Кортикостероїди або препарати гормонів кори надниркових залоз - група фармакологічних препаратів, які за складом і функцій схожі на глюкокортикоїди і мінералокортикоїди. Вони впливають на обмінні процеси в організмі так само як і гіпоталамус. Кортизол і кортизон мають високий ступінь проникнення. При попаданні в клітинне ядро ці речовини стимулюють або пригнічують синтез транспортних білків, ферментоподібних речовин, антитіл. Глюкокортикоїди контролюють формування імунної відповіді, запальних і алергічних процесів. Водно-сольовий обмін контролює альдостерон.
Коли призначають кортикостероїди
При таких важких станах як анафілактичний шок, бронхіальна астма, атопічний дерматит, ангіоневротичний набряк і подібних в курс терапії в обов'язковому порядку додають препарати глюкокортикоїдів. Ці ж препарати ефективні при хворобах, які відносяться до аутоімунних - вовчак, артрит. Псоріаз, нейродерміт, дерматити також добре піддаються терапії за допомогою препаратів гормонів кори надниркових залоз.
При різкому падінні тиску, попри причину, можуть виникати шокові стани. Для купірування таких проявів призначають кортикостероїди. При виборі дози враховують критичність стану пацієнта і ще ряд факторів.
Стероїдні препарати використовують при лікуванні хронічних і важких гострих захворюваннях:
дихальної системи - пневмосклероз і подібні;
травної системи - НВК, хвороби Крона, цироз, гепатит, панкреатит;
видільної системи - клубочковий гломерулонефрит;
крові - анемія, лейкоз і інших.
Глюкокортикоїди незамінні при пересадці органів різного ступеня складності.
Мінералокортикоїдів використовують при хворобі Аддісона.
Різноманітність препаратів гормонів кори надниркових залоз
В аптеках представлений широкий асортимент препаратів гормонів кори надниркових залоз. Відповідно до класифікації їх поділяють на:
глюкокортикоїди - преднізолон, дексаметазон, мометазон, Флуоцинолон;
мінералокортикоїди - флудрокортизон, дезоксикортикостерону ацетат.
Глюкокортикоїди своєю чергою діляться на препарати для:
системного;
місцевого;
інгаляційного застосування.
Медикаменти, де речовиною, що діє, є синтетичні гормони кори надниркових залоз, можуть бути призначені лише лікарем після збору анамнезу, проведення обстежень і постановки діагнозу. При цьому враховують тяжкість і наявність супутніх захворювань. Доза і тривалість приймання визначається індивідуально.
Глюкокортикоїди рекомендують приймати у вигляді таблеток або ін'єкцій вранці до 8:00, в період максимального синтезу власних гормонів. Таким чином досягається максимальний терапевтичний ефект. Організм забезпечений необхідною кількістю секрету, при цьому останній не накопичується.
Препарати гормонів кори надниркових залоз мають імунодепресивною дією. В результаті інфекційні захворювання не завжди супроводжуються звичною симптоматичною картиною. Опірність організму стосовно інфекційних захворювань істотно знижується.
На завершення терапії не можна різко скасовувати препарати. Це загрожує розвитком гострої недостатності кори надниркових залоз і шоку через різке зниження тиску. Спостерігається загальне погіршення стану здоров'я людини, порушення регуляції обмінних процесів.
Купити препарати гормонів кори надниркових залоз за торговою назвою будь-якої фірми можна в онлайн в інтернет-аптеці рецепт. Тут представлений великий асортимент ліків, на які при замовленні онлайн мають найменшу ціну. Медикаменти можна забрати в найближчій аптеці або замовити доставлення.
Receptika публікує актуальну та надійну інформацію на сайті (описи, інструкції, статті). Але, вибір методу лікування та визначення діагнозу може призначити тільки ваш лікар.
Самолікування може бути небезпечним для здоров'я.
Адміністрація сайту Receptika не несе відповідальності за можливі несприятливі наслідки що з'явилися внаслідок використання інформації на сайті.