Однією з частих симптомів, що свідчать про захворювання верхніх дихальних шляхів, є біль у горлі. Вона супроводжується дискомфортом при ковтанні, печінням, першінням і почуттям роздратування, що погіршує самопочуття людини. Як першорядні заходи використовуються антисептичні засоби для горла.
Види та призначення антисептиків
Антисептики для горла є універсальною групою препаратів, які допомагають усунути віруси, бактерії та грибки, що провокують захворювання глотки та ротової порожнини. За рахунок місцевої дії подібні засоби досягають запаленої ділянки, знищують шкідливі мікроорганізми та пригнічують життєдіяльність їхніх клітин.
Класифікація антисептичних засобів здійснюється залежно від форми випуску:
- спреї для зрошення горла – купірують запалення та сприяють прискореному процесу одужання;
- розчини для полоскання – надають антисептичну дію та прискорюють регенерацію пошкодженої слизової оболонки;
- розчини для обробки мигдалин – для очищення від гнійних пробок та хвороботворних мікробів;
- таблетки – для перорального застосування та підтримки організму зсередини;
- льодяники – для розсмоктування та полегшення хворобливих відчуттів та усунення дискомфорту.
Незалежно від форми випуску антисептичні засоби перешкоджають розвитку запального процесу, оберігаючи від опускання інфекції в нижні дихальні шляхи та запобігаючи від погіршення здоров'я.
Чому потрібно обов'язково звернутися до лікаря?
Біль у горлі свідчить про запальний та інфекційний процес, і є симптомом таких захворювань, як ангіна, фарингіт, ларингіт та паратонзилярний абсцес. Також скарги на хворобливі відчуття мають низку інших причин, які потребують невідкладної лікарської допомоги:
- алергія;
- мовоглоточна невралгія;
- пухлинні процеси;
- захворювання щитовидної залози;
- механічні травми.
Ігнорування болю в горлі може призвести до ускладнень і навіть абсцесу через активізацію вірусів, грибків та хвороботворних бактерій. Сигналом для звернення до лікаря є відсутність покращень при домашньому лікуванні через кілька днів, різке підвищення температури, труднощі при ковтанні та висип на шкірі.
Популярні та дієві антисептики для горла
Головне завдання антисептичних засобів – знищення мікроорганізмів, що подразнюють слизову оболонку, її зволоження, усунення наслідків бактеріального процесу та запалення.
У списку антисептиків для горла, які найкраще справляються з цим та представлені в каталозі інтернет-магазину, присутні:
- Ангілекс.
- Септолете.
- Орасепт.
- Гексорал.
- Гексаспрей.
- Стрепсілс.
- Тантумверде.
- Хлорофіліпт.
- Мірамістин.
- Фурацилін.
Який препарат буде дієвим у конкретному випадку, залежить від низки факторів. Найкраще проконсультуватися з лікарем для вибору антисептика індивідуально.
Як вибрати антисептики для горла
Вибираючи антисептик при болі у горлі, важливо встановити точне захворювання, яке слід лікувати. Також необхідно визначити природу патології для підбору відповідного складу.
Серед значимих критеріїв при виборі антисептичних засобів є:
- призначення препарату – знеболювальне, протизапальне, антибактеріальне;
- рівень безпеки та відсутність токсичності;
- м'якість впливу на слизову оболонку ШКТ;
- наявність протипоказань;
- схильність до алергії на компоненти засобу;
- вік людини;
- зручність прийому;
- тривалість застосування;
- форма препарату.
В інтернет-аптеці Receptika можна купити високоякісні та дієві антисептики для горла у всіх лікарських формах. Реалізація фармацевтичних засобів здійснюється з доставкою по всій Україні та за доступними цінами.
Receptika публікує актуальну та надійну інформацію на сайті (описи, інструкції, статті). Але, вибір методу лікування та визначення діагнозу може призначити тільки ваш лікар.
Самолікування може бути небезпечним для здоров'я.
Адміністрація сайту Receptika не несе відповідальності за можливі несприятливі наслідки що з'явилися внаслідок використання інформації на сайті.