Імуноглобулін е у Мелітополі
На варті імунної системи людини перебувають специфічні білкові антитіла – імуноглобуліни. У ситуації, коли в організм проникають алергени та інші види чужорідного біоматеріалу, саме вони першими реагують і починають боротися з патогенними мікроорганізмами. За реакцію на алергію, що негайно виявляється, відповідає імуноглобулін класу E.
Особливості імуноглобуліну Е
Імуноглобулін Е являє собою білок, який виробляється плазматичними клітинами організму. Його основна функція – розпізнавати чужорідні антигени паразитарного, вірусного чи бактеріального характеру, з метою подальшого руйнування та знищення. Immunoglobulin класу IgE є одним із п'яти різновидів білкових речовин, і відрізняється від них молекулярною будовою, значенням у механізмі імунного захисту, концентрацією у сироватці крові. У процесі зв'язування з опасистими клітинами та дії антигену відбувається їх дегрануляція з подальшим вивільненням гістаміну. Цей елемент відповідає за видалення патогену шляхом впливу на ферменти.
В організмі людини, схильного до алергічних реакцій у момент первинного контакту з пусковим алергеном, відбувається первинна сенсибілізація за рахунок інтенсивного вироблення антитіл IgE. Частина імуноглобуліну, що виробляється у процесі, зосереджується на поверхні опасистих клітин, і невелика кількість присутня у плазмі крові. У разі повторного контакту з алергеном стимулюється викид гістаміну та додаткових медіаторів алергічної реакції, з подальшим виникненням симптомів алергії, та підвищенням рівня антитіл класу IgE у сироватці крові.
В яких ситуаціях потрібне застосування імуноглобуліну Е
Щоб виявити алергічну реакцію, і навіть інфікування гельмінтами призначають спеціальне дослідження. З його допомогою можна рівень IgE в організмі й на підставі отриманих даних підтвердити діагноз.
Імуноглобуліни класу Е застосовуються при підозрі на такі захворювання:
- алергію на медикаменти та харчові продукти;
- алергічний риніт;
- дерматит атопічного типу;
- екзему;
- алергічну бронхіальну астму;
- глистяну інвазію.
Вироблення самих імуноглобулінів відбувається локально. Переважно це відбувається в підслизовому шарі тканин, які контактують із зовнішнім середовищем. Після потрапляння IgE до організму його напіврозпад у сироватці крові відбувається протягом 2-3 днів, а в шкірних тканинах протягом 10-14 днів. Засіб має форму розчину прозорого або слабко-жовтого відтінку. Введення препарату здійснюється внутрішньом'язово під контролем лікаря.
Що показує дослідження на рівень IgE
Основне завдання дослідження – виявлення в організмі захворювання та визначення його причини. Проводиться шляхом забору крові з вени як у дорослих, так і у дітей. У ситуації, коли у дитини підвищені показники IgE, але її батьки не страждали на алергію, вона належить до групи ризику виникнення алергічної реакції в майбутньому.
Зниження рівня імуноглобуліну свідчить про імунодефіцит первинного та вторинного типу, спадкову або набуту гіпогамму-глобулінемію. Підвищення IgE сигналізує про алергічні захворювання, серед яких риніт та синусит, атопічний дерматит та бронхіальна астма, алергія на їжу та ліки.
Дослідження дає можливість тільки встановити алергічну природу захворювання. Для виявлення конкретного алергену проводиться додаткове тестування, вартість якого залежить від лабораторії та кількості тестів.
Купити протиалергічний імуноглобулін IgE за доступною ціною можна в онлайн аптеці Receptika. Реалізація медикаментів здійснюється з доставкою по всій Україні за короткий термін.
Receptika публікує актуальну та надійну інформацію на сайті (описи, інструкції, статті). Але, вибір методу лікування та визначення діагнозу може призначити тільки ваш лікар.
Самолікування може бути небезпечним для здоров'я.
Адміністрація сайту Receptika не несе відповідальності за можливі несприятливі наслідки що з'явилися внаслідок використання інформації на сайті.