У кошику порожньо
вхід
(067) 523-30-77(095) 330-40-17(093) 811-27-890-800-302-302 (Безкоштовно по Україні з мобільних)
Графік роботи Call-центру з 8:00 до 20:00, Без вихідних
Що робити, якщо біль у вухах

Що робити, якщо біль у вухах

Цензор: Батура Р.В.
Опубліковано: 22 січня 2018
Змінено: 10 серпня 2023
1464
4 хв читати

Болять вуха у дорослого

Поява больових відчуттів у вушній порожнині відбувається в результаті механічних пошкоджень або розвитку захворювань. Після прояву перших ознак потрібно проконсультуватися в отоларинголога. Фахівець допоможе виявити причину того, чому закладає вуха, та призначить курс лікування.

Походження больових відчуттів

Хвороба вушної порожнини є симптомом розвитку наступних захворювань:

  • Отіт. Найбільш поширений винуватець запального процесу. Супроводжується гнійними виділеннями у слуховому каналі. Недуга може розвиватися самостійно або у синтезі з ангіною чи грипом. У цьому випадку болять вуха та голова, іноді проявляється нежить.
  • Гострий отит. Хронічна форма захворювання супроводжується прострілами у вусі, підвищеною температурою тіла та гнійними виділеннями. Больові відчуття можуть бути відсутніми. Недуга розвивається внаслідок недолікованих ГРВІ. 
  • Карієс. Гострий карієс на зубах часто стає причиною того, що болять вуха. Запальні процеси в коренях зубів або яснах супроводжуються пульсуючим болем у вушній раковині, в області шиї та скронь.
  • Інфекційні хвороби. Потрапляючи в слуховий орган, грибкові бактерії викликають сильну свербіж і біль.
  • Захворювання нервової системи. Травмований нерв слухового апарату, невралгії та затискання стають причиною того, що вухо заклало. Хворий відчуває біль пульсуючого та тягнучого типу, які посилюються при різких рухах голови або вживанні їжі. Слух погіршується, а будь-яке звукове сприйняття супроводжується болючими відчуттями. Для лікування застуджених нервових закінчень та призначення курсу терапії необхідно відразу звернутися до отоларинголога.

Болять вуха: що робити в домашніх умовах

Існує кілька перевірених народних методів, які можна використовувати для лікування легких форм запалення:

  • Прогрівання. Терапія за допомогою компресів, що зігрівають, використовується при отиті. У вушну раковину вкладається вата або марля, змочена в борному або камфорний спирт. Інший варіант — докладання нагрітої солі в целофановій подушечці.
  • Постільний режим. Коли виникає питання «Що робити, якщо болить вухо при застуді?», перш за все, потрібно скоротити походи на вулицю. Навіть теплий вітер здатний нашкодити запаленому слуховому апарату. Тому, щоб уникнути посилення захворювання, слід залишатися в закритому приміщенні та виходити на вулицю у крайніх випадках.
  • Краплі з відвару лаврового листя. У випадках легких форм запалення, коли болить вухо, народні засоби стануть найкращим способом запобігання розвитку хвороби. Для приготування емульсії необхідно заварити 2-3 листочки лавра і почекати кілька годин. Відстояний відвар потрібно використовувати у вигляді крапель.
  • Варена цибулина. Відвар з невеликої цибулини використовується як розчин для протирання вушної раковини. Якщо болить вухо, краплі даного відвару допоможуть знизити больові відчуття до візиту до лікаря.

Біль у раковині слухового апарату небезпечна тим, що хворий не може самостійно виявити причину розвитку запального процесу. Таким чином, необхідно утриматися від самолікування медикаментами і дочекатися консультації отоларинголога. Фахівець визначить причину запалення, порадить, що робити, коли болить вухо, чим закопувати та як лікувати.

Дана стаття інформаційна, при появі подібних симптомів обов'язково зверніться до лікаря.

Замовити зворотній дзвінок
Час дзвінка сьогодні:
с
до
каталог товарів
Медичні товари