Мелатонін Макс капсули №30- ціни у Харкові
- Виробник:Biodeal Pharmaceuticals Pvt.Ltd.,Індія
- Форма випуску:Капсули
- Умови відпуску:Без рецепта
- Діюча речовина:Вітамін В6, Мелатонін
Мелатонін - біогенний амін, один з нейрогормонів, що синтезуються в пінеалоцитах епіфіза або шишковидної залози і в деяких периферичних тканинах. Його синтез відбувається вночі без світла.
Мелатонін формує циркадний ритм сну, досягаючи максимуму після опівночі, сприяє нормалізації сну, адаптації організму до зміни часових поясів, уповільнює процеси старіння організму за рахунок антиоксидантних властивостей, допомагає організму боротися зі стресом та виникненням сезонної депресії.
Мелатонін з'являється в організмі людини як природним шляхом - виробляє організм так і надходить з деякими харчовими продуктами. Міститься у чистому вигляді в кукурудзі, бананах, помідорах, рисі, моркві, картоплі, рибі, інжирі, петрушці, вівсянці, горіхах, ячмені та родзинках.
З віком зменшується продукування мелатоніну, що призводить до порушення сну: нічних пробуджень, сон стає неміцним, з'являється безсоння. Важливо пам'ятати, що в організмі мелатонін не накопичується – неможливо виспатися на кілька днів уперед або зробити запас мелатоніну.
Вітамін В6 (піридоксин) відноситься до водорозчинних вітамінів групи В і необхідний організму для виконання багатьох важливих функцій: відіграє важливу роль в обміні речовин; необхідний для нормального функціонування центральної та периферичної нервової системи, бере участь у синтезі нейромедіаторів, включаючи серотонін, дофамін та гамма-аміномасляну кислоту (GABA).
Піридоксин забезпечує правильний синтез гемоглобіну та рівномірне постачання клітин глюкози (Артюшкін С.А., 2017), сприяє збільшенню внутрішньоклітинних запасів магнію, бере участь в обміні гістаміну, стимулює дезінтоксикаційні властивості печінки, знижує концентрацію холестерину та холестерину та холестерину. А., 2010).
У людському організмі практично немає депо піридоксину, тому повне виключення вітаміну В6 з раціону призводить до проявів авітамінозу вже через 5-7 днів (Дадак К., 2013).
Постачальниками вітаміну В6 є риба або м'ясо: печінка великої рогатої худоби та печінка тріски, серце, нирки, устриці; цільнозернові продукти чи овочі: капуста, морква, польова гірчиця, соя, картопля.
Особливо багаті на вітамін В6 боби та банани.
Рекомендації щодо споживання
дієтична добавка до раціону харчування - додаткове джерело біологічно активних речовин. Сприяє нормалізації функціонального стану нервової системи, покращення якості сну, скорочення періоду засинання. Має м'які заспокійливі властивості.
Дієтичну добавку не слід використовувати як заміну повноцінного раціону харчування.
Спосіб застосування та рекомендована добова кількість: дорослим по 1 капсулі 1 раз на добу перед сном.
Тривалість споживання 3-4 тижні (але не більше 1 місяця) або за призначенням лікаря.
Не перевищувати рекомендовану кількість для щоденного споживання. Перед застосуванням потрібна консультація з лікарем.