Імуноглобулін при вагітності у Нікополі
Власницями крові з негативним резус-фактором є близько 15% жінок. У ситуації, коли вони планують народження дитини від чоловіків з резус-позитивним фактором, існує високий ризик виникнення резус-конфлікту, що несе небезпеку як для матері, так і для майбутнього малюка. Щоб уникнути негативних наслідків, використовується імуноглобулін для вагітних.
Навіщо потрібний імуноглобулін при вагітності
За наявності у жінки резус-негативного фактора та успадкування дитини від батька позитивного резуса існує ймовірність розвитку сенсибілізації. Це явище, при якому еритроцити плода при попаданні в організм майбутньої матері провокують вироблення антитіл - антирезусних імуноглобулінів. При несумісності резусів подібні елементи при проходженні через плаценту та взаємодії з клітинною оболонкою еритроцитів призводять до їх руйнування. Результатом таких процесів є розвиток жовтяниці та анемії, які можуть призвести до пошкодження серця та мозку плода, ускладнень при пологах, а несумісність груп крові між матір'ю та дитиною називається резус-конфлікт.
Ведення вагітності при ймовірних ризиках має основне завдання – запобігти сенсибілізації, тобто вироблення антитіл із боку захисної системи жінки на еритроцити дитини. З цією метою вводиться імуноглобулін вагітним, як правило, на 28 тижні, що завершує другий триместр, як тільки стає доступним визначення титру.
Особливості антирезусного імуноглобуліну
Імуноглобулін при вагітності вводять у критичних ситуаціях, коли існує загроза викидня через резус-конфлікт. Фактично препарат є речовиною, що міститься в крові людини, та відповідає за підтримання імунітету. При його виробництві використовують донорську кров, у якій присутні необхідні антитіла.
Введення імуноглобуліну відбувається внутрішньовенно або внутрішньом'язово, за допомогою ін'єкції через крапельницю або укол відповідно. Через те, що застосування антирезусного препарату може викликати побічні ефекти у вигляді задишки, блювання та змін серцевого ритму, його застосування допускається лише за призначенням лікаря.
В яких ситуаціях призначається імуноглобулін
Існує список умов, за яких потрібне введення імуноглобуліну, і препарат не є обов'язковою профілактикою для всіх породіль. Доза антирезуса підбирається в кожному випадку індивідуально.
Застосування препарату необхідне за наступними показаннями:
- під час переривання позаматкової вагітності;
- при ймовірності народження резус-позитивної дитини;
- у разі спонтанного та штучного переривання вагітності;
- виконання процедур, за яких існує ризик попадання крові плода в кровотік матері;
- при отриманні травм черевної порожнини під час вагітності.
До протипоказань для введення антирезусу відноситься наявність резус-антитіл у крові жінки, а також відсутність ризику резус-конфлікту. Імунізація жінок, які отримали дозу імуноглобуліну, допускається не раніше ніж через 3 місяці.
Купити антирезусний імуноглобулін за доступною вартістю можна в онлайн аптеці Receptika. Реалізація препарату здійснюється з доставкою по всій Україні.
Receptika публікує актуальну та надійну інформацію на сайті (описи, інструкції, статті). Але, вибір методу лікування та визначення діагнозу може призначити тільки ваш лікар.
Самолікування може бути небезпечним для здоров'я.
Адміністрація сайту Receptika не несе відповідальності за можливі несприятливі наслідки що з'явилися внаслідок використання інформації на сайті.