Інструкція до препарату УСТР.Д ВЛ.ІН.Р-Р TIRAMED ВР №1
- Виробник:
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка.
Комплекс фактор коагуляції крові VІІІ/фактор фон Віллебранда складається з двох молекул з різними фізіологічними функціями.
При проведенні інфузії пацієнту, хворому на гемофілію, фактор коагуляції крові VІІІ зв’язується з фактором фон Віллебранда в системі кровообігу пацієнта.
Активізований фактор коагуляції крові VІІІ діє як кофактор для активізованого фактора IX, прискорюючи конверсію фактора X в активізований фактор X. Активізований фактор X перетворює протромбін на тромбін. Потім тромбін перетворює фібриноген у фібрин, і може утворитися згусток крові.
Гемофілія A є пов’язаним зі статтю спадковим порушенням в системі згортання крові внаслідок зниження рівнів фактора VIIІ:C, яке спричинює профузні кровотечі в суглоби, м’язи або внутрішні органи спонтанно або в результаті випадкової чи хірургічної травми. Завдяки замісній терапії підвищуються рівні фактора коагуляції крові VІІІ у плазмі, уможливлюючи у такий спосіб тимчасову корекцію дефіциту фактора і тенденцій до кровотеч.
На додаток до своєї функції білка, що захищає фактор VIII, фактор фон Віллебранда є медіатором зчеплення тромбоцитів з ділянками судинних ушкоджень і відіграє певну роль в агрегації тромбоцитів.
Результати клінічної ефективності та безпеки, отримані на основі наявних даних щодо лікування 16 дітей віком менше 6 років, узгоджуються із досвідом застосування препарату дорослим пацієнтам.
Фармакокінетика.
Після внутрішньовенного введення активність фактора VІІІ зменшується одно- або двофазно. Кінцевий період напіввиведення варіює в інтервалі від 5 до 22 годин, в середньому приблизно 12 годин. Підвищення активності фактора VІІІ після введення фактора VIIІ в дозі 1 МО/кг маси тіла (поступове відновлення) становило приблизно 2 % з варіабельністю між окремими пацієнтами (від 1,5 до 3 %). Середній час утримання (MRT) становить 17 годин (стандартне відхилення – 5,5 години), середня площа під кривою «концентрація-час», що оцінена на основі екстраполяції (AUDC), була еквівалентна 0,4 год × кг/мл (стандартне відхилення – 0,2), середній кліренс – 3 мл/год/кг (стандартне відхилення – 1,5 мл/год/кг).
Діти
Фармакокінетичні дані щодо дітей є обмеженими.
Доклінічні дані щодо безпеки препарату
Загальна токсичність
Токсикологічних досліджень з повторним дозуванням не проводили через утворення нейтралізуючих антитіл (інгібіторів) до фактора VIII.
Навіть дози, що в декілька разів перевищували рекомендовану для людини дозу на 1 кілограм маси тіла, не виявили жодного токсичного впливу на лабораторних тварин.
Тести термообробленого препарату фактора VІІІ з поліклональними преципітуючими антитілами на кроликах в аналізі за Оухтерлоні та в аналізі пасивної шкірної анафілаксії на морських свинках не показали змін в імунологічних реакціях порівняно з необробленим білком.
Мутагенність
Оскільки в клінічному досвіді відсутні будь-які дані щодо можливих туморогенних і мутагенних ефектів фактора коагуляції крові людини VІІІ, проведення експериментальних досліджень, особливо на гетерологічних видах, не вважається доцільним.