![Інструкція до препарату Ріалтріс спрей наз., доз., сусп. по 56 доз у флак.](https://receptika.ua/upload/products/rialtris-sprey-nazaldozirsuspfl56doz-s-nasosom-raspyl1.webp)
Інструкція до препарату Ріалтріс спрей наз., доз., сусп. по 56 доз у флак.
- Виробник:
- Код АТХ:
- Діюча речовина:Мометазон, Олопатадин
Склад
діючі речовини: олопатадину гідрохлорид і мометазону фуроат;
1 доза містить олопатадину гідрохлориду 665 мкг еквівалентно олопатадину 600 мкг та мометазону фуроату моногідрату еквівалентно мометазону фуроату 25 мкг;
допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна та натрію карбоксиметилцелюлоза; натрію гідрофосфат, гептагідрат; натрію карбоксиметилцелюлоза; натрію хлорид; бензалконію хлориду 50% розчин; бензалконію хлорид; динатрію едетат; полісорбат 80; кислота хлористоводнева; натрію гідроксид; вода для ін’єкцій.
Лікарська форма
Спрей назальний дозований, суспензія.
Основні фізико-хімічні властивості: біла гомогенна суспензія без грудок.
Фармакотерапевтична група
Протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування при захворюваннях порожнини носа. Кортикостероїди. Код АТХ R01A D.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка. Комбінований протинабряковий засіб для місцевого застосування, який містить олопатадину гідрохлорид та мометазону фуроат.
Олопатадин є антагоністом гістамінових H1-рецепторів. Антигістамінна активність олопатадину була підтверджена в ізольованих тканинах, на моделях тварин та у людей.
Мометазону фуроат – синтетичний кортикостероїд для місцевого застосування, який чинить виражену протизапальну дію. Точний механізм дії кортикостероїдів при алергічному риніті поки що невідомий. Кортикостероїди демонструють широкий діапазон дії на різні клітини, а саме на гепариноцити, еозинофіли, нейтрофіли, макрофаги, лімфоцити, а також на медіатори запалення (гістамін, ейкозаноїди, лейкотрієни та цитокіни). Механізм протизапальної та протиалергічної дії мометазону фуроату в основному пов’язаний з його здатністю пригнічувати вивільнення медіаторів алергічних реакцій.
Фармакокінетика.
Абсорбція
Після інтраназального застосування 2 впорскувань в кожну ніздрю препарату Ріалтріс (загальна доза 2660 мкг олопатадину гідрохлориду та 100 мкг мометазону фуроату) двічі на день у пацієнтів із сезонним алергічним ринітом середня пікова концентрація в плазмі (Cmax) становить 19,80±7,01 нг/мл для олопатадину та 9,92±3,74 пг/мл для мометазону фуроату, а середній системний вплив при зазначеному режимі дозування (AUC) становив 88,77±23,87 нг/мл*год для олопатадину та 58,40±27,00 пг/мл*год для мометазону фуроату. Середній час досягнення пікової концентрації олопатадину та мометазону фуроату після прийому разової дози становить 1 годину.
Системну біодоступність олопатадину та мометазону фуроату після інтраназального застосування препарату Ріалтріс оцінювали як порівнянну із такою при застосуванні окремо олопатадину та мометазону фуроату у вигляді монотерапій.
Розподіл
Зв’язування олопатадину з білками в сироватці крові людини є помірним, приблизно 55 %, і не залежить від концентрації лікарського засобу, яка знаходиться в діапазоні від 0,1 до 1000 нг/мл. Олопатадин переважно зв’язується з сироватковим альбуміном людини.
In vitro зв’язування мометазону фуроату з білками плазми становить 98-99 % при концентраціях від 5 до 500 нг/мл.
Метаболізм
Олопатадин не піддається екстенсивному метаболізму. З огляду на профілі метаболітів в плазмі після перорального застосування [14С] олопатадину, в плазмі людини циркулює щонайменше 6 другорядних метаболітів. Олопатадин складає 77 % загальної пікової радіоактивності в плазмі, а всі метаболіти сукупно складають
Дослідження показали, що мометазону фуроат після прийому всередину та абсорбції піддається екстенсивному метаболізму з формуванням кількох метаболітів. У плазмі не виявлено основних метаболітів. Після інкубації in vitro один з другорядних утворених метаболітів являє собою 6β-гідроксимометазону фуроат. У мікросомах печінки людини формування метаболіту регулюється цитохромом CYP3A4.
Виведення
Після одноразового інтраназального введення комбінації олопатадину та мометазону фуроату середній період напіввиведення олопатадину та мометазону фуроату становив відповідно 8,63 та 18,11 години.
Олопатадин переважно виводиться із сечею. Приблизно 70 % пероральної дози [14С] олопатадину гідрохлориду виводиться із сечею та 17 % – з калом. 86 % дози лікарського засобу, що виводиться із сечею протягом перших 24 годин, є незміненим олопатадином, а решта складається з олопатадину N-оксиду та олопатадину N-десметилу.
Після внутрішньовенного застосування ефективний період напіввиведення мометазону фуроату з плазми становив 5,8 години. Введена доза препарату виводиться у вигляді метаболітів переважно із жовчю і незначна її кількість – із сечею.
Фармакокінетика у окремих груп пацієнтів
Фармакокінетичні дослідження препарату Ріалтріс у окремих груп пацієнтів не проводились. Очікується, що фармакокінетика комбінації олопатадину та мометазону фуроату відображатиме фармакокінетичні властивості окремих компонентів, оскільки фармакокінетика цієї комбінації є аналогічною фармакокінетиці окремих компонентів.
Печінкова недостатність
Спеціальних фармакокінетичних досліджень впливу комбінації олопатадину та мометазону фуроату на печінкову недостатність не проводили. Шляхом метаболізму виводиться незначна частина дози олопатадину.
Після введення разової інгаляційної дози, яка дорівнювала 400 мкг мометазону фуроату, пацієнтам з легким (n = 4), помірним (n = 4) та тяжким (n = 4) порушенням функції печінки лише у 1 або 2 пацієнтів у кожній групі виявляли пікові концентрації мометазону фуроату в плазмі від 50 до 105 пг/мл. Встановлено, що пікові плазмові концентрації збільшуються залежно від тяжкості порушення функції печінки; однак кількість виявлених пікових рівнів була незначною.
На підставі даних, отриманих при застосуванні окремих компонентів, пацієнтам з печінковою недостатньою корекція дози препарату Ріалтріс не потрібна.
Ниркова недостатність
Середні значення Cmax для олопатадину після одноразового інтраназального введення помітно не відрізнялися у здорових добровольців (18,1 нг/мл) та пацієнтів з легким, помірним та тяжким порушенням функції нирок (від 15,5 до 21,6 нг/мл). Середній рівень AUC0-12 у пацієнтів з тяжким порушенням функції нирок (кліренс креатиніну
Вплив ниркової недостатності на фармакокінетику мометазону фуроату детально не досліджували.
На підставі даних, отриманих при застосуванні окремих компонентів, пацієнти з порушеннями функції нирок не потребують корекції дози.
Вік
Фармакокінетику препарату Ріалтріс у пацієнтів віком до 12 років не досліджували. Популяційний аналіз фармакокінетики у пацієнтів віком від 12 років показав, що вік не впливає на фармакокінетику олопатадину та мометазону фуроату як складових препарату Ріалтріс.
Контрольовані клінічні дослідження довели, що інтраназальні кортикостероїди можуть призвести до зниження швидкості росту у дітей. Цей ефект спостерігався за відсутності лабораторних даних про пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи (ГГН), що свідчить про те, що швидкість росту є більш чутливим показником системної дії кортикостероїдів у дітей, ніж деякі часто використовувані тести функції ГГН-системи. Довгострокові наслідки такого пригнічення швидкості росту, пов’язаного із застосуванням інтраназальних кортикостероїдів, включаючи вплив на кінцевий зріст дорослої людини, невідомі.
Застосування пацієнтам літнього віку
За даними, отриманими у 145 пацієнтів віком від 65 років, а також у молодих пацієнтів, яким застосовували препарат Ріалтріс в плацебо- та активноконтрольованому дослідженні, загальні відмінності у безпеці чи ефективності препарату не спостерігалися.
Стать та раса
На основі популяційного аналізу фармакокінетики препарату Ріалтріс доведено, що стать та раса не впливають на фармакокінетику олопатадину та мометазону фуроату.
Показання
Сезонний алергічний риніт.
Протипоказання
Підвищена чутливість до олопатадину гідрохлориду, мометазону фуроату або до інших компонентів препарату.
Наявність нелікованої локалізованої інфекції слизової оболонки носової порожнини.
Через гальмівний вплив кортикостероїдів на загоєння ран пацієнти, які нещодавно перенесли виразки носової перегородки, хірургічне втручання на носі або травму носа, не повинні застосовувати препарат Ріалтріс до повного одужання.