У кошику порожньо
вхід
(067) 523-30-77(095) 330-40-17(093) 811-27-890-800-302-302 (Безкоштовно по Україні з мобільних)
Графік роботи Call-центру з 8:00 до 20:00, Без вихідних
Алергія на амброзію

Алергія на амброзію

Цензор: Батура Р.В.
Опубліковано: 11 жовтня 2018
Змінено: 24 лютого 2023
6435
8 хв читати

Говорячи про такий неприємний недуг як алергія, амброзія займає перші місця в списку найбільш поширених причин появи цього захворювання. Пік цвітіння цієї рослини припадає на кінець липня - початок жовтня, коли температура повітря знижується. Для людей, схильних до появи алергічних реакцій — це час доставляє масу незручностей. Недуга супроводжується головним болем, нежитю, висипом, а в окремих випадках навіть непритомністю. Наслідки алергії на амброзію можуть передбачити виникнення навіть астми, якщо вчасно не звернутися до комплексної терапії. Для того, щоб спростити собі життя та максимально безнапасно пережити період цвітіння амброзії, важливо не тільки знати, як лікувати недугу, а й що являє собою ця рослина.

Чим небезпечна амброзія?

Амброзія — це бур'ян у вигляді жовтих квіток. Кожна таке рослина може відтворити до мільярда зерен пилку, які є дуже агресивними алергенами. В період, коли алергія на амброзію найбільш активна, ці квітки поширюються на великі відстані. Пилок діє на шкіру людини та слизову оболонку. Часто навіть здоровий пацієнт, стикаючись з пилком в повітрі, перетворюється в алергіка — в цьому вся небезпека цієї рослини. Вилікувати повністю такий симптом неможливо, але можна зробити максимум для того, щоб час цвітіння пройшло майже непоміченим для вашого організму.

 

Ознаки алергії

Алергічна реакція починається в той момент, коли пилок трави стикається з шкірним покривом або потрапляє на слизову оболонку. Амброзія викликає схожі реакції організму з іншими рослинами-алергенами, тому важливо розібратися в тому, що ваш організм так реагує саме на цвітіння цієї трави — часто для виявлення такого факту потрібна допомога фахівця. Отже, головні симптоми наявності захворювання такі:

  • нежить, свербіж і закладений ніс.

  • сльозотеча і почервоніння очей, кон'юнктивіт.

  • висока температура і поява висипу на тілі.

  • пирхота в горлі, задуха, чхання.

Такий подразник як амброзія — дуже поширений в медицині випадок. Боротися з ознаками хвороби потрібно медикаментозно і з розумінням того, що це не просто сезонна застуда. Неправильне лікування здатне лише посилити ситуацію, що часом призводить до погіршення стану, а в окремих випадках і смерті пацієнта. Алергія на амброзію у дітей (як часто і у дорослих) може супроводжуватися сильною дратівливістю, поганим сном і настроєм, втратою апетиту, частковою втратою смаку та нюху, безсонням і зниженою концентрацією уваги. У разі, коли людина сприймає всі вищеописані ознаки за побічну реакцію від переохолодження або пережитого стресу, приймаючи краплі або інші препарати не за призначенням — пацієнт тільки погіршує процес терапії! При перших симптомах алергії важливо відразу звернутися за допомогою до лікаря, щоб підтвердити або спростувати правильність підозр на загальне погіршення стану організму.

Алергія на амброзію: лікування та діагностика

Найкраще проводити діагностику в період активного цвітіння рослини — до початку перших холодів. Відчути ознаки появи недуги можна після переїзду, коли в повітрі присутній велика концентрація пилку. Коли речовина осідає на легенях і носоглотці, організм спочатку намагається самостійно позбавитися від дії рослини — звідси з'являється кашель і чхання. Лікар може призначити спеціальні засоби від алергії на амброзію після довгострокового вивчення і виявлення симптомів появи недуги. Серед ознак:

  • набрякання губ, закладені вуха;

  • втрата нюху;

  • поганий сон і головний біль.

Виявлення симптомів проводиться в кабінеті лікаря-алерголога за допомогою спеціальних шкірних тестів.

 

Як лікувати алергію

Першим пунктом в системі лікування для пацієнта, який схильний до симптомів алергії, має бути відвідування кабінету лікаря-алерголога. В цьому випадку тільки фахівець може призначити комплексну терапію і підібрати препарати, які підійдуть саме вашому організму. Також тільки лікар може рекомендувати укол проти алергії, і самостійний підбір засобів, які можуть підійти організму пацієнта категорично протипоказаний.

Важливо також вжити заходів для того, щоб правильно убезпечити себе і приміщення, в якому проживаєте пацієнт від алергенного пилку. Немає єдиної відповіді, скільки триває алергія на амброзію, але чим раніше людина буде готуватися до можливого прояву недуги, тим легше організм перенесе період цвітіння. Приділіть максимум уваги для прибирання в будинку і умов побуту, а саме:

  • у період цвітіння бур'яну не залишайте відкритими кватирки й вікна — частіше варто користуватися кондиціонером;

  • по можливості не виходьте вулицю рано вранці, коли в повітрі присутній максимальна концентрація пилку;

  • регулярно проводите в будинку вологе прибирання;

  • коли цвіте амброзія, терапію алергії починайте з промивання носа і частіше приймайте душ, щоб змити пилок зі шкіри;

  • необхідно купати домашніх тварин — особливо після вуличних прогулянок.

В аптечці пацієнта завжди повинні бути антигістамінні препарати. За допомогою медикаментів можна своєчасно зняти загострення симптомів і купірувати перші ознаки побічних ефектів від шкідливого пилку. Таблетки від алергії на амброзію варто підбирати разом з лікарем, виходячи з ознак, які спостерігаються у пацієнта. Якщо у людини переважає сльозотеча і свербіж в очах — потрібно вдатися до використання офтальмологічних крапель. Це можуть бути:

  • аллергодил;

  • лекролін;

  • дексаметазон.

У разі якщо на додаток до всього цього є нежить, можна використовувати стероїди, строго призначені за рекомендацією лікаря. Також в комплексній терапії пацієнту можуть допомогти такі ліки, як:

  • зиртек;

  • дезлоратадин;

  • левоцетиризин;

  • лоратадин.

Важливо пам'ятати, що деякі препарати можуть викликати ще одну алергічну реакцію, бо в складі засобів є підвищений вміст білка. Ось чому так важливо не займатися самолікуванням, а доручити це медичного фахівця в цій галузі. Не забувайте під час терапії дотримуватися основних правил гігієни і дотримуватися дієти для швидкого одужання і позбавлення від недуги.

Амброзія: алергія, лікування народними засобами

На додаток до медикаментозного лікування алергії часто використовують народні засоби. У вигляді комплексної терапії це може бути:

  • настоянка з шипшини й соснових голок;

  • відвар листя кропиви;

  • сік селери з додаванням меду.

Всі вищезазначені кошти допоможуть прискорити процес лікування, особливо коли важливо зберегти щадний режим терапії. Так, це може бути особливо доречно, коли спостерігається алергія на амброзію у вагітних. У такий період варто чітко розуміти, що доповнюючи лікування народними методами, жінка не викличе додаткову алергічну реакцію організму на один із запропонованих інгредієнтів. Постарайтеся під час цвітіння цієї рослини дотримуватися правильне харчування. Це дозволить не перевантажувати організм, який націлений на боротьбу зі шкідливим пилком.

 

Профілактика алергії

Кращий спосіб зменшити вплив цвітіння амброзії на організм — заздалегідь вжити всіх необхідних заходів. Це допоможе максимально спростити життя пацієнта на кілька місяців. Дотримуйтесь простих рекомендацій:

  • встановіть в будинку очисник повітря і кондиціонер;

  • частіше приймайте душ і мийте волосся;

  • носіть одяг з натуральних тканин;

  • варто частіше змінювати постільну білизну;

  • віддайте на період цвітіння своїх домашніх тварин друзям або родичам.

І головне — пам'ятайте, що цей складний період скоро закінчиться. А при правильному лікуванні, пережити алергію стає набагато простіше. 

Ця стаття інформаційна, при появі подібних симптомів обов'язково зверніться до лікаря.

 

Замовити зворотній дзвінок
Час дзвінка сьогодні:
с
до
каталог товарів
Медичні товари