У кошику порожньо
вхід
(067) 523-30-77(095) 330-40-17(093) 811-27-890-800-302-302 (Безкоштовно по Україні з мобільних)
Графік роботи Call-центру з 8:00 до 20:00, Без вихідних
Очні краплі: який вид підійде вам найкраще?

Очні краплі: який вид підійде вам найкраще?

Цензор: Батура Р.В.
Опубліковано: 10 квітня 2018
Змінено: 10 серпня 2023
1740
9 хв читати

Краплі в очі застосовуються для лікування запальних процесів слизової оболонки. Причиною роздратування може бути застуда, попадання патогенних мікроорганізмів, пилу або механічних частинок, зорового перенапруження або недосипання. Ринок лікарських засобів пропонує широкий вибір протизапальних крапель, які не тільки допоможуть зняти почервоніння, але і поліпшують зір людини. 

Причини

Запальні процеси на слизовій оболонці ока виникають в результаті травм, інфекцій або подразнень. Також може виникнути алергія на ліки, харчові продукти, косметику, пилок, укуси комах. В око можуть попасти патогенні мікроорганізми вірусного, бактеріального або грибкового типів. Інфекція стає основою розвитку блефариту, кон'юнктивіту, дакріоциститу, ендофтальміту, кератиту, склериту, іридоцикліту, увеїту, невриту, ячменю. Прогресування захворювань аутоімунного характеру. Ймовірна механічна травма. 

Краплі в око: види й характеристики

Для лікування процесів запального характеру призначаються три типи лікарських засобів: 

  • Стероїдні. Практикуються як складові терапії інфекційних запальних захворювань. Використовуються для усунення недуг аутоімунного характеру. Застосування медикаментів стероїдного походження допомагає усунути симптоматику запалення, але не позбавляє від першопричини. 

  • Нестероїдні (протиінфекційні). Якщо не сильно запалилися очі, краплі цього типу допоможуть. Практикується поєднання медикаментів з антигістамінними або противірусними лікарськими засобами. Не рекомендується використання препаратів без призначення лікаря. 

  • Комбіновані. Синтезують властивості антибактеріальних засобів і медикаментів, що застосовуються для усунення запалень. При лікуванні бактеріальних і грибкових захворювань очей, краплі стануть ефективним варіантом. 

До першого типу відносяться Диклофенак, Дікло-Ф, Індоколлір, а до другого — Софрадекс, Дексаметазон, до третього — Макситрол, Тобрадекс, Гаразон. Ліки відрізняються за спрямованістю дії: кошти на антибіотичній основі призначаються для усунення бактеріальних інфекцій, а препарати зі штучними елементами людських сліз — травм і алергічних реакцій. Залежно від причини розвитку захворювань і виду терапії, від очей краплі протизапального характеру діляться на кілька типів: 

  • Антибактеріальні. Призначені для лікування подразнень, причиною яких є хвороботворні бактерії (Тетрациклін, Левоміцетин, Флоксал, Офтальмоферон).

  • Антигістамінні. Призначаються з метою терапії подразнень алергічної природи (Нафтизин, Дексаметазон, Опатанол). 

  • Кератопротектори. Такі краплі усунуть почервоніння очей, знімуть напругу. Основа медикаментів за складом нагадує людські сльози. Застосовуються при дисфункції слізних проток, нестачі сну, перенапруженні при тривалій роботі з комп'ютером. Характеризуються зволожуючим ефектом (Візін, Оксіал, Офтолік).

  • Медикаменти комплексної дії. Краплі для очей цієї групи відрізняються наявністю вітамінно-мінеральної складової. Рекомендуються в якості профілактичної й відновлювальної дій. Активізують захисні властивості (Ретикулін, Куспавіт, Візіомакс). 

Використання медикаментів для дітей залежить від віку дитини: Кетотифен, Лекролін, Опатанол  — з трьох років. Кромоглін, Хай-кром — для новонароджених малюків. Аллергодил — з чотирьох років. 

Фото - Візин Класичний краплі очні 0.05% фл.15мл
172.30 грн
Фото - ВІАЛЬ КРАПЛІ ОЧНІ 0.05%10МЛ ФЛ
Виробник: ПАТ Фармак
154.50 грн

Як використовувати краплі?

Існують рекомендації щодо використання офтальмологічних лікарських засобів.

  1. Медикаменти необхідно зберігати в холодильнику. 

  2. Перед застосуванням краплі потрібно прогріти. Під час процедури руки повинні бути чистими. 

  3. Медикамент потрібно капати під нижню повіку, а не в куточок ока. Голову слід закинути назад або лягти на спину. Коли капають краплі, то сльозяться очі — тому потрібно промокнути область навколо серветкою. 

Ознаки офтальмологічних захворювань 

Кожна недуга супроводжується певною симптоматикою. Залежно від ознак, пацієнтам призначається відповідне лікування. 

Найчастіше зустрічаються такі випадки:

  1.  Якщо сверблять очі, краплі потрібні протизапальні. Сверблячка супроводжується сильними больовими відчуттями. Іноді спостерігається виділення липкої маси, що складається з патогенних організмів. Після висихання речовини, утворюється скоринка, що провокує відчуття дискомфорту. Найбільш яскраво симптоматика хвороби проявляється в ранковий і вечірній часи. 

  2. Якщо у пацієнта почервоніння очей, краплі повинні заспокоїти слизову оболонку і створити антибактеріальний ефект. Червоний колір білків посилюється при постійному терті зони, для якої характерно дискомфортне відчуття. Почервоніння свідчить про розвиток офтальмологічних захворювань або про прогресування алергічної реакції.

  3. Печіння і виділення гною свідчать про розвиток кон'юнктивіту. Усунути почуття дискомфорту і зняти втому очей краплі антибактеріального призначення допоможуть. Недуга супроводжується набряканням і видимим почервонінням проблемної області. Додаткова симптоматика проявляється у вигляді підвищеної температури, головного болю і загального нездужання. 

  4. Гіперемія — хвороба, що супроводжується неприємним відчуттям. Недуга провокує постійне бажання почухати запалену зону. Розв'язувати проблему допомагають антигістамінні краплі. Причиною корости стає контакт з тваринами, пилом, косметикою або пральним порошком. 

  5. Відчуття дискомфорту в комбінації з закладеним носом свідчать про наявність алергії або риніт. Хвороба характеризується швидким почервонінням, рясними виділеннями з очей. Вердикт при появі темних кіл — інфекційне захворювання. Антибактеріальні краплі червоні очі вилікують і усунуть першопричину розвитку інфекції. 

  6. Сверблячка і підвищена температура є симптомами недуги з гострою інфекційною природою. При ураженні очної області виникають неприємні відчуття: головний біль і загальна слабкість. У 80% випадків ці ознаки є путівкою в інфекційне відділення лікарні. 

  7. Якщо вранці червоні очі, краплі знадобляться комплексні. Багатий вітамінно-мінеральний склад допоможе адаптуватися до денного світла. Вранці очні нерви ще ослаблені, тому після пробудження може виникати реакція свербіння. 

  8. У 85% випадків робота з комп'ютером у вечірній і нічний часи стає причиною зорової перенапруги. Медикаменти комплексної дії допоможуть знеболити очей, краплі чудово підійдуть для регенеруючого ефекту. Регулярне застосування вітамінно-мінеральних офтальмологічних комплексів відновить зір у швидкі терміни й допоможе підтримувати здоров'я органу протягом тривалого часу. 

  9. В період вагітності у жінки виникає підвищена сприйнятливість до зовнішніх алергенів. Купувати краплі (запалення очей) не обов'язково, досить захистити себе від зовнішніх подразників. Під час вагітності не рекомендується приймати лікарські засоби. 

Фото - ВІЗАЛЛЕРГОЛ краплі очні 0,2 % по 2,5 мл у флак.-крап.
285.10 грн

Препарати від дискомфорту

Перед використанням товарів медичного призначення необхідно проконсультуватися у лікаря. Не слід приймати ліки перед діагностуванням захворювання.

  • Медицина практикує використання наступних офтальмологічних лікарських засобів. Азеластин. Якщо одним із симптомів хвороби є сухість очей, то краплі допоможуть усунути першопричину інфекції. Необхідно капати по 1 краплі на слизову. Засіб використовується 1 раз в день. 

  • Опатанол. Ефективні для усунення свербежу, що виник в результаті алергічної реакції. Досить застосовувати 1 раз на добу препарат і запалення швидко зникне. Антибактеріальні краплі очі вилікують і повернуть гарне самопочуття. 

  • Кетотифен призначається для лікування алергічних проявів в гострій і хронічній формах. Тривалість терапії медикаментом перевищує 21 день. 

  • Лекролін рекомендуються для зняття роздратування. Допомагають розслабити очі після тривалої роботи за монітором. Лікуючи сухі очі, краплі мають профілактичну дію й активізують роботу зорового нерва. 

  • Окуметіл призначають для усунення запального процесу. Використання можливе лише за рекомендацією лікаря. 

  • Візін застосовується для зняття запалення, набряків і почервоніння. 

  • Нафтизин рекомендується для усунення запалення. Заборонено його використання в профілактичних цілях. 

Також практикується лікування Гідрокортизоном, Дексаметазоном, Іріфріном, Тобрадексом. У переліку засобів, якими не потрібно користуватися, перше місце займають краплі Діамантові очі. Існує міф, що цей препарат ветеринарного призначення дозволено використовувати для терапії людей. Однак, ця думка помилкова. Медикамент справді має протизапальні, бактерицидні та протинабрякові властивості, але застосовувати ліки можна виключно в ветеринарних цілях. Краплі Діамантові очі — офтальмологічний препарат, який призначається для лікування собак і кішок. Власники вихованців можуть застосовувати ліки як профілактичний засіб для щоденної обробки очей або як терапевтичний засіб для усунення запального процесу. У складі цього медикаменту міститься хлоргексидин, який не призначається людям для профілактичного застосування. 

Ця стаття інформаційна, при появі подібних симптомів обов'язково зверніться до лікаря.

 

Замовити зворотній дзвінок
Час дзвінка сьогодні:
с
до
каталог товарів
Медичні товари