ГРВІ - це патологічний стан, спричинений вірусами. Тому застосування антибактеріальної терапії лише доцільно у разі приєднання бактеріальної інфекції.
Ознаки гострої респіраторної вірусної інфекції:
- Зміна температурної кривої до субфебрильних цифр.
- Мучительний головний біль аж до мігрені.
- Больові відчуття у горлі.
- Першення в горлі.
- Слизові виділення з носових ходів.
- Сухий кашель.
- Чихання.
Антибактеріальна терапія, як правило, застосовується у запущеній стадії патологічного процесу. Антибіотики при ГРВ у дорослих призначаються досить часто, таким чином можна уникнути серйозних ускладнень.
Групи антибактеріальних засобів, що застосовуються при гострій респіраторній інфекції:
- Пеніциліни показані за наявності тяжких ускладнень поточних захворювань/гнійні отити, ангіна та синусити. Антибіотики руйнують бактеріальну стінку, тим самим знищуючи патогенну мікрофлору. Препарати мають малу токсичність.
- Цефалоспорини руйнують клітинну мембрану мікроорганізмів. Препарати цієї групи вводяться суворо у вигляді внутрішньом'язових ін'єкцій. Цефалексини можна приймати перорально. Алергічні реакції зазвичай спостерігаються вкрай рідко. Варто зауважити, що можливі зміни з боку нирок після застосування антибактеріальних препаратів ряду цефалоспорину.
- Макроліди ефективні в терапії запалення легенів атипового характеру.
- Азаліди та кетоліди мають бактеріостатичну дію на мікроорганізми/еритроміцин. Еритроміцин є гарною заміною пеніцилінів, якщо на них є явна алергічна реакція. Антибіотики при ГРВ у дітей можуть застосовуватися з цієї групи.
- Фторхінолони пригнічують грамнегативну флору/кишкову паличку, пневмококи, хламідії та мікоплазму. Група препаратів гіпоалергенна та в короткий термін пригнічує патогенну мікрофлору.
Лікування запальних процесів як у верхніх, так і в нижніх дихальних шляхах:
- Пеніциліновий ряд представлений аугментином, амоксиклавом та амоксициліном.
- Запалення легенів та різні респіраторні захворювання часто не піддаються терапії пеніцилінами, тому виникає необхідність приєднання авелоксу та левофлоксацину.
- Запальні процеси в легенях, бронхах та плевральній порожнині доцільно лікувати цефалоспоринами/зиннат, супракс та зінацеф/. Якщо патологічний процес у легенях викликаний мікоплазмою або хламідіями, то призначають макроліди/хемоцин або сумамед.
Купити антибіотики при ГРВІ в Україні найбільш вигідно у нас. Наша інтернет-аптека пропонує широкий асортимент медичних препаратів і ви зможете побачити серед них багато знайомих назв. Також вам надається можливість почитати відгуки, щоб визначитися з вибором антибіотика.
Receptika публікує актуальну та надійну інформацію на сайті (описи, інструкції, статті). Але, вибір методу лікування та визначення діагнозу може призначити тільки ваш лікар.
Самолікування може бути небезпечним для здоров'я.
Адміністрація сайту Receptika не несе відповідальності за можливі несприятливі наслідки що з'явилися внаслідок використання інформації на сайті.