Кон'юнктивіт — це запальне захворювання слизової оболонки (кон'юнктиви), що характеризується рядом офтальмологічних симптомів. Типовою ознакою запалення кон'юнктиву є почервоніння. Очі починають свербіти, виникає відчуття піску в очах, що спричиняє дискомфорт. Одночасно з цим, спостерігається набряклість повік, сльозотеча, в ряді випадків виділення гною. Найчастіше хвороба розвивається одночасно на двох очах, але іноді вражає тільки один. При важкій формі хвороби з'являється біль при кліпанні, розвиваються больові відчуття на світло, погіршується зір.
Яка причина захворювання?
Запалення слизової оболонки ока виникає з ряду причин:
Вірусна інфекція. Найбільш поширена причина кон'юнктивіту. Найчастіше збудником є вірус групи аденовірусів. Захворювання передається через брудні руки, предмети побуту (рушник, іграшки, подушку).
Бактеріальна інфекція. Збудники: золотистий стафілокок, стрептокок. Характерний симптом — жовті або зелені виділення з очей (гній). Вражає спочатку одне око, через пару днів інфекція може перейти й на другий.
Алергія. Реакція організму на алерген (подразник) може проявитися у вигляді кон'юнктивіту. Найпоширенішими симптомами є свербіж і сльозотеча. Зазвичай це сезонна форма захворювання (реакція на цвітіння рослин навесні, влітку і на початку осені). Можливо як прояв індивідуальної реакції на ліки у вигляді крапель для очей.
Вплив ультрафіолету. Розвивається після тривалого перебування на засніженій ділянці або в місці, де яскраве освітлення.
Неправильне використання контактних лінз.
Перевтома очей. При довгій роботі за комп'ютером.
У чому полягає лікування?
Терапія кон'юнктивіту залежить від причини захворювання. При вірусному ураженні необхідно використовувати противірусні препарати (очні краплі від кон'юнктивіту з інтерферонами). Вибір конкретного препарату залежить від тяжкості перебігу хвороби і типу вірусу. Бактеріальний кон'юнктивіт вимагає призначення антибіотиків і місцевої терапії у вигляді крапель. Алергічна реакція лікується антигістамінними препаратами, а у важких випадках додатково прописуються гормональні лікарські засоби. Обов'язково необхідно обмежити доступ до алергену. Для лікування призначають краплі з глюкокортикостероїдами (дексаметазон). При перевтомі очей часто призначають краплі для додаткового зволоження слизової оболонки ока.
Топ-5 крапель від кон'юнктивіту
Лікуванням запалення слизової оболонки ока повинен займатися лікар-офтальмолог. Тільки він в змозі призначити адекватну терапію. Крім того, багато ліків зі списку нижче відпускаються тільки за призначенням лікаря.
Левоміцетин — препарат широкого спектра дії (впливає на більшість хвороботворних бактерій). Призначається з 3-річного віку, швидко проникає в структуру ока і системний кровотік. Один з найдешевших засобів на ринку.
Ципрофлоксацин — ефективний антибіотик проти багатьох патогенних мікроорганізмів. Використовується не тільки при очної інфекції, але і при вушних бактеріальних захворюваннях, для відновлення очі після операцій. Також має низьку ціну. Не можна використовувати вагітним і дітям до 5 років.
Окомістин у складі містить антисептичну речовину, що має яскраво виражену протимікробну дію. Впливає не тільки на бактерії, але і на віруси й гриби. Препарат застосовується в педіатричній практиці, бореться з хронічною формою патологією.
Диклофенак — нестероїдний протизапальний засіб. Застосовується для лікування неінфекційних кон'юнктивітів, швидко знімає біль і набряк. Призначається дорослими й дітям від 1 року. Має велику кількість протипоказань.
Офтальмоферон у складі містить інтерферон, має противірусну, протизапальну дії. Місцево знімає біль і запускає процеси регенерації.
Де і як купити краплі від кон'юнктивіту?
Замовити й купити краплі від кон'юнктивіту можна на сайті інтернет-аптеки Receptika. Доставка проводиться по всіх містах України. Ціна, дія і країна виробник вказані на сайті в описі конкретного товару.
⭐️ Категорія препаратів | Краплі від коньюктивита |
⭐️ Середня ціна препарату | 95,00 грн. |
⭐️ Найдешевший препарат | 27,40 грн. |
⭐️ Найдорожчий препарат | 153,30 грн. |
Receptika публікує актуальну та надійну інформацію на сайті (описи, інструкції, статті). Але, вибір методу лікування та визначення діагнозу може призначити тільки ваш лікар.
Самолікування може бути небезпечним для здоров'я.
Адміністрація сайту Receptika не несе відповідальності за можливі несприятливі наслідки що з'явилися внаслідок використання інформації на сайті.