У кошику порожньо
вхід
(067) 523-30-77(095) 330-40-17(093) 811-27-890-800-302-302 (Безкоштовно по Україні з мобільних)
Графік роботи Call-центру з 8:00 до 20:00, Без вихідних
Как лечить артроз?

Как лечить артроз?

Цензор: Батура Р.В.
Опубліковано: 15 вересня 2017
Змінено: 14 серпня 2023
486
4 хв читати

АРТРОЗ: ЯК ЛІКУВАТИ, СИМПТОМАТИКА І РІЗНОВИДНОСТІ

Артроз – це захворювання, що часто зустрічається у пацієнтів віком від 30 років. Хвороба пов'язана із суглобами, всередині яких відбувається незворотне руйнування хряща. Такий стан супроводжується місцевими запальними процесами, зміною м'яких тканин. За статистикою, артроз страждає до 80% населення планети. За поширеністю захворювання стоїть на третьому місці після порушень серцево-судинної системи та онкології. 

Фото - АРТРОКОЛ ГЕЛЬ 25МГ/Г45Г ТУБА№1
Виробник: Slavia Pharm (Румыния)
159.40 грн
Фото - ДИКЛОФЕНАК-ВІОЛА гель 1 % по 40 г у тубах
Виробник: ПрАТ Фармацевтична фабрика Віола
57.10 грн

Причини артрозу

Руйнування суглобових хрящів часто відбувається внаслідок неправильного обміну речовин, зменшення кровотоку в ураженій ділянці, гормональних збоїв. Цей список може бути продовжений:

  • гострими гнійними запаленнями.
  • Харчуванням низької якості.
  • Перенесеними травмами (переломами, забитими місцями, вивихами).
  • Надлишковою масою тіла.
  • Інтоксикацією організму.
  • Порушенням зсідання крові.
  • Частими застудами.

У групі ризику знаходяться люди похилого віку, а також представники таких професій, як металург, коваль, шахтар, муляр. 

При діагностуванні артрозу лікування підбирається відповідно до клінічної симптоматики.

На які симптоми потрібно звертати увагу

Першу реакцію організм дає при наданні на навантаження суглоба. Людина може в цей момент відчувати біль, що вщухає з часом, чути нехарактерний хрускіт, відчувати надмірну напругу м'язів у цій галузі. Уражена зона періодично набрякає. Без своєчасної терапії суглоб поступово деформується. Зниження рухливості суглоба є характерним симптомом хвороби.

Які існують види захворювання

  • Артроз кульшового суглоба: хвороба важко піддається лікуванню. Стан супроводжується болями, що посилюються, в тазостегнової області. В результаті людина починає шкутильгати, а найменший дотик до ураженої зони обіцяє сильний больовий ефект.
  • Артроз колінного суглоба: у медичній практиці називається «гонартроз». Найчастіше зустрічається у пацієнтів віком від 45 років. Групу ризику складають пацієнти з забитими місцями ніг, перенесеними травмами і з надмірною масою. Хрящова тканина деформується під впливом варикозного розширення судин. Цією формою хвороби частіше страждає жіноча стать. Щоб визначити захворювання, пацієнту роблять рентген.

     

  • Артроз плечового суглоба: хвороба виникає у людей похилого віку, у яких спостерігається спадкова схильність, вроджена форма дисплазії суглобів, проблеми з обміном речовин.
  • Артроз стопи, кистей: на руках між пальцями при обмацуванні виявляються невеликі тверді вузлики, які викликають больовий ефект. Порушується рухливість суглобів. З'являється відчуття печіння у сфері фаланг. Захворювання також виникає після забитих місць гомілкостопу, травм, розтягнення зв'язок. І навіть тривале носіння взуття з високими підборами нерідко стає причиною виникнення артрозу.
  • Унковертебральний (деформуючий) артроз шийного відділу: торкається міжхребцевих дисків, сприяє утворенню кісткових виростів.
  • Спондилоартроз попереку: зачіпає попереково-крижовий відділ, переростає у хронічну форму патології хребта.

Як лікувати

Будь-яка форма артрозу лікується комбінованими медикаментами, наприклад, Терафлексом, який уповільнює процес патологічних деформацій у хрящовій тканині суглобів. Також уражена область обробляється знеболюючими мазями для суглобів. При застосуванні цих препаратів зникає запалення, минає біль, активується кровотік та стимулюється зростання нових хрящових клітин.

Дана стаття інформаційна, при появі подібних симптомів обов'язково зверніться до лікаря.

Замовити зворотній дзвінок
Час дзвінка сьогодні:
с
до
каталог товарів
Медичні товари