У кошику порожньо
вхід
(067) 523-30-77(095) 330-40-17(093) 811-27-890-800-302-302 (Безкоштовно по Україні з мобільних)
Графік роботи Call-центру пн-пт з 8:00 до 17:00, сб,нд-вихідний
Тонометр какой лучше

Тонометр какой лучше

Цензор: Батура Р.В.
Опубліковано: 12 грудня 2017
Змінено: 19 вересня 2023
687
7 хв читати

КУПИТИ ТОНОМЕТР

Тонометр – це медичний прилад, який має бути у кожному будинку, оскільки іноді виникає потреба у вимірі артеріального тиску. Стереотип, який стверджує, що тиск необхідно вимірювати лише хворим та людям похилого віку, давно зруйновано. Апаратом користуються і молоді здорові люди: вагітні жінки, у яких часто розвивається гіпертонія. А також спортсмени, яким необхідно контролювати параметри пульсу та тиску до та після фізичних навантажень. Якщо необхідність у вимірюванні тиску набуває систематичного характеру, купити такий прилад – важливе та правильне рішення.

Сьогодні людині пропонують великий асортимент пристроїв, що відрізняються принципом роботи, вартістю та іншими додатковими характеристиками. У лікарнях у більшості випадків використовуються ручні апарати, в той час як для домашнього застосування набувають автоматичну техніку. Тонометр, який можна придбати в аптеці, магазині медтехніки або в Інтернеті, слід вибирати, враховуючи можливості майбутнього користувача та доступні фінанси. Крім цього, необхідно звертати увагу на фізичні здібності користувача. Виробники приладів, що розглядаються, пропонують покупцям три різновиди пристрою:

  • Механічний тонометр. Складається з манометра, фонендоскопа, манжети, що одягається на плечі, та гумової груші за допомогою якої здійснюється нагнітання повітря.
  • Напівавтоматичний тонометр. У комплект входять манометр, манжета та груша. Повітря накачується вручну, а решта вимірів виконується автоматично.
  • Тонометр автоматичний. Складається з електронного манометра та манжети, яка може одягатися на руку або на плече. Прилад самостійно нагнітає та рівномірно розподіляє повітря, після чого користувачеві необхідно лише натиснути кнопку, ознайомитись з результатами та вимкнути прилад.
Фото - Вимірювач а/т Gamma Control автомат
911.30 грн
Фото - Вимірювач а/т Gamma Optima автомат
1 236.90 грн

Плюси та мінуси механічних приладів

Тонометр механічний  ручне накачування повітря за допомогою еластичного балона, після чого користувач самостійно вислуховує тони шляхом докладання фонендоскопа та стеження за стрілкою манометра. Прилад широко використовується в медичних закладах та домашніх умовах. Багато хто вирішує купити механічний тонометр.

  • Висока точність вимірювань (залежить від умінь та навичок користувача).
  • Гарантії тривалого використання.
  • Надійності.
  • Невелика сприйнятливість до механічного, температурного та ін. впливів.
  • Відсутність потреби підключення до електричної мережі.

Крім цього встановлена на механічний тонометр.  ціна найбільш економна і доступна порівняно з іншими видами приладів. Крім цього пристрій не вимагає придбання батарейок і не вимкнутись у найзручніший час, а результати будуть точними, оскільки на них не впливає рівень заряду акумулятора. 

Але в окремих випадках користувачам не підходить даний тонометр: купити механічний прилад не зможуть люди, яким доводиться вимірювати тиск самому собі. Крім того, пацієнти, які мають проблеми зі слухом. Також серед недоліків розглянутого виду пристроїв виділяється відносна складність процедури, що потребує певних навичок та умінь.

Особливості напівавтоматичних апаратів

Дані прилади відрізняються від механічних наявністю електронного реєстратора пульсації. Процедура нагнітання повітря в манжету  за допомогою балона. Серед плюсів напівавтоматичних тонометрів виділяються:

  • Спрощена процедура вимірювання.
  • Можливість здійснення процедури самостійно.
  • Наявність функції визначення пульсу та виявлення аритмії (такою особливістю обладнаний практично кожен тонометр Омрон)
  • Можливість збереження останніх результатів у пам'яті апарата.
  • Невелика витрата акумулятора завдяки ручному режиму накачування манжети.
  • Низька ціна (порівняно з повною автоматикою).

Серед мінусів напівавтоматичних пристроїв  називають ручний спосіб накачування манжети, який не підійде для хворих. А також менша точність результатів пристрою, яка часто обумовлюється зарядом батареї або іншими зовнішніми факторами (температура, електромагнітний або силовий вплив).

Позитивні якості та недоліки автоматики

Електронний тонометр створений для максимального спрощення процедури вимірювання тиску. Серед переваг цього виду приладів слід назвати:

  • Легкість та простота вимірювання.
  • Наявність додаткової пам'яті для збереження та порівняння результатів.
  • Визначення аритмії.
  • Вимір частоти пульсу.
  • Можливість самостійного здійснення процедури.
  • Ряд додаткових функцій (залежно від конкретної моделі).

У комплектацію пристрою входить тільки манжета. для тонометра і манометр. Для вимірювання слід зафіксувати манжету та натиснути кнопку на апараті. Решта всіх процесів здійснюється автоматично. Це дозволить активно використовувати вимірювальні пристрої одиноким людям похилого віку і важко хворим, яким складно не тільки нагнітати повітря.

Тонометр електронний може фіксуватися не тільки на плечі, а й на зап'ястя. Цим прилад відрізняється від аналогів, розглянутих вище. Такі вимірювальні пристрої відрізняються компактними розмірами та легкістю експлуатації. Після процедури на екрані великими літерами виводяться результати: деякі апарати зберігають дані в пам'яті для порівняння. Тонометр на зап'ясті ідеально підходить для спортсменів і людей, які через хворобу не можуть зафіксувати манжету на плечі. Основним мінусом такого різновиду пристрою є неточні результати при поганому заряді батареї або будь-якій дії зовнішнього середовища. 

Через багатофункціональність багато хто купує  автоматичний тонометр – рейтинг найкращих приладів включає апарати, що виявляють аритмію, виконують послідовні вимірювання та визначають середнє значення.

Серед мінусів аналізованої групи приладів слід виділити високу вартість і витрату енергії. Також їхня точність, як і будь-яких інших електричних пристроїв, залежить від заряду акумулятора та зовнішніх впливів.

Фото - ТОНОМЕТР OMRON RS1 НЬОМУ-6160-E на зап'ясті
1 432.80 грн
Фото - Тонометр OMRON M2 Classic НЕМ-7122-ALRU(автомат)
2 443.30 грн

Популярні виробники тонометрів

На сучасному ринку медичного обладнання представлено безліч продукції різних виробників, і тільки надійні компанії займають лідерські позиції:

  • Тонометр Omron. Компанія виробляє напівавтоматичні та автоматичні прилади. Ціна пристрою залежить від кількості додаткових функцій апарата. Серед бюджетних варіантів пропонується якісна напівавтоматика. Вся техніка виготовлена з надійних матеріалів, найдорожчий пристрій бренду. Омрон – тонометр, що з'єднується з комп'ютером та іншими девайсами, обладнаний функцією інтелектуального вимірювання та безліччю інших.
  • Тонометр Gamma. Виробник представляє широку лінійку приладів всіх розглянутих видів за доступною вартістю. Протягом багатьох років компанія знаходиться на лідерських позиціях, зарекомендувавши себе як надійного виробника медичної техніки, включно з приладами для вимірювання тиску.
  • Vega тонометр. Пристрої відрізняються високою точністю вимірювань та тривалістю служіння. Виробник виготовляє усі види апаратів.

Таким чином, незалежно від виду тонометра, прилад можна ефективно використовувати тривалий час при правильному доборі. Основні переваги, якими має тонометр механічний – ціна та точність. Автоматичні напівавтоматичні прилади спрощують та прискорюють процедуру вимірювання, але коштують дорожче. Тонометр будь-якого типу буде ефективним, якщо дбайливо ставитися до його застосування та зберігання. 

Дана стаття інформаційна, при появі подібних симптомів обов'язково зверніться до лікаря.

Замовити зворотній дзвінок
Час дзвінка сьогодні:
с
до
каталог товарів
Медичні товари