Щитоподібна залоза бере участь в регуляції численних процесів в організмі. При порушенні роботи органу можуть виникати захворювання різного роду, в тому числі діабетичного. Причиною стану можуть бути новоутворення або дисфункції гіпофізу. Для нормалізації функцій органу лікар-ендокринолог призначає препарати гормонів щитоподібної залози.
Навіщо потрібні гормони щитоподібної залози
Щитоподібна залоза виробляє тетрайодтіронін (тироксин, T4) і трийодтиронін (T3). Тироксин в процесі метаболізму трансформується в Т3, який впливає на організм.
Гормони щитоподібної залози беруть участь в:
нормалізації швидкості росту і розвитку;
обмінному процесі;
терморегуляції тіла.
При зниженій секреції гормонів щитоподібної залози відбувається уповільнення обмінних процесів, як результат зростання і розвитку. У таких випадках призначають левотироксин. Гормони щитоподібної залози, ліки, вибирають індивідуально і визначають необхідну дозу.
Надмірне вироблення секретів щитоподібної залози сприяє збільшенню швидкості обміну речовин. При такому порушенні людина стає надмірно збудлива, психічно неврівноважений. Призначення гормональних препаратів в цьому випадку не потрібно, в терапії використовуються антагоністи.
Застосування препаратів гормонів щитоподібної залози
Лікування гіпотиреозу, тобто низької секреції гормонів, відбувається за допомогою призначення тироксину. Доза речовини, що діє, визначається лікарем в індивідуальному порядку. Терапію починають з мінімальної концентрації гормону з поступовим збільшенням.
Препарати секретів щитівки можуть застосовувати як стимулятори та допінги. Це пов'язано з його здатністю до прискорення обміну речовин і збільшення чутливості рецепторів до адреналіну, норадреналіну, дофаміну і подібним. В результаті збільшується кількість серцевих ударів, посилюється дія гормону росту.
Кому можна призначати гормони щитоподібної залози
Пацієнти з гіпотиреозом відзначають позитивний ефект при прийманні препаратів гормонів щитоподібної залози. При прийманні фармакологічних засобів важливо дотримуватися деяких правил:
збільшувати дозу поступово;
чітко дотримуватися схему лікування;
своєчасно проходити необхідні обстеження для контролю стану;
дотримуватися дієти насичену амінокислотами й здоровий спосіб життя.
При перевищенні допустимої дози можуть спостерігатися типові симптоми гіпертиреозу — прискорене серцебиття, виснаження, психози, безсоння та інше.
Для запобігання прояву побічних ефектів необхідно лікаря-ендокринолога повідомити про хронічні захворювання і генетичні особливості.
Купити групу ліків щитівки за списком лікаря можна через інтернет в мережі аптек рецепт. При оформленні замовлення онлайн діє спеціальна ціна на медикаменти. Для вашої зручності можна замовити доставлення зручним способом.
Receptika публікує актуальну та надійну інформацію на сайті (описи, інструкції, статті). Але, вибір методу лікування та визначення діагнозу може призначити тільки ваш лікар.
Самолікування може бути небезпечним для здоров'я.
Адміністрація сайту Receptika не несе відповідальності за можливі несприятливі наслідки що з'явилися внаслідок використання інформації на сайті.