Розчин для лінз
Для правильного та комфортного використання контактних лінз мало вибрати модель з необхідними характеристиками. Не менш важливим є питання догляду за станом лінз. Саме для цих цілей використовується розчин для лінз – спеціалізована речовина для очищення, зберігання та знезараження контактних лінз. При правильному використанні розчину та своєчасним доглядом за лінзами вони прослужать довше і будуть значно зручнішими у застосуванні.
Види розчинів для контактних лінз
На сьогоднішній день існують різні типи засобів догляду. В основному розчини для догляду за лінзами є багатофункціональними і поєднують у собі функції знезараження, очищення та зберігання.
У більшості випадків універсальні засоби застосовні для всіх видів лінз, але це не завжди правдиво. Залежно від складу розчину, а особливо сумісності з матеріалом лінзи, варто звернути увагу на рекомендації фахівця та користуватися лише тими засобами, що схвалені лікарем.
Часта причина незручностей при носінні лінз – дешеві та неякісні засоби. До них відноситься звичайний фізрозчин та функціональні товари. Непоодинокі випадки, коли при навчанні пацієнта правилам застосування та принципам догляду за лінзами лікар упускає з уваги питання про сумісність розчину та конкретного виду лінз. Добре, якщо пацієнт послідовний і буде використовувати тільки вид засобів, рекомендований лікарем, але найімовірніше, прийшовши в аптеку, людина віддасть перевагу більш дешевим або популярним універсальним засобам. Найшвидше, згодом позначиться невідповідність нових засобів догляду та лінз, що може призвести до дискомфорту, а пізніше — до відмови від носіння лінз.
Також не варто нехтувати і фінансовою стороною питання: бувають випадки, коли, щоб заощадити, пацієнти не дотримуються вказаного в інструкціях обсягу розчину в контейнері. Поширеною помилкою є застосування занадто малої кількості засобу, що використовується для механічного очищення та ополіскування лінз. Грубою помилкою також буде обробка лінз пальцями. Всі ці хитрощі з метою «розтягнути» розчин загрожує серйозними наслідками: від подразнення до очних інфекцій. Не варто заощаджувати на здоров'я та нехтувати рекомендаціями фахівців, виробників засобів догляду за контактними лінзами.
Правильний догляд за контактними лінзами
Догляд за лінзами не надто складна справа, при дотриманні простих правил і принципів:
- У жодному разі не варто використовувати для догляду за контактними лінзами водопровідну або іншу воду, це в рази підвищує ризик виникнення очних інфекцій;
- Необхідно регулярно міняти контейнер (в середньому раз на місяць), а також не забувати очищати його нарівні з самими лінзами, перед обробкою обов'язково вимити і витерти насухо рушником руки. Обробляти лінзи необхідно одразу після їх зняття.
- Ні в якому разі не можна використовувати засіб з терміном придатності, що минув, уважно слідкуйте за датами та термінами на упаковці.
- При необхідності змінити тип або марку розчину обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.
- Не залишайте флакон відкритим, відразу після використання необхідно щільно закрити ємність із розчином.
- Не варто торкатися шийки відкритого флакона або притуляти його до інших поверхонь, щоб уникнути зараження розчину.
Купити розчин для лінз у Києві можна на нашому сайті receptika.ua
Receptika публікує актуальну та надійну інформацію на сайті (описи, інструкції, статті). Але, вибір методу лікування та визначення діагнозу може призначити тільки ваш лікар.
Самолікування може бути небезпечним для здоров'я.
Адміністрація сайту Receptika не несе відповідальності за можливі несприятливі наслідки що з'явилися внаслідок використання інформації на сайті.