Хірургічний пластир у Вінниці
Хірургічний пластир попереджає виникнення нагноєння та розвитку бактеріологічних інфекцій у областях відкритих ран. Має вигляд смужки з тканого або полімерного матеріалу з марлевою прокладкою-подушкою в центральній частині. Вона просочена лікувальним складом з абсорбуючими та знезаражуючими властивостями. Вироби без подушечки відносять до лейкопластирям.
Залежно від типу активної речовини хірургічні пластирі використовують для захисту пошкоджених шкірних покривів або інших лікарських цілей. Вони різняться за розміром, призначенням, типом упаковки та основи, розтяжності.
Види та відмінності хірургічних пластирів
Медичні пластирі виготовляють із різних матеріалів:
Бавовняна тканина. Складаються з самої тканини та клейового складу, що фіксує вироби на шкірі. Вони не викликають роздратування, алергії.
Шовк. Призначені для людей з особливо чутливою шкірою, у тому числі дітей молодшого віку та немовлят.
Нетканий матеріал. Для основи таких виробів використовують целюлозу. Їх застосовують для утримання тампонів, дисків на пошкоджених ділянках шкіри.
Полімерів. Випускаються у широких котушках. Використовуються для фіксації великих пов'язок із бинтів, закріплення сечових катетерів та внутрішньовенних трубок.
Хірургічний пластир для ран та швів застосовують для первинної або подальшої обробки порожнин та пошкоджень шкірних покривів. Він використовується до операцій і в післяопераційному періоді для адсорбції рідин, що виділяються, стягування ран, захисту від інфікування, пошкодження. Продається в котушках або поштучно, в індивідуальній упаковці.
За типом застосування вони бувають:
ранозагоювальні;
для швів;
стягуючими, що фіксують краї ран;
протиопікові, проти нагноєнь;
протимозольних;
утримуючими (для пов'язок).
Для прискорення регенерації пошкоджених шкірних покривів застосовують пластирі, що містять срібло. Для догляду за післяопераційними ранами та рубцями використовують лейкопластир хірургічний прозорий, що дозволяє наочно контролювати процес загоєння без необхідності постійного відклеювання виробу.
Як правильно використовувати медичний пластир
У домашню аптечку обов'язково варто купити хірургічний пластир. Адже від випадкових травм, опіків та порізів не застраховано ніхто. Особливо важливо подбати про купівлю цього перев'язувального засобу сім'ям з дітьми або літніми людьми, які найчастіше страждають від побутового травматизму. >
Медичний пластир допоможе при дрібних або глибоких порізах, допоможе надійно захистити рану від інфекцій та зовнішніх ушкоджень. Акуратно стягне її краї, попереджаючи деформування та утворення неестетичних рубців.
Для досягнення потрібного ефекту, бинтувати, перев'язувати та заклеювати пошкодження пластиром, потрібно правильно. Особливо обережними та акуратними варто бути з післяопераційними ранами:
Пластир дістають із упаковки чистими руками, попередньо вимивши їх з милом та обробивши антисептичним засобом.
Уточнюють дію терміну придатності.
При відкритті упаковки не стосуються ділянок виробу, які контактуватимуть з раною.
Тримають пластир на зовнішню частину.
Розміщують на тілі так, щоб абсорбуюча подушка закривала область рани, а клейова частина була за її межами.
Міняють пластирі щодня, крім опікових станів, коли пов'язку змінюють через триваліші проміжки часу.
Хірургічні пластирі для ран та інших цілей можна вигідно купити у нашій онлайн аптеці «Рецептика». Уточнити наявність та вартість необхідного найменування можна у каталозі інтернет магазину. Наші фахівці оперативно приймуть замовлення, і ви швидко отримаєте свої медикаменти з доставкою додому. У нас у продажу представлені сертифіковані медичні товари високої якості за найкращими цінами в Україні.
Receptika публікує актуальну та надійну інформацію на сайті (описи, інструкції, статті). Але, вибір методу лікування та визначення діагнозу може призначити тільки ваш лікар.
Самолікування може бути небезпечним для здоров'я.
Адміністрація сайту Receptika не несе відповідальності за можливі несприятливі наслідки що з'явилися внаслідок використання інформації на сайті.