У кошику порожньо
вхід
(067) 523-30-77(095) 330-40-17(093) 811-27-890-800-302-302 (Безкоштовно по Україні з мобільних)
Графік роботи Call-центру з 8:00 до 20:00, Без вихідних
Як лікувати сколіоз

Як лікувати сколіоз

Цензор: Батура Р.В.
Опубліковано: 2 липня 2018
Змінено: 9 серпня 2023
622
8 хв читати

Навіть найменша недуга — головна причина зниження якості життя для будь-якої людини. Сколіоз хребта не виняток. Ця недуга приносить не тільки болючі і неприємні відчуття, але і в деяких випадках ускладнення. Зверніть увагу, що неправильне лікування або зовсім бездіяльність може стати причиною серйозних проблем зі здоров'ям людини. Тому виправлення сколіозу — лікувальний процес, до якого рекомендується підійти серйозно, детально вивчивши це питання. Ця стаття допоможе розібратися, що ж таке сколіоз, вивчити види, ступені, а також причини виникнення хвороби. 

Почнемо спочатку 

В першу чергу розберемося, що ж таке сколіоз спини? Це захворювання хребта, яке, як правило, виявляється у пацієнтів в ранньому віці. Необхідно знати, що хребет здорової людини розташовується строго по прямій лінії, яка проходить прямо посередині спини. Сколіоз викривляє спинний стовп, відхиляючи хребет від цієї прямої лінії. Тоді, у пацієнта утворюється вигин у вигляді літери С (С-подібний сколіоз), який виникає як зліва, так і справа спини. В цьому випадку викривлення хребта посилює навантаження на хребці пацієнта. Крім цього, існує S-образне деформування задньої частини тулуба (дві дуги викривлення). Такий тип захворювання не тільки вкорочує хребет, але і значно змінює форму спини людини. Необхідно враховувати, що лікарі виділяють ще один вид захворювання — вроджений сколіоз. Звичайно, такий тип недуги зустрічаємося набагато рідше, ніж придбана форма хвороби, а саме в одного малюка з 10 000 новонароджених. Як правило, такий вид захворювання виявляється не з народження, а вже в підлітковому віці пацієнта. 

 

Як показує практика фахівців, кожна друга людина плутає такі поняття: дитячий сколіоз і неправильна постава. Зверніть увагу, що сутулість малюка або порушення постави може не бути ознаками захворювання. Викривлення хребта визначається тільки за допомогою рентгена, а також огляду хребта. Своєю чергою  порушення постави  —    непостійний стан пацієнта, яке виникає через те, що дитина не «тримає» рівно спину. В цьому випадку малюкові допоможе масаж, плавання, а також лікувальні фізичні навантаження. 

Причини виникнення хвороби: розглянемо причини 

Розберемося, що ж є основними факторами появи захворювання. Найчастіше проблема турбує дітей в наступному віці: 6-8 років і 10-14 років. Це пояснюється тим, що саме в цей період відбувається найбільш активне зростання кісток скелета. Однак 80% випадків — ідіопатичний сколіоз (коли причину виникнення неможливо виявити). Необхідно враховувати, що дівчатка хворіють на захворювання у 2 рази частіше, ніж хлопчики. 

Звичайно, такі фактори також можуть стати причиною виникнення сколіозу: малорухливий спосіб життя, неправильна постава, відсутність фізичних навантажень, а також травмування нижніх кінцівок. Важливо вчасно діагностувати захворювання, адже наслідки можуть бути непоправні! 

У мене сколіоз? 

Перейдемо до одного з найважливіших пунктів статті — як же все-таки визначити, що пацієнт страждає викривленням хребта. Основні й найбільш поширені ознаки захворювання: 

  • В першу чергу необхідно звертати увагу на асиметрію ніг, тазу, ребер, а також плечей. Наприклад, одне плече пацієнта може перебувати вище іншого. 

  • Значна зміна, а також порушення ходи людини. 

  • Хворобливі й неприємні відчуття, які можуть виникати в області спини, попереку, між лопатками, а також в грудної клітки пацієнта. 

  • Головні болі.

  • У разі останніх стадій захворювання, пацієнт відчуває такі симптоми: порушення роботи легенів, шлунка, а також серця. 

 

Сколіоз: ступеня 

Розглянемо чотири ступені викривлення хребта, які безпосередньо залежать від кута порушення спини: 

  • 1 рівень викривлення (кут не більше, ніж 10 градусів). В цьому випадку у пацієнта спостерігається сутулість без асиметрії (захворювання не помічається). Тому такий вид хвороби досить важко визначити. 

  • 2 ступінь (кут деформації від 11 до 25 градусів). У пацієнта вже присутня помітна асиметрія таза, а також плечей. В такому випадку допомагають в лікуванні хвороби спеціальні вправи. Сколіоз такої форми захворювання професіонали рекомендують лікувати в обов'язковому порядку в уникненні прогресування недуги. 

  • 3 рівень (викривлення від 26 до 50 градусів). В цьому випадку у людини спостерігається перекіс таза і плечей, деформація грудної клітки, а також порушення постави. 

  • 4 ступінь (кут більше, ніж 50 градусів) — складна форма захворювання. Тут не допоможе звичайна гімнастика. У пацієнта присутній реберний горб, а також зміна грудної клітини. Крім цього, в разі 4 ступені хворий має проблеми з внутрішніми органами. 

Методики й варіанти лікування 

Якщо ж все-таки людина зіткнулася з таким захворюванням як сколіоз, фахівці рекомендують не відкладати терапію недуги. Отже, як лікувати сколіоз? Є два варіанти — консервативний і оперативний. Вибір методу лікування залежить від наступних факторів: причини патології, а також наявність або відсутність прогресування хвороби. Який би спосіб пацієнт не вибрав, лікування повинно бути комплексним і регулярним. 

Що вдає із себе операція? Сколіоз професіонали рекомендують виправляти за допомогою випрямлення хребта пацієнта до необхідного кута металевої конструкції. Спеціальні стрижні, пластини, а також гвинти фіксують спину людини. 

Давайте розглянемо консервативні, але не менш ефективні варіанти лікування хвороби. Сколіоз — ЛФК (що означає лікувальна фізична культура) оптимальний варіант терапії захворювання на ранніх стадіях. Крім цього, лікарі рекомендують не ігнорувати масажі, а також використання спеціального корсета (ортопедичного). Зверніть увагу, що пацієнти з викривленням хребта мають консультуватися у досвідчених лікарів ортопедів, які підбирають індивідуальне і результативне лікування. 

Попередження сколіозу: поради фахівців 

Кожен досвідчений лікар скаже про те, що краще систематично виконувати профілактику недуг, ніж витрачати величезну кількість часу сил на лікування хвороби. Наступні невеликі, але корисні рекомендації допоможуть людині запобігти виникненню захворювання: 

  • Правильний спосіб життя — запорука здоров'я і бадьорості для кожної людини. Тому не забувайте про фізичні навантаження, а також інших активностях (наприклад, плавання, ходьба). Навіть якщо діяльність передбачає постійну роботу сидячи або стоячи, виділяйте час на легкі вправи. 

  • З наступними порадами рекомендується ознайомитися батькам дітей. Слідкуйте за поставою дитини, малюк не повинен сутулитися. Крім цього, важливо обладнати робоче місце, яке буде комфортним для малюка. Вибирайте меблі виходять з віку і зростання школяра. Зверніть увагу, що фізичні навантаження позитивно впливають на розвиток м'язів і опорно-рухового апарату дитини. 

 

Ця стаття інформаційна, при появі подібних симптомів обов'язково зверніться до лікаря.

 

 

Замовити зворотній дзвінок
Час дзвінка сьогодні:
с
до
каталог товарів
Медичні товари