Однією з найбільших груп захворювань шкіри є дерматити. Вони поєднують ряд патологічних процесів, які провокують запалення верхнього шару дерми. Для лікування недуги призначаються препарати від дерматиту, тип яких залежить від причини, тяжкості перебігу та його форми.
Симптоми та стадії дерматиту
Протікання патології шкірного покриву у кожної людини характеризується різною вираженістю симптомів та їх кількістю. Але є низка загальних ознак, які свідчать необхідність прийому ліків від дерматиту. До них відносяться дискомфортні прояви у вигляді печіння, сверблячки та хворобливих відчуттів, а також зміна кольору шкірного покриву обличчя та тіла через почервоніння та гіперпігментацію з різною інтенсивністю, та локальне збільшення об'єму тканини, що призводить до набряків та ущільнень.
Етіологія дерматиту визначає кілька його форм:
- алергічний є реакцією імунітету на зіткнення з алергеном через шкіру або його влучення через слизові оболонки;
- атопічний – відноситься до категорії хронічних захворювань, найчастіше виявляється у дитячому віці;
- фотодерматит – виникає через вплив на шкіру ультрафіолетових променів;
- медикаментозний – патологічний процес, який розвивається в організмі після прийому певних ліків, і свідчить про непереносимість присутніх у їхньому складі речовин;
- неврологічний – про його розвиток сигналізують свербіння та печіння на шкірі, що з'явилися через сильний стрес або нервову напругу.
Вираженість симптомів дерматиту буває різною, як і ймовірність перетікання однієї стадії захворювання на іншу. Найчастіше вона залежить від тривалості дії алергену.
Причини виникнення дерматиту
Фактори, які сприяють появі дерматиту, поділяються на дві групи – зовнішні та внутрішні. Патології схильні однаково як дорослі чоловіки і жінки, і діти. Аномалію шкірного покриву викликає контакт шкірного покриву з одним із алергенів:
- вовною тварин;
- хімічними компонентами побутових миючих засобів;
- неякісною косметикою;
- натуральною або синтетичною тканиною;
- пилком від рослин;
- кислотою та лугом;
- лікарськими засобами місцевого застосування.
Також до зовнішніх подразників відноситься повітря з аномально високою або низькою температурою, ультрафіолетове випромінювання від штучних джерел. В окремих випадках природне сонячне світло, радіація, електричний струм та хвильові випромінювання.
До внутрішніх причин появи дерматиту належать:
- пероральний прийом медикаментів;
- харчові добавки та вживання певних продуктів;
- розлади ШКТ та печінки;
- порушення гормонального фону та роботи ендокринної системи;
- проблеми з вуглеводним та жировим обміном;
- часті стресові ситуації;
- перенесений грип та інші ГРЗ.
Частота прояву захворювання залежить від загального стану організму, причин виникнення, стану імунітету, умов проживання, генетичних особливостей та віку людини. Кошти при дерматиті призначаються також з урахуванням перелічених параметрів.
Особливості лікування дерматиту за допомогою препаратів
Лікування дерматиту відбувається за єдиним алгоритмом, незалежно від його форми. На початковому етапі потрібно захистити взаємодію алергену зі шкірою або внутрішнім середовищем організму. З цією метою проводять очищення шкірного покриву або курс загальної детоксикації відповідно.
Препарати проти дерматиту випускаються у кількох різновидах – мазях, кремах, гелях, розчинах для аплікацій та примочок, капсулах та таблетках. За принципом дії ліків бувають:
- протизапальні Тридерм, Пімафукорт;
- системні антигістамінні засоби Кларітін, Супрастін;
- антигістамінні препарати локальної дії – Синафлан, Гідрокортизон;
- гормональні медикаменти Преднізолон, Кутівейт;
- сорбенти активоване вугілля, Ентеросгель.
У ситуації, якщо при захворюванні існує ризик приєднання бактеріальної інфекції, медикаментозна терапія доповнюється антибіотиками першого покоління з широким спектром дії. Прийом препаратів у таблетках необхідний лише у разі алергічного дерматиту.
Вибір на користь конкретного засобу від дерматиту здійснюється за рішенням лікаря. Завдання фахівця підтвердити діагноз та виявити етіологію захворювання, оскільки від цього залежить механізм лікування. Завдання людини – чітко дотримуватися інструкцій щодо застосування препаратів, дотримуватися суворої дієти та уникати контакту з алергенами.
Купити лікарські препарати від дерматиту в інтернет-аптеці можна у великому асортименті. Існує можливість замовити необхідні медикаменти за доступними цінами та з доставкою до будь-якої точки України.
Receptika публікує актуальну та надійну інформацію на сайті (описи, інструкції, статті). Але, вибір методу лікування та визначення діагнозу може призначити тільки ваш лікар.
Самолікування може бути небезпечним для здоров'я.
Адміністрація сайту Receptika не несе відповідальності за можливі несприятливі наслідки що з'явилися внаслідок використання інформації на сайті.