна наявність кашлю протягом кількох місяців впродовж 2-х років. Крім того, при цьому захворюванні розвиваються морфологічні зміни в слизовій бронхів. Антибіотики призначають в основному при гострому бронхіті, хронічний вимагає антибактеріального лікування в разі загострення стану.
Чому розвивається бронхіт?
Головна причина запалення слизової бронхів — інфекція. В основному провокують хворобу:
віруси: риновіруси, парагрип, грип А і В, респіраторно-сінтіціальний вірус, коронавірус, аденовіру;
бактерії: Mycoplasma pneumoniae, Bordetella pertussis, Chlamydia pneumoniae.
У 90% збудник має вірусну природу і тільки менш як 10% бактеріальну. Крім того, існують чинники, які збільшують ризик зараження інфекцією:
часті і сильні переохолодження;
наявність хронічних захворювань;
постійний стрес;
ожиріння;
гіподинамія;
дитячий і літній вік;
зниження імунного захисту.
Самі по собі ці стани викликати бронхіт не можуть, для появи хвороби необхідний збудник (вірус, чи бактерія). Вони лише підвищують ймовірність інфікування, а також посилюють перебіг хвороби.
Як проявляється хвороба?
Основний симптом захворювання у дорослих — кашель мокрий (з виділенням мокроти) або сухий. Також можуть бути та інші прояви:
підвищення температури тіла до 38-39 градусів Цельсія;
біль у м'язах;
свистяче дихання;
загальна слабкість;
іноді головний біль.
Ці симптоми пов'язані з інтоксикацією організму, що виникає в результаті реакції імунітету на вірус або бактерію.
Антибіотики при бронхіті, коли приймати?
Оскільки в 90% випадків бронхіт — це вірусне захворювання, то використання антибіотиків для його лікування вважається необґрунтованим. Антибактеріальні засоби діють на бактерії й ніяк не впливають на віруси. Неправильне їх призначення може призводити до негативних наслідків для здоров'я не тільки однієї людини, а й суспільства в цілому. Йдеться про розвиток антибіотикорезистентності — стану, коли мікроорганізми перестають реагувати на лікування антибактеріальними ліками. Стійкі бактерії можуть від однієї людини передаватися іншій і викликати захворювання, з яким антибактеріальні засоби вже не в змозі впоратися. Тому купити антибіотики від бронхіту без призначення лікаря — погана ідея.
Крім глобальної проблеми можливі й інші:
порушення роботи нирок і печінки;
алергічні реакції;
деякі препарати можуть призводити до шлунково-кишкових розладів, порушень слуху і зору (хоча і досить рідко).
Прийом цих ліків виправданий тільки в разі підтвердженої бактеріальної інфекції. Для цього необхідно здати мокротиння на бактеріологічне дослідження і дочекатися результатів. Лікарі призначають антибіотики при бронхіті без бактеріального посіву тільки якщо:
наростають симптоми інтоксикації (висока температура понад 39 градусів, виражена слабкість) і вони тривають довше 7 днів;
мокрота має характерний для бактеріального зараження зелений колір.
Де купити антибіотики при бронхіті?
Антибактеріальні препарати придбати можна на сайті інтернет-аптеки Receptika. Відпускаються ці ліки за призначенням лікаря. В наявності є медикаменти всіх фармацевтичних груп і форм випуску — таблетки, ампули, порошки для розведення ін'єкцій, капсули, розчинні таблетки й ін.
Ціни на антибіотики при бронхіті варіюють і залежать від виробника і складу. У нас на сайті ви знайдете недорогі медикаменти та брендові препарати в середньому й високому ціновому сегменті.
Для замовлення можете залишити заявку на сайті самостійно або зробити це через менеджера. Після цього виберіть аптеку, розташовану біля вас і забирайте товар.
Не займайтеся самолікуванням, при появі симптомів бронхіту обов'язково звертайтеся до лікаря.
⭐️ Категорія препаратів | Антибіотики при бронхіті |
⭐️ Середня ціна препарату | 250,00 грн. |
⭐️ Найдешевший препарат | 13,70 грн. |
⭐️ Найдорожчий препарат | 3462,80 грн. |
Receptika публікує актуальну та надійну інформацію на сайті (описи, інструкції, статті). Але, вибір методу лікування та визначення діагнозу може призначити тільки ваш лікар.
Самолікування може бути небезпечним для здоров'я.
Адміністрація сайту Receptika не несе відповідальності за можливі несприятливі наслідки що з'явилися внаслідок використання інформації на сайті.