Цистит — інфекційне захворювання, яке вражає слизову сечового міхура. Буває гострим і хронічним. Перший вид вважається найпоширенішою хворобою сечостатевої системи у жінок. За останніми статистичними даними, кожна друга жінка хоча б раз у житті перенесла епізод цієї недуги. Крім того, захворювання схильне до рецидивів (повторень). Після першого випадку хвороби, у 25-50% дівчат протягом року знову виникають симптоми.
У чоловіків цистит зустрічається рідко. Пов'язано це з особливістю будови їх сечовипускального каналу. Він тонкий і довгий, тому інфекції складніше проникнути до сечового міхура. Для лікування патології використовують антибіотики при циститі. При легкому і середньо тяжкому перебігу призначають їх короткими курсами і цього, як правило, досить для позбавлення недуги.
Чому розвивається цистит?
Головна причина розвитку захворювання — бактеріальна інфекція. У 70-95% випадків збудником є Escherichia coli, в 5-10% сапрофітний стафілокок. Але для того, щоб бактерії могли викликати хворобу необхідні певні сприятливі умови. Так збільшують ймовірність циститу такі чинники:
зміна сексуального партнера;
використання сперміцидів, наприклад, бензалконію хлорид (Еротекс);
наявні в минулому епізоди циститу;
цукровий діабет;
більш як три статевих контактів в тиждень;
недотримання належних правил інтимної гігієни.
Часто провокуючим фактором стає переохолодження. Хоча немає доказових даних про прямий вплив низьких температур на розвиток циститу, більшість жінок пов'язують появу симптомів саме з цим.
Купання у відкритих водоймах в літній період також може стати тригером появи хвороби.
Як зрозуміти що це дійсно цистит?
Припустити про захворювання можна насамперед за характерною симптоматикою:
часті сечовипускання;
різкі болі в області сечівника, що посилюються при сечовиділенні;
невідкладні позиви на сечовипускання;
іноді може виникати біль в лобковій області і виділятися кров з сечею.
Для підтвердження діагнозу необхідно здати загальний аналіз сечі. Перше дослідження допоможе виявити наявність лейкоцитів. Якщо вони присутні в сечі у великій кількості, то це говорить про запалення. Також за допомогою цього аналізу можна визначити наявність крові в сечі. За її характером можна зрозуміти, де відбувається запальний процес — в нирках або в самому сечовому міхурі. Бактеріологічний посів визначає який саме тип збудника викликав хворобу, а також виявляє ефективні антибіотики при циститі. Всі результати досліджень може правильно інтерпретувати тільки лікар, тому при появі названої вище симптоматики, звертайтеся за допомогою до фахівця.
Антибіотики при циститі, які використовувати?
Лікарські засоби заборонено призначати самостійно. З аптеки вони відпускаються за призначенням лікаря. Як правило, лікарі використовують для терапії гострого циститу антибактеріальні лікарські препарати короткими курсами. Сьогодні часто призначається одноразовий прийом розчинного порошку Фосфоміціна (Монуралу). Цей антибіотик після потрапляння в організм створює високу концентрацію свого активного компонента в сечі. Завдяки цьому він найбільш ефективний в лікуванні інфекцій сечостатевої системи. Крім того, використовують антимікробні засоби:
Фторхінолони: ципрофлоксацин, норфлоксацин, левофлоксацин та ін; Нітрофурантоїн (Фурадонин);
Фуразідін (Фуромаг);
Цефподоксим;
Цефиксим (Супракс).
Призначають їх у формі таблеток, зазвичай на 3-5 днів. До лікування антибіотиками, при циститі додають дієтотерапію. Необхідно виключити прийом гострих, смажених, пряних, копчених та інших страв, здатних подразнювати слизові.
Хорошу ефективність мають і теплові процедури. Оптимальним є застосування сухого тепла — сольового або електрогрілки. На них сідають і прогрівають промежину. Це допомагає швидко полегшити стан, зняти біль і різі при сечовипусканні.
Хронічні форми вимагають більш серйозного лікування. В цьому випадку курс терапії визначатиме доктор після детального обстеження.
Де купити антибіотики при циститі?
Ці препарати за вигідною ціною можна придбати в інтернет-аптеці Receptika. В наявності є все, що найчастіше призначається лікарями.
Замовити через сайт дуже легко. За допомогою пошуку можна знайти необхідний препарат і залишити заявку. Вибирайте аптеку, яка знаходиться найближче до вас і забирайте своє замовлення там.
Не займайтеся самолікуванням, при появі симптомів циститу звертайтеся за допомогою до лікаря і проходьте повне обстеження.
Receptika публікує актуальну та надійну інформацію на сайті (описи, інструкції, статті). Але, вибір методу лікування та визначення діагнозу може призначити тільки ваш лікар.
Самолікування може бути небезпечним для здоров'я.
Адміністрація сайту Receptika не несе відповідальності за можливі несприятливі наслідки що з'явилися внаслідок використання інформації на сайті.