У кошику порожньо
вхід
(067) 523-30-77(095) 330-40-17(093) 811-27-890-800-302-302 (Безкоштовно по Україні з мобільних)
Графік роботи Call-центру з 8:00 до 20:00, Без вихідних
Артрит: причини та фактори розвитку

Артрит: причини та фактори розвитку

Цензор: Батура Р.В.
Опубліковано: 17 лютого 2019
Змінено: 24 лютого 2023
431
8 хв читати

Патологія суглобів з подальшим запаленням — артрит. Відома хвороба може бути виражена в гострій і хронічній формах. Крім того, що артрит передбачає порушення рухливості й деформацію, діагностика та статистичні дані говорять про те, що 15% пацієнтів через прогресування недуги стають інвалідами.

Досі медичні експерти не можуть з'ясувати, чому виникає така проблема і пояснити факт раптового запалення суглобів у людини. Але, з повною упевненістю, лікар може заявити про те, що перед розвитком цієї хвороби відбувається збій і ослаблення імунної системи.

Класифікація хвороби

Найчастіше спостерігається у людей у віці 30+. Згідно зі статистикою, ознаки цього захворювання у жінок виникають в 5 разів частіше, ніж у чоловіків. Якщо ігнорувати й вчасно не обстежитися, це призведе до плачевних наслідків. Без лікування можлива часткова або повна втрата працездатності й зниження якості життя.

Існує дві групи: 1 - запальна; 2 - дегенеративна. Запальна група включає:

  • ревматоїдну форму — відбувається через розвиток інфекційно-алергічного процесу, зміни припадають на маленькі периферичні форми суглобів. Через велику ймовірність переходу в хронічну стадію вважається небезпечною.

  • інфекційну — розвиток артриту у людей відбувається внаслідок проникнення в порожнину суглобів інфекцій. Така форма може бути викликана поширенням тих самих агентів через кров, або шляхом потрапляння шкідливих бактерій через рану.

  • реактивну — передбачається розвиток хвороби разом із зараженим інфекцією органом: кишкові і урогенітальні інфекції. Така форма характеризується тим, що до уражених ділянок відносять слизову оболонку, шкіру і нігті.

  • подагричну — така форма, як правило, виникає через неправильний обмін речовин з подальшим відкладенням солі в суглобах, точніше в порожнинах рухомих сполук. Також випадок передбачає наявність ниркової патології або ознак цієї недуги.

На практиці відомі первинний і вторинний види захворювання. Перший здатний розвинутися через ураження суглоба будь-якими подразниками та факторами. Другий може виникати в результаті соматичного захворювання.

Види артриту

Якщо болить лише один з суглобів, це називають моноартритом. В реальності ж частіше зустрічається поліартрит, тобто захворювання, яке супроводжується ураженням декількох суглобів. Розвивається дана хвороба швидко, спостерігаються раптові напади болю. Якщо це говорить про випадок пацієнта, то це явно гострий артрит. Коли це відбувається поступово, то підтверджується хронічна форма захворювання. Як правило, зустрічається кілька видів хвороби, але офіційно медицина говорить про наявність десяти різновидів. Певний вид цього захворювання має свої симптоми, особливості та наслідки.

  • Інфекційний (гнійний) розвивається внаслідок потрапляння інфекції, що викликала запальний ефект. Причиною появи виступає відкрита рана або потрапляння інфекції з крові. До недугу відносять вірусний, гонорейний, туберкульозний, дизентерійний, хламідійний та інші артрити.

  • Ревматоїдний артрит. Аутоімунна хвороба, що вражає тканини суглобів, здатна поширюватися навіть на внутрішні органи. Небезпека полягає в тому, що такий випадок говорить про наступне — 3 з 4 пацієнтів стають інвалідами. Захворювання має не до кінця вивчену етіологію, що додає недугу особливий статус і серйозність. Виникає після 40 років.

  • Ювенільний ревматоїдний. Недуга також називають «хворобою Стіла», яка проявляється у дітей до 16 років. Причинність досі не встановлена. Хронічний характер з сильним прогресуванням іноді призводить до ураження внутрішніх органів, а також до фатальних наслідків — смерті.

  • Псоріатичний артрит. Виникає внаслідок вже наявної хвороби під назвою псоріаз, яка спостерігається рівносильно у чоловіків і жінок. Цікавим є той факт, що на тлі цього виду, артрит здатний розвиватися 1/3 від усіх випадків.

  • Подагричний артрит прогресує через скупчення кислоти (сечовий) в порожнині суглобів. Така речовина ніяк не виводиться, не розчиняється в крові. Єдине, на що здатна шкідлива рідина, так це на кристалізацію і відкладення біля суглобів, що і є першопричиною запалення і сильного болю.

Остеоартрит має свою особливість — повільне, але цілеспрямоване руйнування хрящової тканини з постійним підвищенням рівня болю. Призводить до зміни форми суглобів і неможливості самостійного відновлення рухомих сполук. 

 

При артриті необхідно приймати таблетки під наглядом фахівця.

  • Травматичний артрит, що виник через травму суглоба, здатний довго не турбувати людину. Через пару років суглоб може нагадати про себе постійними болями й руйнуванням кісткової тканини.

  • Ревматизм. Етіологія цієї хвороби невідома, залишаються маловідомими причини розвитку захворювання. Характеризується ураженням сполучної тканини, а об'єкти ураження — суглоби й серце.

  • Артроз належить до дегенеративно-дистрофічних захворювань, під час якого спостерігається ураження хрящової тканини, через що спостерігається запальний ефект. Хвороба не так небезпечна для життя, як інші, але спостерігається у мільйонів пацієнтів з усіх країн світу.

Причини появи артриту

Визначивши симптоми артриту, лікарі досі не можуть впевнено заявити про причини виникнення недуги. Найчастіше фахівці сходяться на інфекції, алергії або травмі, внаслідок яких стали відомі ознаки хвороби. Крім перерахованого вище, це може бути викликано порушенням нервової, імунної систем або обміну речовин.

Проблеми з імунітетом викликають розвиток хвороби й руйнування суглобів. Причин появи цієї недуги дуже багато (можливий навіть дитячий артрит), нижче представлений список основних:

  • інфекції;

  • травми, серйозні пошкодження суглобів;

  • надмірне навантаження на суглоб (спостерігається у професійних спортсменів);

  • зайва вага;

  • порушення нервової системи;

  • вроджені вивихи;

  • порушення ендокринної системи.

До факторів розвитку також відносять гонорею, туберкульоз та інші. Не варто виключати генетичний фактор, переохолодження, алкоголізм та інші.

Факт

Тяжкість симптомів визначає ступінь патологічного процесу. Визначити прогресування хвороби й дізнатися стадію артриту можна шляхом рентгенологічного обстеження. Щоб зменшити ймовірність розвитку артриту, варто здійснювати профілактику.

Терапія артриту

Затягувати з лікуванням не можна, адже чим раніше це почати, тим ефективніше буде результат. З чим це пов'язано, запитає пацієнт? Все просто, 1-2 стадії не призводять до серйозної деформації суглобів. Боротьба можлива при комплексній терапії, тому обмежуватися лише ліками (медикаментами) не варто. Самолікуванням займатися також не потрібно, краще відразу ж звернутися до фахівця і проконсультуватися належним чином.

З чого складається комплексна терапія:

  • інфекційний артрит потребує таких засобів, як антибіотики (Азитроміцин, Доксициклін, Амоксиклав, Кларитроміцин), і буде лікуватися на основі підбору медичних препаратів, спираючись на тяжкість хвороби (можлива необхідність умови стаціонару);

  • гомеопатія — артрит лікується також за допомогою цієї терапевтичної системи. Тут цікавий спосіб підбору лікарських препаратів, приймання яких здоровим організмом може викликати симптоми цієї хвороби;

  • відновлення хрящової тканини відбувається внаслідок використання хондропротекторів (Терафлекс, Артрон Комплекс Плюс, Структум, Алфлутоп, Мовекс, Дона);

  • хірургічне втручання необхідне при серйозному (повному) руйнуванні суглоба.

  • для відновлення підбираються спеціальні процедури (масаж, фізіотерапія) в індивідуальному порядку.

  • мазь (Долоксен Фаст, Скипидарна, Никофлекс, Траумель С, Мета Т), гель (Долобене, Діклосан, Фітобене, Фанігану Фаст, Фіналгель, Кеторол) та інші засоби на основі НВП допомагають надати знеболювальний ефект.

Лікування артриту передбачає застосування різних гомеопатичних препаратів. Для того, щоб виявити необхідний і правильний засіб, потрібно ретельно вивчити особливості хвороби й зібрати необхідні відомості, для того, щоб визначити вірний метод терапії.

 

Ця стаття інформаційна, при появі подібних симптомів обов'язково зверніться до лікаря.

Замовити зворотній дзвінок
Час дзвінка сьогодні:
с
до
каталог товарів
Медичні товари