Пластир медичний або бактерицидний – незамінний засіб, який має бути присутнім у кожній аптечці. Зовні він нагадує смугу з тканини або нетканого матеріалу, зовнішня сторона якої може мати прозору або матову основу з внутрішньою частиною, просоченою клейовим складом. Перші лейкопластирі виготовлялися у вигляді паличок, які перед застосуванням розігрівалися до м'якого стану та у такому вигляді фіксувалися на місці рани або порізу. Потім їм на зміну прийшли пластирі у вигляді смужок шкіри або тканини, що дійшли до нашого часу практично у незміненому вигляді.
Види медичних пластирів та їх особливості
Сучасні пластирі розрізняються за матеріалом виготовлення, способом застосування, призначенням. За типом використання їх ділять на такі види:
Лейкопластирі. Не містять у складі активних лікувальних речовин. Виготовляються із полімерної плівки, паперу, тканини, трикотажу, інших матеріалів. Приклеюються до тіла за допомогою гіпоалергенного поліакрилатного клею або м'якого силікону.
Лікувальні. Мають антисептичні, дезінфікуючі, зігріваючі властивості за рахунок присутності спеціального просочення. Пластирі з просоченням з перцю застосовуються при лікуванні простудних захворювань. Нікотин, що містять вироби, призначені для зниження тяги до куріння. Також пластирі застосовуються при лікуванні мозолів.
Косметичні. Застосовуються під час тейпування шкіри обличчя або тіла. Виготовляються з бавовни покращеної якості або шовковистої целюлози. Не викликають подразнення, забезпечують вільний доступ кисню до шкіри.
За матеріалом виготовлення бувають:
Тканинними. Мають доступну вартість, зручні у використанні. Мають покращену пластичність, щільно прилягають до шкіри, в тому числі, на рухомих ділянках. Випускаються на рулонній основі або у вигляді лейкопластирів із бактерицидними властивостями. Стандартний бактерицидний пластир має всередині спеціальну абсорбуючу подушечку, просочену лікувальним засобом. Може мати будь-яке забарвлення і форму (круглу, прямокутну, квадратну, фігурну).
Шовковими. Призначені для людей з чутливою шкірою, схильною до дерматозів, алергічних проявів, подразнення. За рахунок нанесення шару, що клеїть, смужками, а не суцільним шаром, легко видаляються з тіла після використання.
Плівковими. Характеризуються покращеною водонепроникністю. Розрізняються за товщиною полімерного шару. У деяких моделях він досить товстий для зручності застосування виробу. В інших пластирах полімерна основа має мінімальну товщину, забезпечуючи вільний повітро- та парообмін шкіри.
Паперові. Зручні у використанні. Характеризуються відмінними фіксуючими властивостями.
На нетканій основі. Випускаються як рулонних пов'язок збільшеної ширини. За рахунок покращеної повітропроникності, приємної текстури можуть перебувати на тілі протягом тривалого часу, не викликаючи дискомфорту.
Медичні пластирі з лікувальними властивостями можуть бути дратівливими, протизапальними, знеболюючими. Існують моделі пластирів від заколисування, для країв ран, а також безліч інших видів для лікувальних і косметологічних цілей.
Як правильно вибрати пластир
Купити пластирі для медичних, гігієнічних, косметичних цілей з доставкою в Україні можна в інтернет магазині медичної продукції Receptika, де представлений розширений асортимент перев'язувальних, гігієнічних товарів за вигідною ціною.
При доборі варто звернути увагу на тип основи виробів, відсутність протипоказань до застосування. Для захисту неглибокої рани краще купити лейкопластир, що заступає за її краї на 2-3 см. Використовувати медичні пластирі необхідно за призначенням. З появою роздратування, алергії на шкірі пластир потрібно негайно видалити. Перед покупкою лікувальних, спеціалізованих виробів – проконсультуватися з лікарем щодо доцільності та правил застосування.
Різноманітний вибір медичних, бактерицидних, косметичних пластирів представлений онлайн аптеці Рецептіка. Тут можна замовити різноманітні захисні вироби, медичну продукцію.
Receptika публікує актуальну та надійну інформацію на сайті (описи, інструкції, статті). Але, вибір методу лікування та визначення діагнозу може призначити тільки ваш лікар.
Самолікування може бути небезпечним для здоров'я.
Адміністрація сайту Receptika не несе відповідальності за можливі несприятливі наслідки що з'явилися внаслідок використання інформації на сайті.