Ключовим елементом медикаментозної терапії при дегенерації хрящової тканини являються ліки проти артрозу. Воно сприяє усуненню болю та набряклості, а також відновленню тканинної структури та її якісних характеристик. Лікарські засоби представлені у безлічі форм, кожна з яких має свої переваги та особливості.
Чому виникає артроз
Артроз вважається багатофакторним захворюванням, що виникає через неправильний спосіб життя. Це викликає порушення мікроциркуляції в суглобах, перешкоджає попаданню належної кількості корисних речовин у суглобові тканини, з подальшим витонченням хрящів та наростання остеофітів. Подібні кісткові включення не мають рухливості, і провокують скутість і обмеженість у рухах.
Причинами розвитку артрозу є:
спадкова схильність;
захворювання аутоімунного характеру - вовчанка або артрит;
уроджені патології опорно-рухового апарату;
захворювання суглобів із запальною етіологією;
різні травми та переломи кісток у зоні суглобової сумки;
патології ендокринної залози;
надмірне навантаження на суглоби;
порушення гормонального тла;
проблеми з кровообігом, спричинені тромбофлебітом та варикозним розширенням вен;
віком старше 45 років через зменшення синтезу колагену, необхідного для нормального функціонування суглобів.
На початковому етапі захворювання відчутних проблем із суглобами не виникає, але згодом і при розвитку структурних змін проявляється дискомфорт під час рухів та стану спокою. Тому препарати при артрозі призначаються вже на стадії загострення і при поширенні запального процесу, тому що людина часто затягує з походом до лікаря і початком лікування.
Які препарати можна приймати для лікування артрозу
Ліки при артрозі застосовуються з метою полегшити симптоматику недуги, підтримання стану ремісії та якості життя пацієнта. Медикаментозні засоби підбираються індивідуально під контролем лікаря, залежно від виразності симптомів та стадії захворювання.
Препарати від артрозу поділяються на кілька категорій:
Нестероїдні протизапальні засоби – виявляють ефективність усунення хворобливих відчуттів та запалень.
Глюкокортикоїди – гормональні сильнодійні препарати, що застосовуються при гострому болю для її швидкого полегшення.
Хондропротектори та репаранти – покращують сприйняття організмом поживних речовин для відновлення суглобів.
Спазмолітики – ефективні засоби для відновлення адекватної трофіки тканин та запобігання руйнуванню м'язів.
Ангіопротектори та коректори мікроциркуляції – покращують кровотік, зміцнюють та розширюють судини для отримання кісткової та хрящової тканини достатньої кількості поживних речовин.
Окрему категорію складають місцеві препарати. Вони мають зігрівальну і дратівливу дію, що сприяє активізації кровообігу в навколосуглобовій зоні, усунення набряків і дискомфортних відчуттів.
Форми ліків проти артрозу
Ліки при артрозі представлені широкому спектрі форм. Це дозволяє вибрати не тільки відповідний, але й максимально зручний спосіб застосування препарату, що відповідає способу життя людини.
Медикаментозні препарати для лікування артрозу бувають у вигляді:
Пігулок.
Капсул.
Порошків.
Ін'єкцій.
Блокад для внутрішньосуглобового введення.
Розчинів для внутрішньовенного та внутрішньом'язового введення.
Розчини для компресів.
Мазей.
Гелі.
Кремів.
Купити препарати для лікування артрозу суглобів з доставкою по всій Україні та за вигідними цінами можна в інтернет аптеці Receptika. У каталозі представлені ліки високої якості від найкращих вітчизняних та закордонних виробників.
Receptika публікує актуальну та надійну інформацію на сайті (описи, інструкції, статті). Але, вибір методу лікування та визначення діагнозу може призначити тільки ваш лікар.
Самолікування може бути небезпечним для здоров'я.
Адміністрація сайту Receptika не несе відповідальності за можливі несприятливі наслідки що з'явилися внаслідок використання інформації на сайті.