Інструкція до препарату Детрікс 5600 капс.№30
- Виробник:
- Температура зберігання:від 15°C до 25°C
Склад
1 капсула містить: вітамін Д3 – 100 μg (мкг) – 4000 IU (МО).
Склад:
рафінована соєва олія, холекальциферол (вітамін Д3), антиоксидант DL-альфа токоферолу ацетат, оболонка капсули: желатин, гліцерин. Без ГМО.
Опис
Вітамін Д – гормоноподібний вітамін, має різні біологічні ефекти, тому що його специфічні рецептори (VDR) локалізовані в ядрах клітин багатьох органів.
Головна фізіологічна функція вітаміну Д полягає у регуляції метаболізму кальцію та фосфатів, що сприяє нормальній мінералізації кісткової тканини і росту кісток.
Холекальциферол сприяє всмоктуванню та засвоєнню кальцію і фосфору з продуктів харчування у тонкому кишечнику, а також підтримці відповідного рівня кальцію у крові. У фізіологічних концентраціях наявність у крові іонів кальцію зумовлює підтримку тонусу м'язів скелетної мускулатури, функцію міокарда, впливає на процес згортання крові, сприяє нормальній передачі нервових імпульсів та синтез серотоніну – «гормону щастя», що забезпечує нормальний психоемоційний стан людини1.
У процесі кальцифікації кісток цей вітамін регулює виведення кальцію і фосфатів нирками.
Вітамін Д важливий для нормального функціонування паращитовидних залоз. Нестача вітаміну Д є однією з причин остеомаляції.
Також він бере участь у функціонуванні імунної системи – регулює імунні реакції, знижує ризик застудних захворювань, в тому числі вірусного генезу2.
В жінок дефіцит вітаміну Д призводить до порушення репродуктивної функції – фолікулогенезу, ендометріозу, синдрому полікістозних яєчників, невдалих спроб екстракорпорального запліднення, а в період менопаузи внаслідок гормонального дисбалансу виникає підвищена потреба організму у цьому вітаміні для зниження ймовірності появи остеопорозу3.
У вагітних виявлено зв’язок між дефіцитом вітаміну Д і підвищеним ризиком прееклампсії та передчасних пологів.
У чоловіків холекальциферол впливає на сперматогенез4.
Також вітамін Д приймає участь в роботі ендокринної системи – стимулює секрецію інсуліну бета-клітинами підшлункової залози, впливає на чутливість клітин до інсуліну. Регулює метаболічні процеси в організмі – впливає на ліпідний профіль, знижує рівень загального холестерину крові, тригліцеридів та ЛПНЩ. Відіграє важливу роль в корекції ожиріння та метаболічного синдрому5.