У кошику порожньо
вхід
(067) 523-30-77(095) 330-40-17(093) 811-27-890-800-302-302 (Безкоштовно по Україні з мобільних)
Графік роботи Call-центру з 8:00 до 20:00, Без вихідних
Чому облазить шкіра: причини та методи лікування захворювання

Чому облазить шкіра: причини та методи лікування захворювання

Цензор: Батура Р.В.
Опубліковано: 15 лютого 2023
Змінено: 21 лютого 2023
32921
11 хв читати

Долоні людини найчастіше контактують із різними об'єктами зовнішнього світу. При цьому вплив різних подразників та негативних факторів (наприклад, занадто високих або низьких температур) може призводити до того, що шкіра тріскається та лущиться.

Поява таких ознак нерідко вказує на наявність ксерозу (сухості шкіри), який може супроводжувати дерматологічне захворювання або стати основою його розвитку.

Коли облазить шкіра, причини можуть бути різні:

  • Алергія. Прямий контакт з деякими рослинами, хімічними засобами та іншими агресивними речовинами може спричинити почервоніння шкіри та її інтенсивне лущення. Також це може бути спричинене прийомом низки ліків або нанесенням препаратів місцевої дії.

  • Неправильний догляд за руками. При підвищеній сухості шкірного покриву потрібно систематичне зволоження та пом'якшення його спеціальними кремами, гліцерином, парафіновою косметикою. Особливий підхід та увага потрібні при виборі засобів для вікової шкіри.

  • Авітаміноз. Нестача в організмі вітамінів групи Е та А призводить до порушення еластичності дерми. З цієї причини тріскається шкіра на подушечках пальців та долонях.

  • Зневоднення. Нестача рідини в шкірі призводить до огрубіння та лущення шкірних покривів.

  • Застосування побутових засобів для чищення. Порошки та мийні компоненти можуть не викликати алергію, але згодом сильно пересушують шкіру та порушують гідроліпідний баланс.

  • Захворювання. Іноді облазить шкіра на пальцях рук через паразитарні (глистяні) інвазії, мікози та інші грибкові ураження, застуди (ГРВІ, ГРЗ, скарлатини) та інші інфекції.

  • Прийом медикаментів. Роздратування шкірних покривів може бути побічним ефектом застосування діуретиків, антиандрогенів, пероральних контрацептивів, ретиноїдів, міноксидилу.

Лущення безпосередньо пов'язане з сухістю шкірних покривів, пік якої припадає на 3 етапи життя людини:

  • дитинство (перші 2–4 тижні), тому що пропадає казеозне мастило;

  • період від 2 до 8 років, коли вироблення статевих гормонів мінімальне;

  • літній вік (після 70 років), що пов'язано з природним процесом старіння та зниженням активності сальних залоз.

Тому окремо як причину виділяють віковий фактор, який враховують при виборі засобів догляду.

Що робити небажано, якщо шкіра лущиться

Необхідно пам'ятати, що в такий момент шкірні покриви дуже вразливі до будь-якого подразника, який може посилити стан. Тому слід дотримуватись наступних рекомендацій:

  • Не піддавайте шкіру впливу негативних чинників довкілля: морозу, сонцю, вітру.

  • Обмежте контакт з агресивними хімічними речовинами: хлором, лугами, спиртами, кислотами, що входять до складу побутової хімії, промислових реактивів, косметики.

  • Не відвідуйте сауну, лазню, щоб уникнути різких перепадів температур, що негативно впливають на шкіру тіла, голови, обличчя, ступнів, рук.

  • Не зловживайте алкоголем та нікотином, які порушують кровообіг, внаслідок чого знижується обмін речовин у дермі та з'являється лущення.

  • Не вмивайтеся та не купайтеся у гарячій воді. Для гігієнічних процедур краще використовувати теплу м'яку воду.

  • Не використовуйте в щоденній гігієні мило та засоби із сухою текстурою (скраби, пілінги, ензимні пудри).

Лущення — дефект, якого хочеться позбутися якомога швидше. Але не слід допомагати шкірі відлущуватися, наприклад, здирати або зіскаблювати лусочки. Процес повинен супроводжуватися використанням спеціальних мазей та кремів, які будуть зволожувати та відновлювати ліпідний шар.

Як запобігти лущенню шкіри

Роздратування шкірних покривів — один із симптомів, що вказують на наявність дерматологічного чи внутрішнього захворювання. У цьому випадку необхідно звернутися до лікаря, щоб з'ясувати, чому облазить шкіра, та підібрати коректне лікування.

Якщо відлущення пов'язане з іншою причиною, йому можна запобігти за допомогою виконання нескладних дій:

  1. Перегляньте набір косметики, яка використовується для щоденного догляду. Віддавайте перевагу кремам, тому що вони проникають у глибші шари шкіри та зберігають дію набагато довше, ніж лосьйони та тоніки. При виборі краще віддавати перевагу засобам, які:

  • відрізняються гіпоалергенним складом;

  • відповідають типу та віку шкіри (для дітей треба купувати спеціальну косметику);

  • містять гіалуронову кислоту, алое вера, ланолін, олію жожоба або авокадо, молочну кислоту, вітамін Е, пантенол, біотин.

  1. Відмовтеся від засобів для догляду зі спиртами, АНА-кислотами, ретиноїдами та ароматизаторами.

  2. Наносьте засоби на вологу шкіру, що допоможе збільшити ефективність косметики, що зволожує.

  3. Захищайте шкіру від впливу холоду та сонця. Використовуйте бальзами для губ та SPF-креми навіть взимку для захисту тонкої та чутливої шкіри.

  4. Установіть фільтр для водопроводу, якщо ви живете в регіоні з жорсткою водою, що допоможе пом'якшити її та забезпечить щадний догляд.

Важливо стежити за раціоном харчування, тому що лущення часто викликається нестачею вітамінів та мікроелементів. Доброчинний вплив має вживання лляної олії, авокадо, пшеничних висівок, насіння соняшнику, сиру, помаранчевих фруктів та овочів (манго, хурми, гарбуза, моркви).

{{products}}

Косметичні засоби

Завдання косметики — відновити захисний бар'єр шкіри. Для цього використовуються ліпіди (жири), які за властивостями не відрізняються від людських та забезпечують повноцінне епідермальне зволоження.

Залежно від механізму дії косметичні засоби умовно можна поділити на 4 групи:

  1. Поглиначі вологи — гліцерин, сечовина, пропіленгліколь, фруктоза, глюкоза, піровиноградна кислота, які здатні поглинати з повітря до 80% вологи.

  2. Ті, що збагачують вологою — гіалуронова кислота, алое вера, колаген. Вони утворюють на поверхні шкіри плівку, завдяки чому підтримується газообмін та зберігається волога.

  3. Гідрофоби — ланолін, парафін, пантенол, вазелін, олії зародків пшениці, виноградних кісточок та авокадо. Ці речовини не контактують із водою з допомогою утворення плівки. При цьому створюють захисний бар'єр від проникнення забруднювачів, що важливо для людей із сухою шкірою, які працюють на шкідливих виробництвах.

  4. Аналоги ліпідів епідермісу — цераміди, поліненасичені жирні кислоти, кераміди, які підтримують цілісність ліпідного шару та запобігають подразненню.

Тому для усунення лущення на шкірі необхідно використовувати косметику, яка містить перелічені активні компоненти. Але при виборі обов'язково враховувати індивідуальні особливості шкірних покривів та гіперчутливість до речовин.

Салонні процедури

Косметологічні послуги — спосіб догляду за шкірою, що відрізняється інтенсивною дією в порівнянні з косметикою, навіть при її регулярному використанні.

Проведенню маніпуляцій обов'язково передує консультація косметолога, який визначить проблему та підбере оптимальну процедуру:

  • Поверхневий пілінг — допомагає нормалізувати обмін речовин, живлення та кровообіг шкірних покривів, завдяки чому усувається сухість, лущення, подразнення. Для сухої шкіри використовується обережний пілінг з молочною кислотою.

  • Біоревіталізація — процедура, яка забезпечує максимально глибоке зволоження завдяки ін'єкційному введенню гіалуронової кислоти. Речовина утримує вологу, завдяки чому розгладжуються зморшки, проходить сухість і лущення, шкіра набуває здорового блиску.

  • Мезотерапія — підшкірні ін'єкції, до складу яких входять кислоти, вітаміни, мікро- та макроелементи. Компоненти для мезококтейлю підбираються індивідуально.

  • Дарсонвалізація — апаратна косметологічна процедура, в ході якої на шкіру впливає струм малої сили. Але його достатньо, щоб нормалізувати мікроциркуляцію крові у шкірних покривах, активізувати відновлювальні та обмінні процеси. Одночасно зі струмом виділяється озон, що надає бактерицидну та загоювальну дію.

  • СПА-програми — створені задля активації природних механізмів відновлення шкіри. Для проведення використовуються косметичні засоби на основі термальної води, натуральних масел і рослинних екстрактів, які мають антиоксидантну, регенеруючу, зволожувальну, поживну та заспокійливу дію.

Щоб відновити цілісність шкірних покривів, потрібно пройти кілька сеансів процедур.

Як прибрати лущення шкіри в домашніх умовах

Достатньо дотримуватись простих рекомендацій, щоб мінімізувати прояви ксерозу:

  • Усуньте алергени, попередьте прямий контакт із ними.

  • Лущенню можна запобігти, якщо обмежити контакт рук з хімічними подразниками. Проводьте прибирання, пересадку квітів, роботи з будь-якими їдкими речовинами у гумових рукавичках.

  • Введіть у раціон «вітаміни краси», мінерали та мікроелементи, їжте більше свіжих овочів, фруктів, жирної риби.

  • Якщо злізає шкіра через грибок, зверніться до міколога або дерматолога для призначення ефективної терапії.

  • Використовуйте жирні креми для живлення епідермісу (особливо в зимовий час). Виключіть з ужитку лужне мило, замініть його гліцериновим чи кремовим.

  • Якщо причиною того, що облазить шкіра на руках, стало зневоднення, дотримуйтеся здорового водного режиму. За добу вживайте не менше півтора літра очищеної води та близько 2 літрів рідини загалом.

  • Віддавайте перевагу одягу та постільній білизні з натуральних тканин — бавовни, льону, шовку. Матеріали відрізняються гіпоалергенністю, повітропроникністю, гігроскопічністю. При цьому одяг повинен бути вільного крою, аби знизити механічну дію на шкіру, що викликає подразнення.

  • Ведіть здоровий спосіб життя, де є збалансоване харчування, фізичні навантаження, повноцінний сон і прогулянки на свіжому повітрі.

  • При виборі косметики орієнтуйтеся на товари, які мають сертифікат якості. Він підтверджує, що компоненти пройшли клінічні випробування та безпечні для застосування.

Якщо ці методи лікування не дали результату, запишіться до лікаря для проходження обстеження та виключення інших патологій.

До яких лікарів звертатися при лущенні шкіри

Якщо стан пов'язаний із причинами, які можна усунути без медикаментозного лікування, достатньо послуг косметолога. Фахівець допоможе усунути проблему та підібрати доглядову косметику.

У випадку, коли лущення спостерігається протягом тривалого часу, не пов'язане зі зміною пори року, стресом або короткочасним впливом негативних факторів, слід звернутися до дерматолога. Важливо пам'ятати, що проблема, залишена без належної уваги, може спровокувати розвиток іхтіозу — серйозного захворювання, що веде до видозміни шкірних покривів і потребує комплексного лікування.

Якщо причина ураження — грибок, пацієнт може бути направлений на консультацію до міколога. За наявності внутрішніх захворювань (онкології, цукрового діабету, вірусного гепатиту, ниркової недостатності) буде рекомендований прийом вузького спеціаліста.

Висновок

Розуміння, чому лущиться шкіра, допоможе правильно підібрати метод усунення проблеми. Дотримання простих рекомендацій щодо догляду та використання як лікарських, так і косметичних засобів, дозволить запобігти лущенню та повернути здоров'я шкірі.

Ця стаття інформаційна, при появі подібних симптомів обов'язково зверніться до лікаря.

Використана література

Замовити зворотній дзвінок
Час дзвінка сьогодні:
с
до
каталог товарів
Медичні товари