У кошику порожньо
вхід
(067) 523-30-77(095) 330-40-17(093) 811-27-890-800-302-302(Безкоштовно по Україні з мобільних)
Графік роботи Call-центру з 8:00 до 20:00, Без вихідних
Види антибіотиків при пневмонії

Види антибіотиків при пневмонії

Цензор: Батура Р.В.
Опубліковано: 15 лютого 2021
Змінено: 24 лютого 2023
1772
3 хв читати

Пневмонія — запальний процес в легенях. Орган уражається мікроорганізмами, тому для лікування обов'язково використовуються протимікробні засоби. Антибіотики при пневмонії призначає лікар з урахуванням перебігу захворювання та загальної картини. 

Які антибіотики призначають при запаленні легенів 

Раніше для лікування пневмонії у дорослих і дітей використовувалися антибіотики пеніцилінового ряду. Однак досить часто вони викликають небажані побічні ефекти й ефективні тільки проти вузького списку мікроорганізмів. В результаті багаторічної роботи вчені відкрили ефективніші антибіотики, які сьогодні активно використовуються для лікування запалення легенів. Залежно від особливостей хімічної структури вони діляться на: 

  • макроліди; 

  • цефалоспорини;

  • фторхоліни; 

  • карбапенеми; 

  • монобактами. 

Далі розглянемо особливості кожної групи антибактеріальних засобів детальніше. 

 

Макроліди 

Антибіотики макролідного ряду часто використовують при терапії пневмонії. Вони показують високий ступінь ефективності при боротьбі з грампозитивними коками, гемофільної палички, клебсієл та іншими збудниками. При запаленні легенів призначають препарати з активною діючою речовиною у вигляді кларитроміцину, азитроміцину або еритроміцину До недоліків макролідів відносять посилення моторики кишківника, що періодично може викликати дискомфорт у хворого. 

Цефалоспорини 

Антибіотики цефалоспоринового ряду призначають при алергічних реакціях і непереносимості макролідів. Медикаменти ефективні при лікуванні неускладненої пневмонії, яка викликана пневмококами, ентеробактеріями й стрептококами. У препаратах як активні діючі речовини вказують цефіксим, цефтибутен, цефдіторен, цефтриаксон, цефтазидим та інші. При використанні цефалоспоринових антибіотиків при лікуванні запалення легенів ускладнення практично не спостерігаються. 

Фторхінолони 

При тяжких інфекціях верхніх дихальних шляхів призначають фторхінолони. Ці антибіотики допомагають в боротьбі з грамнегативними бактеріями, пневмококами, стафілококами і атиповими збудниками. Широкий спектр дії дозволяє застосовувати препарати цієї групи при терапії багатьох форм пневмоній. Лікар може призначити препарати з активною речовиною — офлоксацин, ципрофлоксацин, левофлоксацин, спарфлоксацин, моксифлоксацин і інші. Препарати у своїй більшості показують хорошу ефективність. 

Карбапенеми 

При септичних процесах, а також ускладненій формі пневмонії в схему лікування включають карбапенеми. Вони мають широкий спектр дії. Основні діючі речовини — іміпенем, меропенем і доріпенем. Важливо зауважити, сто цей тип антибіотиків не використовується проти атипових збудників. 

Монобактами 

 

З антибіотиків монобактамового ряду для лікування пневмонії використовується тільки азтреонам. Він показує ефективність проти аеробного і грамнегативної мікрофлори. Препарат може викликати численні побічні реакції, тому його застосування повинно відбуватися тільки під контролем персоналу медустанови. Замовити й купити всі необхідні медикаменти для лікування пневмонії можна на сайті інтернет-аптеки Receptika.ua. 

Замовити зворотній дзвінок
Час дзвінка сьогодні:
с
до
каталог товарів
Медичні товари