Регуляція діяльності всієї ендокринної системи здійснюється коштом тісної гіпоталамо-гіпофізарної зв'язку. Гіпоталамус виробляє і секретує біологічно активні речовини — нейрогормони (вазопресин, окситоцин) і нейропептиди (рилізинг-фактори). Гіпоталамічні нейропептиди впливають на гіпофіз стимулюючи або пригнічуючи секрецію в кров ряду речовин, що регулюють роботу практично всіх ендокринних залоз (щитоподібна залоза, надниркові залози, статеві гормони).
Гіпофіз має три частки:
передню;
середню;
задню.
Передня виробляє ефекторні або гормони тропів:
кортикотропні;
тиреотропні;
соматотропні;
пролактин;
гонадотропні.
У середній частці синтезується гормон, який стимулює меланоцит. А в задній вазопресин і окситоцин, вазопресин або антидіуретичний гормон. Єдиний гормон, який регулює водний обмін в організмі. Він зменшує виведення води нирками й збільшує об'єм, що циркулює кров, коштом її рідкої частини. Антидіуретичний гормон підвищує тонус гладкої мускулатури стінок судин. Стимулює вироблення білків, що відповідають за згортання крові. При нестачі вазопресину розвивається порушення процесу фільтрації води в нирках — відбувається надмірна втрата рідини з організму. Таке захворювання називається нецукровий діабет.
Окситоцин виконує важливу функцію при пологах: стимулює скоротливу діяльність матки й підвищує тонус міометрія. Використовується при гінекологічних операціях для зупинки кровотеч. Збільшує виділення молока з грудей в період лактації. Зменшує тривогу і розвиває відчуття спокою поряд з партнером. Через що його ще називають «гормоном прихильності». Недолік окситоцину перешкоджає родової діяльності, не скорочуючись матка не здатна виштовхнути плід. Зниження його концентрації в крові в післяпологовий період загрожує розвитку депресії й відсутності лактації. У чоловіків і невагітних жінок нестача цього гормону виражається в нервозності, складних соціальних взаємодіях, почутті недовіри до партнера. Причиною нестачі часто стає збій в роботі гіпоталамо-гіпофізарної системи.
Як заповнити недолік гормонів?
При нестачі вазопресину й окситоцину призначається замісна терапія. Використовувати самостійно гормональні препарати категорично заборонено, тому що можна зіткнутися з важкими побічними реакціями. Препарати, які містять гормони гіпоталамо-гіпофізарної системи:
Окситоцин. Повний аналог гормону задньої долі гіпофіза. Призначається для збудження і стимуляції родової діяльності, профілактики та лікування кровотеч та прискорення відновлення матки після пологів. Випускається препарат у вигляді розчину для ін'єкцій. Аналоги: Утедрін, Утеракон, Оцітоцін. Пітуїтрин.
Витяжка з гіпофіза великої рогатої худоби. У складі містить вазопресин і окситоцин. Використовується для стимуляції родової діяльності, при нецукровому діабеті, атонії й парезі кишківника, нічному нетриманні сечі. Випускається у вигляді розчину для ін'єкцій. Аналоги: Гіпофізін.
Адіурекрин. Застосовується, як засіб при нецукровому діабеті й нічному нетриманні сечі. Випускається у вигляді розчину для закапування в ніс або порошку. Аналоги: Мінірин, Адіуретін.
Де і як купити гіпоталамо-гіпофізарним гормони?
Замовити й купити препарати гормонів гіпоталамо-гіпофізарної системи можна на сайті інтернет-аптеки «Рецептіка» за найдемократичнішими цінами. Виберіть потрібний товар і залиште заявку на сайті — співробітники аптеки зв'яжуться з вами найближчим часом для підтвердження всіх деталей замовлення. Доставка діє по всіх містах України.
Receptika публікує актуальну та надійну інформацію на сайті (описи, інструкції, статті). Але, вибір методу лікування та визначення діагнозу може призначити тільки ваш лікар.
Самолікування може бути небезпечним для здоров'я.
Адміністрація сайту Receptika не несе відповідальності за можливі несприятливі наслідки що з'явилися внаслідок використання інформації на сайті.