Антигістамінні засоби у Обухові
Антигістамінні препарати застосовують в медицині для усунення алергічної реакції. Після контакту з алергеном перші симптоми можуть проявитися в період від кількох хвилин до кількох діб. Під дією алергену в організмі виробляється ряд специфічних речовин. Але провідну роль у розвитку алергічної реакції займає гістамін. Потрапляючи в кров викликає розширення капілярів, провокує збільшення їх проникності для інших активних речовин крові, набряки м'яких тканин і згущення крові. А все це може призводити до появи ряду неприємних симптомів, наприклад:
риніту, закладеності носа, важкості дихання;
почервоніння очей, сльозотечі;
висипань, свербіння, лущення, сухості шкіри;
локальним і генералізованим набрякам.
Виразність клінічної симптоматики залежить від індивідуальних особливостей людини і кількості надійшов в організм алергену.
Щоб нейтралізувати гістамін, необхідно використовувати протиалергічні засоби — антигістамінні препарати.
Класифікація медикаментів і принцип їх роботи
Антигістамінні засоби поділяються на кілька поколінь.
Ліки 1-го покоління.
Випускаються у вигляді таблеток, капсул, сиропів. Мають виражений снодійний і заспокійливий ефект. Під час використання заборонено керувати авто і виконувати роботу, що вимагає швидкої реакції. Можуть викликати звикання, сухість у роті, підвищений апетит після 5 днів використання. Приклади: димедрол, дипразин, супрастин, тавегіл, діазолін.
Ліки 2-го покоління.
Не мають побічних ефектів своїх попередників. Тривалість дії може досягати 24 годин. При передозуванні порушується робота серця. Приклади: лоратадин, кларотадін, кларитин, рупафін.
Ліки 3-го покоління.
Ніяк не впливають на серце. Є активними метаболітами, найбільш сучасні і вважаються безпечними для застосування. Приклади: гісманал, трексил, телфаст, фексодін. Механізм дії кожного покоління полягає в блокуванні Н1, Н2 і Н3-гістамінових рецепторів в клітинах тканин, що дозволяє запобігти дію гістаміну.
Як правильно вибрати антигістамінні препарати?
Найбільш ефективні ліки може призначити тільки лікар-алерголог, після збору анамнезу і ряду лабораторних досліджень. Зараз найчастіше застосовують препарати другого і третього покоління, бо вони мають менше побічних явищ. Дітям лікарські засоби від алергії призначаються з великою обережністю і тільки після консультації педіатра.
При наявності алергічної реакції в перші роки життя і місяці застосовують антигістамінні ліки третього покоління. Зазвичай активною речовиною в такій ситуації виступає дезлоратадин. Його призначають у формі сиропу (Еріус, Фенистил).
Коли призначаються протиалергічні засоби?
Тільки лікар може призначити ліки проти алергії. Але найчастіше їх використовують при таких захворюваннях:
атопічному дерматиту,
кропив'янці, сверблячому дерматозу;
гострій і хронічній екземі;
набряку Квінке;
алергічному риніту;
алергічному кон'юнктивіту;
сироватковій хворобі;
харчовій і лікарських алергій.
Також протиалергічні препарати показані при укусах комах.
Людям похилого віку і зі зниженою масою тіла необхідно з обережністю приймати препарати цієї групи, оскільки можуть спостерігатися небажані явища: запаморочення, падіння артеріального тиску, сонливість.
Діюча речовина виводиться з організму нирками, тому пацієнтам з хронічними хворобами нирок необхідно знизити дози та скорегувати режим прийому препарату.
Де і як купити антигістамінні засоби?
Зробити замовлення можна на сторінці інтернет-аптеки Receptika. Наша аптека пропонує антигістамінні препарати в великому асортименті.
Купити будь-який товар ви можете прямо зараз, залишивши заявку на сайті. Наш менеджер зателефонує вам найближчим часом, щоб уточнити деталі замовлення.
Ціни на антигістамінні препарати залежать від форми випуску, діючої речовини та країни виробника. Опис товару шукайте на сторінці з відповідною категорією.
Receptika публікує актуальну та надійну інформацію на сайті (описи, інструкції, статті). Але, вибір методу лікування та визначення діагнозу може призначити тільки ваш лікар.
Самолікування може бути небезпечним для здоров'я.
Адміністрація сайту Receptika не несе відповідальності за можливі несприятливі наслідки що з'явилися внаслідок використання інформації на сайті.