У кошику порожньо
вхід
(067) 523-30-77(095) 330-40-17(093) 811-27-890-800-302-302 (Безкоштовно по Україні з мобільних)
Графік роботи Call-центру з 8:00 до 20:00, Без вихідних
Хламідіоз – симптоми, причини та лікування

Хламідіоз – симптоми, причини та лікування

Цензор: Батура Р.В.
Опубліковано: 18 квітня 2018
Змінено: 24 лютого 2023
4153
8 хв читати

Хламідіоз — інфекційне захворювання венеричного типу. Хвороба передається статевим шляхом. Статистичні дані свідчать, що найчастіше недуга вражає жінок і чоловіків у віці 18-30 років. 

 

Які шляхи зараження 

Основні шляхи зараження:

  • вагінальний, оральний або анальний секс; 

  • спадковість (від матері до дитини в процесі народження).

Існує думка про можливість передачі інфекційного захворювання через побутові предмети. Хвороба розвивається стрімко, оскільки для прояву симптоматики досить 48 годин. Перебіг хламідіозу у жінок і чоловіків має деякі відмінності. 

Хламідіоз: симптоми 

Інфекція у представниць прекрасної статі характеризується: 

  • підвищеною температурою (до 37,5);

  • втомою;

  • загальною слабкістю;

  • запаленням шийки матки;

  • запальними процесами в області маткових труб і придатків;

  • циститом;

  • почервонінням бартолінієвих залоз;

  • утворенням спайок в черевній порожнині. 

Симптоми хламідіозу у жінок супроводжуються больовими відчуттями — тягне в нижній частині живота, спостерігається печіння під час сечовипускання. Також можуть бути ріжучі відчуття, рясні виділення з піхви білого або жовтого кольорів, які характеризуються неприємним запахом. Деякі жінки також говорять про дискомфорт в попереку та порушення менструального циклу. 

Хламідіоз, ознаки якого у чоловіків не призводять до глобальних змін у функціонуванні організму, характеризується наступною симптоматикою: 

  • больовими відчуттями під час сечовипускання;

  • сверблячкою в зоні промежини;

  • болем в області мошонки;

  • дискомфортом в області попереку;

  • гнійними виділеннями з сечовипускального каналу. 

Ознаки хламідіозу у дітей діагностуються після передачі через родові шляхи, сексуального життя в підлітковому віці або через побутові предмети, забруднені хламідіями. У будь-якому випадку, необхідно відразу звернутися до фахівця після виявлення дискомфорту в області статевих органів. Швидке лікування інфекції допоможе зберегти здоров'я репродуктивної системи. 

Діагностика хламідіозу

 У 80% випадків хламідійна інфекція виявляється випадково під час профілактичного огляду. Правильне діагностування захворювання є основою подальшого лікування недуги. Гінекологічні хвороби часто виявляються під час вагітності в період місячних оглядів у лікаря. Хламідіоз (збудник захворювання — Chlamydia trachomatis) розмножується безпосередньо в інфікованих клітинах. Хламідії — внутрішньоклітинні паразити, не здатні виробляти важливі для існування ферменти. Мешкаючи в живому організмі, Chlamydia trachomatis здатні ділитися, збільшуватись в розмірах і розмножуватися. Важливо звернутися до лікаря відразу ж після виявлення перших ознак інфекції, так як наслідком бездіяльності стає безпліддя. 

Для ідентифікації недуги буде проведено ряд досліджень: 

  • огляд на гінекологічному кріслі;

  • аналіз анамнезу;

  • виявлення антитіл до збудника;

  • дослідження мікрофлори піхви;

  • виявлення вірусу в сечі хворого;

  • УЗД. 

Хламідіоз, який має близько 30 різновидів збудників захворювання, стає причиною розвитку різних хвороб. Носіями хламідійної інфекції стають люди й тварини, тому перед початком терапевтичного курсу необхідно точно визначити причину розвитку недуги в організмі хворого.

 

Види захворювання 

Хламідіоз може бути різних видів.

  1. Урогенітальний. Найбільш поширений вид хламідійної інфекції. Статичні дані свідчать про передачу захворювання статевим шляхом в 50% випадків. Якщо пацієнт ігнорує симптоматику або при профілактичному огляді був поставлений неправильний діагноз, то хламідії виробляють імунітет до лікарських засобів. В такому випадку захворювання переходить в хронічну форму. 

  2. Хронічний. Якщо наявність хламідій в організмі не виявлено і лікування не призначено, хвороба активно розвивається. Перехід в хронічну форму відбувається через 2-3 тижні. Захворювання протікає безсимптомно, що мінімізує можливість виявлення недуги. Імунна система пацієнта слабшає. З'являються виділення з неприємним запахом і кров'яними вкрапленнями, печіння при сечовипусканні, а також больові відчуття в області живота. Хламідіоз хронічний в 75% супроводжується супутніми захворюваннями інфекційного характеру, що виникають в результаті запалення органів, які близько знаходяться: цистит, ерозія шийки матки, кольпіт, цервіцит або спайки в маткових трубах. Наслідки хламідійної інфекції на цій стадії розвитку — безпліддя або рак шийки матки, які неможливо вилікувати. 

  3. Хламідіоз. Підвид хламідійної інфекції, що передається повітряно-крапельним шляхом, контактно-побутовим шляхом, антенатальним способом або при контакті з зараженими птахами. Недуга вражає дихальну систему. Клінічна форма інфекційного захворювання проявляється у вигляді гострих респіраторних захворювань, пневмонії, бронхіту, ларинготрахеїту і ринофарингіту. Респіраторний хламідіоз характеризується підвищеною температурою і непродуктивним кашлем на першій стадії. Через тиждень симптоматика розширюється. Кашель переходить в продуктивну форму, розвивається риніт і закладеність носа. 

  4. Клінічна форма недуги зустрічається досить рідко і при своєчасному лікуванні не викликає ускладнень. 

  5. Хламідіоз великої рогатої худоби — інфекційне захворювання, причиною якого стають гризуни і заражені птиці. Недуга вражає представників людства в результаті контактування з інфікованим м'ясним продуктом. Захворювання передається контактним шляхом. Уберегти поголів'я від інфекції можна за допомогою профілактичних дій. 

Терапія хламідіозу 

Процес усунення патогенної мікрофлори передбачає використання ряду методів. Комплексний підхід включає приймання антибактеріальних засобів (використання препаратів груп макролідів і тетрациклінів). Терапія захворювання повинна бути спрямована на одужання обох сексуальних партнерів. У період терапії необхідно утриматися від статевих контактів. 

  1. Свічки від хламідіозу. Практикується використання ректальних і вагінальних лікарських засобів. Високу ефективність показали такі антигрибкові товари медичного призначення, як Флуконазол, Ністатин, Поліоксидоній, Генферон, Гексикон, Віферон, Бетадин. Рекомендується застосування 1 свічки двічі на добу. Курс лікування визначається індивідуально і становить від 7 до 25 днів.

  2. Таблетки від хламідіозу. Ефективним препаратом є Азитроміцин. Для знищення всіх хламідій в організмі хворого досить випити 2 таблетки лікарського засобу. Цей препарат не призначається вагітним. Результативний засіб — Ампіцилін, який призначається з розрахунком — 4 таблетки на добу протягом 10 днів. Лікування хламідіозу має здійснюватися комплексно, обов'язково передбачає приймання таблеток протикандидозного призначення. До числа засобів відносяться Нистатин і Флуконазол. Існують перевірені засоби, які призначаються в складі комплексної терапії хламідійної інфекції. 

  3. Практикується лікування мірамістином, який відрізняється гідрофобним впливом на мембрани патогенних мікроорганізмів, що збільшує проникність бактерій і прискорює процес усунення хламідії. Товар медичного призначення рекомендується для лікування хламідіозу в період вагітності й грудного вигодовування. Має антисептичну дію. 

  4. Тержинан — лікарський засіб, що застосовується з метою лікування інфекції у представниць жіночої статі. Медикамент випускається у формі таблеток, які поміщаються глибоко в піхву. Застосування цього препарату в складі комплексного лікування не дозволяє виробляти резистентність до збудника недуги. 

Профілактика хламідіозу 

Існує ряд профілактичних методів, спрямованих на запобігання розвитку захворювань, що передаються статевим шляхом:

  • варто розбірливо ставитися до вибору сексуальних партнерів;

  • не допускати випадкових статевих зв'язків;

  • застосовувати засоби контрацепції;

  • використовувати народні засоби захисту від інфекційних захворювань. 

Дуже важлива не тільки профілактика (хламідіоз в хронічній формі призводить до безпліддя), але і своєчасна діагностика захворювання. Якщо все ж стався випадковий сексуальний контакт без застосування контрацептивів, необхідно дочекатися перших ознак хламідійної інфекції та негайно звернутися до лікаря. Якщо симптоматика не виявилася, в цілях профілактики можна пройти позаплановий огляд. Профілактика хламідіозу допомагає запобігти ускладненню у вигляді раку і безпліддя. 

Для цього досить проходити комплексні огляди раз на пів року — це збереже здоров'я і дозволить створити повноцінну сім'ю в майбутньому. 

Ця стаття інформаційна, при появі подібних симптомів обов'язково зверніться до лікаря.

 

 

Замовити зворотній дзвінок
Час дзвінка сьогодні:
с
до
каталог товарів
Медичні товари