Інструкція до препарату Арикстра розчин для ін'єкцій 12.5мг мл 0.6мл (7.5мг) №10 у шприці
- Виробник:
- Код АТХ:
- Діюча речовина:Фондапаринукс
Склад
діюча речовина: фондапаринукс натрію
1 шприц (0,4 мл) містить 5 мг фондапаринуксу натрію
1 шприц (0,6 мл) містить 7,5 мг фондапаринуксу натрію
1 шприц (0,8 мл) містить 10 мг фондапаринуксу натрію
допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін'єкцій, натрію гідроксид або кислота соляна.
Лікарська форма
Розчин для ін'єкцій.
Основні фізико-хімічні властивості: попередньо заповнений скляний шприц, що містить прозору або майже прозору рідину, від безбарвного до злегка жовтого кольору, практично не містить видимих частинок.
Фармакологічна група
Антитромботичні засоби. Код АТХ В01А Х05.
Фармакологічні властивості
Фармакологічні.
Фондапаринукс є синтетичним селективним інгібітором активованого фактора Х (Ха). Антитромотична активність фондапаринукса є результатом селективного пригнічення фактора Ха, опосередкованого антитромбіну III (АТ iii). ) вихідну нейтралізацію фактора Ха антитромбіну III. Нейтралізація фактора Ха перериває ланцюжок коагуляції в крові та інгібує як утворення тромбіну, так і формування тромбів. Препарат не інактивує тромбін (активований фактор ІІа) і не діє на .
У рекомендованих для лікування дозах фондапаринукс клінічно значимо не впливає на результати звичайних коагуляційних тестів, таких як активований частковий тромбопластиновий час (АЧТВ), активований час згортання (АВС) або протромбіновий час (ПВ) / міжнародне нормалізоване відношення (МНС) крові, а також не змінює час кровотечі або фібринолітичну активність. Однак зрідка надходили спонтанні повідомлення про продовження аЧТП. При застосуванні препарату в більш високих дозах можливі помірні зміни АЧТП. не виявляв значного впливу на антикоагулянти активність (МНС) варфарину.
Фондапаринукс не дає перехресних реакцій із сироваткою хворих з індукованою гепарином тромбоцитопенією.
Фармакокінетика.
Фармакокінетичні параметри фондапаринуксу натрію встановлені за концентраціями фондапаринуксу в плазмі крові, кількісно визначеними за активністю проти фактора Ха. Для калібрування анти-Ха аналізу можна використовувати тільки фондапаринукс (міжнародні стандарти гепарину або низькомолекулярного гепарину) для цього не під. Концентрації фондупаринуксу виражені в міліграмах (мг).
Всмоктування.
Після підшкірного введення фондапаринукс швидко і повністю всмоктується (біодоступність - 100%). При одноразовому підшкірному введенні 2,5 мг фондапаринуксу молодим здоровим добровольцям максимальна концентрація в плазмі крові (середня С max = 0,3 ) досягалася через 2:00 після введення дози. Концентрація в плазмі становить половину максимальної, досягалася через 25 хвилин після введення препарату.
У здорових добровольців похилого віку фармакокінетика фондапаринуксу є лінійною в діапазоні доз 2-8 мг підшкірно. При введенні 1 раз на добу стійка рівноважна концентрація в плазмі крові досягається через 3-4 дні при збільшенні в 1,3 рази значень С  ;max і AUC (площі під кривою).
Середні (коефіцієнт варіації - КВ,%) фармакокінетичні параметри фондапаринукса в стані рівноваги у хворих, які перенесли операції на тазостегновому суглобі і застосовували препарат у дозі 2,5 мг один раз на добу, були: С-max-0,39 мг/л (31%), Т-max, 2,8 годин (18%) і С-min-0,14 мг/л (56%). стегнової кістки, рівноважні концентрації фондупаринуксу були: С max - 0,50 мг / л (32 %), С - min 0,19 мг / л (58%).
При лікуванні гострого тромбозу глибоких вен і тромбоемболії легеневої артерії у хворих, які отримували Арикстру в дозі 5 мг (маса тіла 100 кг) 1 раз на добу, середні облікові, масообробні параметри , були подібними для всіх категорій пацієнтів за масою тіла. Розраховані середні значення (КВ%) параметрів фармакокінетики фондапаринукса в рівноважному стані у пацієнтів з тромбозом глибоких вен (ТГВ), яким препарат вводять у запропонованій дозі один раз на добу, наступні: C&n ;max (мг / л) - 1,41 (23%), T . Відповідні значення 5-го і 95-го процентиля становлять 0,97 і 1,92 для C (мг/л), і 0,24 та 0,95 для C&minb(мг/л) .
Розподіл.
Обсяг розподілу обмежується і становить 7-11 л. % в діапазоні концентрацій від 0,5 до 2 мг/л). Н ' Зв'язування фондапаринуксу з іншими білками плазми крові, у тому числі з тромбоцитарним фактором IV , незначне.
Оскільки фондапаринукс НЕ зв'язується значною мірою з іншими білками плазми крові, крім антитромбіну, взаємодії з іншими лікарськими засобами шляхом витіснення з зв'язку з білками не очікується.
Метаболізм.
Хоча повна оцінка не виконана, ознаки метаболізму фондупаринуксу і, зокрема, утворення активних метаболітів відсутні.
Фондапаринукс не пригнічує ферменти системи цитохрому CYP450s (CYP1A2, CYP2A6, CYP2C9, CYP2C19, CYP2D6, CYP2E1 або CYP3A4). системою CYP , in vivo .
Висновок.
Фондапаринукс виводиться нирками у незміненому вигляді, у здорових добровольців - 64-77%. Період напіввиведення (Т1/2) становить приблизно 17 годин у молодих здорових добровольців і приблизно 21 година - у здорових добровольців похилого віку.
Особливі групи хворих.
Порушення функції нирок.
Порівняно з пацієнтами з нормальною функцією нирок (КК 80 мл / хв), кліренс в 1,2-1,4 рази нижче у пацієнтів з легкими порушеннями функції нирок (КК від 50 до 80 мл / хв) та в середньому в 2 рази нижче у пацієнтів з помірними порушеннями функції нирок (кліренс креатиніну від 30 до 50 мл/хв). При важких порушеннях функції нирок (кліренс креатиніну)
Порушення функції печінки.
Згідно з даними фармакокінетики очікується, що концентрація незв'язаного фондапаринуксу залишиться незмінною у пацієнтів з печінковою недостатністю легкого та середнього ступеня, і тому корекції дози не потрібно. Після одноразового підшкірного введення фондапаринуксу у хворих з помірною печінковою недостатністю клас В) Cmax і AUC загального (н 'зв'язаного і незв'язаного) фондапаринуксу зменшувалися на 22% і 39% відповідно в порівнянні з пацієнтами з нормальною функцією печінки. у плазмі пояснюється зменшеним зв'язуванням з АТ ДІВ, оскільки у пацієнтів з печінковою недостатністю концентрація АТ III у плазмі крові нижча. Таким чином, результатом цього є збільшений нирковий кліренс фондапаринуксу.
У пацієнтів з тяжкою печінковою недостатністю фармакокінетика фондупаринуксу не вивчали (див. розділи «Спосіб застосування та дози» та «Особливості застосування») .
Діти. Застосування фондупаринуксу дітям вивчалося.
Хворі похилого віку.
Функція нирок може знижуватися з віком, тому виведення фондапаринуксу у пацієнтів старше 75 років може погіршуватися. Після ортопедичної операції у дослідженні при застосуванні препарату в дозі 2,5 мг 1 раз на добу загальний кліренс фондапаринуксу був у 1,2 -1,4 рази нижче у хворих старших 75 років порівняно з хворими у віці до 65 років. Аналогічний взаємозв'язок між кліренсом фондапарінксу і віком спостерігався при лікуванні хворих з тромбозом глибоких вен і тромбоемболією легеневої артерії.
Пол.
При корекції дози по масі не було виявлено відмінностей у фармакокінетиці у хворих чоловіків та жінок.
Раса.
Планові дослідження фармакокінетичних відмінностей не проводилися. Однак дослідження за участю здорових добровольців монголоїдної раси не виявили відмінностей у фармакокінетичному профілі порівняно зі здоровими добровольцями європеоїдної раси. Не спостерігалося відмінностей у плазмовому кліренсі препарату операції.
Маса тіла.
Кліренс фондапаринуску з плазми крові зростає зі збільшенням маси тіла (9% на кожні 10 кг маси тіла).
Показання
Лікування гострого тромбозу глибоких вен, лікування гострої тромбоемболії легеневої артерії, окрім як у гемодинамічно нестабільних пацієнтів або пацієнтів, яким необхідний тромболіз або легенева емболектомія.
Протипоказання
Встановлена алергія до діючої речовини або до будь-якої з допоміжних речовин препарату. Інтенсивна клінічно значуща кровотеча. Гострий бактеріальний ендокардит. Тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну)
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
Препарати, що підвищують ризик кровотечі, не слід застосовувати одночасно з Арикстрой ® , за винятком антагоністів вітаміну К, що застосовуються для лікування венозної тромбоемболії (див. розділ «Особливості застосування»). Якщо таке спільне , його слід проводити під ретельним контролем.
У результаті клінічних досліджень фондапаринуксу було доведено, що його сумісне застосування з пероральними антикоагулянтами (варфарином), антиагрегантами (ацетилсаліциловою кислотою) нестероїдними протизапальними препаратами (піроксикамом) та серцевих глікозидів (дигоксин) істотно не впливає на. , препарат у дозі 10 мг, що застосовувалася в дослідженні взаємодії, не впливав ні на антикоагулянти активність (за міжнародним нормалізованим співвідношенням - МНС) варфарину, ні на час кровотечі під час лікування ацетилсаліциловою кислотою або піроксикамом, ні на фармакокінетику дигоксину. >
Особливості застосування
Арикстра ® призначена лише для підшкірного введення. Не слід застосовувати внутрішньом'язово.
Досвід застосування фондапаринуксу гемодинамічно нестабільним пацієнтам обмежений, а досвід його застосування пацієнтам, яким необхідний тромболіз, емболектомія або встановлення фільтра у порожню вену, відсутній.
Кровотеча.
Арикстру ® слід застосовувати з обережністю хворим з підвищеним ризиком кровотечі, зокрема при вроджених або набутих порушень системи згортання крові (наприклад число тромбоцитів - менше 50000 / мм 3 ), активної виразкової хвороби та шлунка нещодавно перенесеного внутрішньочерепного крововиливу, недавнього хірургічного втручання на головному або спинному мозку або офтальмологічних операцій, а також окремим групам хворих, описаним нижче.
Як і інші антикоагулянти, Арікстру® слід з обережністю застосовувати хворим, які нещодавно перенесли хірургічне втручання
Препарати, що підвищують ризик кровотечі, не слід застосовувати одночасно з Арикстрой® . лікування тромбозу глибоких вен (ТГВ) при необхідності введення препарату одночасно з терапією антагоністами вітаміну К слід враховувати інформацію, наведену в розділі «Взаємодія з іншими лікарськими засобами». і нестероїдні протизапальні препарати необхідно застосовувати з обережністю. Якщо комбінована терапія вкрай необхідна, її необхідно проводити під строгим контролем.
Епідуральна анестезія/люмбальна пункція.
При застосуванні Арікстри для лікування тромбозу глибоких вен, а не для його профілактики, у разі необхідності оперативного втручання не слід проводити епідуральну анестезію/люмбальну пункцію.
Хворі похилого віку.
Ризик виникнення кровотечі у літніх пацієнтів вищий, ніж у інших хворих. Оскільки функція нирок зазвичай знижується з віком, у хворих похилого віку виведення фондапаринуксу може бути знижено і, отже, експозиція препарату збільшена (див. розділ «Фармакологічні властивості Фармакокінетика. Частота випадків кровотечі при застосуванні препарату за рекомендованою схемою для лікування тромбозу глибоких вен або легеневої емболії у пацієнтів у віці 75 років становила відповідно 3,0%, 4,5% і 6,5%. значення частоти подій у пацієнтів, які отримували еноксапарин за рекомендованою схемою для лікування тромбозу глибоких вен, становили 2,5%, 3,6% та 8,3%, тоді як у пацієнтів, які отримували нефракціонований гепарин за рекомендованою схемою для лікування легеневої емболії, частота подій становила відповідно 5,5%, 6,6% і 7,4%. орії (див. Розділ «Спосіб застосування та дози»).
Низька маса тіла.
Досвід клінічного застосування препарату пацієнтам з масою тіла
Ніркова недостатність .
Зі збільшенням ступеня тяжкості ниркової недостатності підвищується ризик розвитку кровотеч. Частота випадків кровотечі при застосуванні препарату за рекомендованою схемою для лікування тромбозу глибоких вен або легеневої емболії у пацієнтів з нормальною функцією нирок, легкими, помірними та тяжкими порушеннями 3,0% (у 34 з 1132 пацієнтів), 4,4% (у 32 з 733 пацієнтів), 6,6% (у 21 з 318 пацієнтів) та 14,5% (у 8 з 55 пацієнтів). Частота таких випадків у пацієнтів, яким за рекомендованою схемою застосовували еноксапарин для лікування тромбозу глибоких вен, становила відповідно 2,3% (у 13 із 559 пацієнтів), 4,6% (у 17 із 368 пацієнтів), 9,7% (у 14 із 145 пацієнтів) та 11,1% (у 2 із 18 пацієнтів), а у пацієнтів, яким за рекомендованою схемою застосовували нефракціонований гепарин для лікування легеневої емболії, цей показник становив 6,9% (у 36 із 523 пацієнтів), 3 , 1% (у 11 із 352 пацієнтів), 11,1% (у 18 із 162 пацієнтів) та 10,7% ( у 3 із 28 пацієнтів) відповідно.
Арикстра ® протипоказана хворим з тяжкою нирковою недостатністю (кліренс креатиніну - менше 30 мл/хв). Препарат слід застосовувати з обережністю у хворих з нирковою недостатністю помірного ступеня (кліренс креатиніну - 30-5 ). Тривалість лікування не повинна перевищувати аналізовану в клінічних дослідженнях (в середньому 7 днів) (див. Розділи «Спосіб застосування та дози», «Протипоказання» та «Фармакологічні властиНемає досвіду застосування препарату пацієнтам з великою масою тіла (100 кг), які також мають помірні порушення функції нирок (кліренс креатиніну 30-50 мл/хв). Таким пацієнтам фондапаринукс слід застосовувати з обережністю. застосування початкової добової дози 10 мг можна розглянути питання про зменшення добової дози до 7,5 мг, спираючись на дані фармакокінетичного моделювання (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).
Печовинна недостатність важкого ступеня.
Арикстру ® слід застосовувати з обережністю, враховуючи підвищений ризик кровотечі у зв'язку з недостатністю факторів коагуляції у хворих з печінковою недостатністю тяжкого ступеня (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).
Індукована гепарином тромбоцитопенія .
Фондапаринукс не зв'язується з фактором IV тромбоцитів і перехресно не реагує з сироваткою пацієнтів з індукованою гепарином тромбоцитопенії II типу. Арікстру® безпека застосування Арикстри для лікування хворих з індукованою гепарином тромбоцитопенією типу II, не вивчалися. Були отримані поодинокі спонтанні повідомлення про розвиток індукованої гепарином тромбоцитопенії у хворих, що лікувалися. та виникненням індукованої гепарином тромбоцитопенії сьогодні не встановлено.
Алергія на латекс
Захистний ковпачок на голці попередньо наповненого шприца містить гуму з висушеного натурального латексу, може викликати алергічні реакції у осіб, чутливих до латексу.
Застосування під час вагітності або годування груддю.
Вагітність.
Клінічний досвід застосування препарату вагітним жінкам сьогодні обмежений. вагітним жінкам, за винятком випадків, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.
Годування грудьми.
Арикстра ® виводиться в молоко щурів, але невідомо, чи проникає препарат у грудне молоко жінки. Тому під час лікування препаратом годування груддю не рекомендується. Однак пероральне всмоктування препарату в організм дитини малоймовірно.
Фертильність.
Немає даних про вплив фондупаринуксу на фертильність людини. У дослідженнях на тваринах вплив на фертильність не виявлено.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Дослідження впливу препарату на здатність керувати автомобілем та виконувати роботи, що потребують підвищеної уваги, не проводилося, але слід враховувати можливість розвитку побічних реакцій з боку нервової системи.
Спосіб застосування та дози
Лікування гострого тромбозу глибоких вен та гострої тромбоемболії легеневої артерії.
Рекомедована дозою Арікстри ® для підшкірного ведення є:
вості. Фармакокінетика»).
- 5 мг – для пацієнтів з масою тіла менше 50 кг
- 7,5 мг – для пацієнтів з масою тіла 50-100 кг
- 10 мг – для пацієнтів з масою тіла понад 100 кг.
Ін'єкцію вводити 1 раз на добу. Тривалість лікування повинна становити не менше 5 днів, припиняти його можна не раніше, ніж буде можливим переведення на адекватну терапію пероральними антикоагулянтами (значення міжнародного нормалізованого співвідношення (МНС) від 2 до 3). Супутню терапію пероральними антикоагулянтами слід починати якомога раніше, зазвичай протягом 72 годин. Середня тривалість застосування препарату в клінічних дослідженнях становила 7 днів, клінічний досвід застосування лікарського засобу протягом більше 10 днів обмежений.
Метод застосування .
Арикстру ® застосовувати у формі глибокої підшкірної ін'єкції, хворий повинен знаходитися в положенні лежачи. Місцями введення повинні бути поперемінно ліва і права переднебокову або ліва і права задньобокової стінки живота. видаляти бульбашку повітря з попередньо наповненого шприца перед ін'єкцією. Іглу слід вводити на всю довжину перпендикулярно в складку шкіри, затиснуту між великим і вказівним пальцями; протягом всього введення складку шкіри необхідно тримати затиснутою.
Арикстру ® застосовувати тільки під контролем лікаря.
Підшкірну ін'єкцію вводити так само, як і у разі застосування класичного шприца.
Перед застосуванням розчину для ін'єкцій необхідно візуально контролювати відсутність видимих частинок та зміни забарвлення.
Попередньо заповнені шприци Арікстри ® були розроблені із застосуванням автоматичної системи захисту голки для запобігання пошкодженням після ін'єкції препарату.
Покрокова інструкція щодо застосування препарату Арикстра ®
1. Ретельно вимийте руки водою з милом і висушіть їх рушником.
2. Витягніть шприц із упаковки та переконайтеся, що:
- термін придатності не минув,
- розчин прозорий та безбарвний, а також не містить частинок,
- шприц не був відкритий або пошкоджений.
4. Очистіть місце ін'єкції спиртовою серветкою .
5. Зніміть ковпачок голки , спочатку повернувши його , а потім потягнувши його по прямій лінії від корпусу шприца. Викиньте ковпачок голки. важлива примітка Не торкайтеся голки і не допускайте, щоб голка торкалася будь-якої поверхні перед ін'єкцією. Це нормально, якщо Ви бачите невеликі бульбашки повітря в цьому шприці. Не намагайтеся видалити ці бульбашки повітря перед проведенням ін'єкції - Ви можете втратити деяку частину препарату, якщо так зробите. |
6 . Обережно стисніть очищену шкіру, щоб утворилася складка. Утримуйте складку між великим і вказівним пальцем протягом всієї ін'єкції. |
7 . Тримайте шприц кінчиками пальців. Введіть голку на всю довжину під прямим кутом у складку шкіри. |
8. Введіть ВЕСЬ вміст шприца, натискаючи на поршень до упору. |
9. Відпустіть поршень, і голка автоматично вийде зі шкіри і повернеться в захисний ковпачок, де буде закрита назавжди. |
Не викидайте використаний шприц у побутові відходи . Утилізація його згідно з інструкцією, яку Вам дав лікар або фармацевт.
Особливі групи хворих.
діти
Безпека та ефективність застосування Арикстри ® дітям не встановлені.
Пацієнти похилого віку (від 75 років)
Немає потреби в корекції дози пацієнтам похилого віку. Арикстру ® слід застосовувати з обережністю пацієнтам похилого віку, оскільки з віком знижується функція нирок (див. розділ «Особливості застосування»).
ниркова недостатність
Арикстру® слід з обережністю застосовувати хворим з помірною нирковою недостатністю (див. Розділ «Особливості застосування»). Досвід застосування Арикстри® для лікування хворих з масою тіла більше 100 кг нирковою недостатністю (кліренс креатиніну - 30-50 мл/хв) немає. Для цієї групи хворих після застосування початкової дози 10 мг на добу може виникнути необхідність у зменшенні дози до 7,5 мг на добу відповідно до фармакокінетичних властивостей препарату (см. Розділ «Особливості застосування»).
Арикстру ® протипоказано призначати пацієнтам з тяжкими порушеннями функції нирок (кліренс креатиніну <менше 30 мл/хв.) (Див. розділ «Протипоказання»).
печінкова недостатність
Немає необхідності в корекції дози для хворих з легким і помірним ступенем печінкової недостатності. У хворих з тяжким ступенем печінкової недостатності Арикстру слід застосовувати з обережністю, оскільки його застосування в цій групі не досліджували (див. розділи «Особливості застосування»і «Фармакологічні властивості.Фармакокінетика»).
Діти.
Безпека та ефективність застосування Арикстри ® дітям не встановлені.
Передозування.
Перевищення рекомендованих доз Арікстри може призвести до підвищеного ризику виникнення кровотечі. Відомого антидоту до фондупаринуксу немає.
У разі передозування, що супроводжується геморагічними ускладненнями, слід припинити лікування та з'ясувати основну причину кровотечі. Слід розглянути питання про призначення відповідної терапії, такої як хірургічний гемостаз, заповнення крововтрати, переливання свіжої плазми крові, плазма
Побічні реакції
Найчастіше реєстровані серйозні небажані реакції при застосуванні фондапаринуксу - це геморагічні ускладнення (у різних ділянках, включаючи рідкісні випадки внутрішньочерепної/внутрішньомозкової та ретроперитонеальні кровотечі). ;Особливості застосування»).
Безопасность фондапаринукса оценивали в 2517 пациентов, леченных от венозной тромбоэмболии и которым применяли фондапаринукс в среднем в течение 7 дней. Наиболее частыми побочными реакциями были геморрагические осложнения (см. Раздел «Особенности применения»).
Приведенные ниже побочные реакции приведены по органам и системам и по частоте возникновения. Частота возникновения классифицируется как очень часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100, <1/10), нечастые (≥ 1/1000, <1/100), редкие (≥ 1/10000, <1/1000 ), крайне редкие (<1/10000); побочные реакции указано в порядке уменьшения серьезности.
система органов | Побочные явления (1) |
Инфекции и инвазии | Редкие: послеоперационные раневые инфекции. |
Кровь и лимфатическая система | Часто: кровотечение (желудочно-кишечное кровотечение, гематурия, гематома, носовое кровотечение, кровохарканье, маточно-влагалищное кровотечение, гемартроз, кровоизлияние в глаз, пурпура, синяки). Нечасто: анемия, тромбоцитопения, появление аномальных тромбоцитов, нарушение коагуляции. Редкие: другие кровотечения (печеночная, ретроперитонеальные, внутричерепная / внутримозговая), тромбоцитемия. |
иммунная система | Редкие: аллергические реакции (включая очень редкие случаи ангионевротического отека, анафилактоидных / анафилактических реакций). |
Метаболизм и расстройства пищеварения | Редкие: гипокалиемия, повышение уровня небелкового азота (Npn) ( 2 ) . |
нервная система | Нечасто: головная боль. Редкие: тревога, сонливость, вертиго, головокружение, спутанность сознания. |
Сердечно-сосудистая система | Редкие: артериальная гипотензия. |
Дыхательная система и органы грудной клетки | Редкие: одышка, кашель. |
пищеварительный тракт | Нечасто: тошнота, рвота. Редкие: диспепсия, боль в животе. |
гепатобилиарной системы | Нечасто: повышение уровня печеночных ферментов, нарушение функциональных печеночных тестов. |
Кожа и подкожные ткани | Нечасто: эритематозные высыпания, зуд. |
Общие нарушения и нарушения в месте введения | Нечасто: боль, отек, периферический отек, лихорадка, выделения из раны. Редкие: боль в груди, боль в ногах, гиперемия, отек гениталий, приливы, реакция в месте введения, повышенная утомляемость, потеря сознания. |
(1) Одиночні небажані явища не бралися до уваги, крім випадків, коли вони були значущими з медичної точки зору.
(2) Npn - небілковий азот, такий як азот сечовини, сечової кислоти, амінокислот тощо.
У період післяреєстраційного застосування надходили повідомлення про рідкісні випадки гастриту, запору, діареї та білірубінемії.
Повідомлення про підозрювані побічні реакції
Повідомлення про підозрюваних побічних реакцій після реєстрації лікарського засобу є важливим. Це дозволяє постійно спостерігати за співвідношенням користь / ризик препарату. Медичних працівників просять повідомляти про підозрюваних побічні реакції.
Термін придатності
3 роки.
Умови зберігання
Зберігати при температурі не вище 25 Зберігати у недоступному для дітей місці.
Несумісність.
Арикстру ® не слід змішувати з іншими лікарськими засобами, оскільки дослідження за сумісністю не проводилися.
Упаковка
По 10 попередньо заповнених шприців з автоматичною системою безпеки в картонній коробці.
Категорія відпустки
За рецептом.
Виробник
Аспен Нотр Дам де Бондевіль
Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності
1, рю де льАббаї, 76960 Нотр Дам де Бондевіль, Франція