При надмірному вживанні цукру в організмі відбуваються негативні процеси, що погіршують роботу ШКТ, серця та судин. Також надлишок глюкози здатний активізувати старіння та зіпсувати стан шкіри, волосся та зубів. При захворюванні на цукровий діабет він протипоказаний взагалі, щоб уникнути сплеску глюкози в крові. Безпечною альтернативою є замінники цукру, купити які можна в аптеці у різному дозуванні. З їх допомогою можна не відмовлятися від солодкого смаку страв, підтримувати здоровий раціон та уникнути поганого самопочуття.
Завдання та групи цукрозамінників
Замінники цукру при діабеті не впливають на вуглеводний обмін і мають приємний смак, що не змушують відчувати обмежень у харчуванні через необхідність виключення цукру з раціону. За допомогою підсолоджувачів можна контролювати стан здоров'я, масу тіла, піклуватися про зниження ваги та краси, збереження активності організму та гарного самопочуття.
Сахарозмінники для діабетиків діляться на дві групи – природні та синтетичні. Джерелом природних підсолоджувачів є рослини, що мають солодкий смак за меншого вмісту молекул глюкози. Для всмоктування подібних речовин організму потрібен інсулін, що може підвищувати рівень глюкози у крові після вживання замінників цукру.
Синтетичні цукрозамінники є хімічними сполуками, які здатні «обдурити» рецептори, що є на язику. Вони забезпечують необхідну насолоду страв та напоїв, але не мають у своєму складі калорій та вуглеводів, що не викликає стрибки цукру в крові при діабеті.
Особливості природних цукрозамінників
Серед природних замінників цукру найбільш затребуваними є:
- Фруктоза видобувається з плодів рослин і має однакову калорійність із звичайним цукром, але позитивно впливає на печінковий глікоген та стан організму в цілому. Але при його вживанні рівень глюкози в крові може підвищуватись, що варто мати на увазі.
- Ксиліт – відноситься до категорії швидких вуглеводів, і в помірній кількості незначно впливає на рівень цукру в крові, за рахунок меншого вмісту калорій втричі. За структурою нагадує білий порошок, який за лічені секунди розчиняється в рідині та має приємний солодкий смак.
- Сорбіт – створюється при використанні зернових культур, що пояснює присутність у складі харчових волокон, сприяють прискоренню моторики шлунково-кишкового тракту. Відзначається легкою насолодою, але не рекомендується для надмірного вживання.
- Стевія – вважається найбільш корисним природним замінником цукру, який незначно впливає на рівень глюкози в крові. У її складі присутні клітковина, антиоксиданти та цінні мікроелементи.
- Еритрит – міститься в різних фруктах і овочах і має солодощі, що на 70% відповідають натуральному цукру. Його енергетична цінність становить 0%, що не призводить до зміни рівня глюкози.
Характеристики синтетичних цукрозамінників
Варто відзначити, що синтетичні замінники цукру в кілька сотень разів солодші за оригінал. Це обумовлює необхідність додавання невеликої кількості до страв та напоїв.
До синтетичних цукрозамінників відносяться:
- Сахарин не містить у своєму складі вуглеводів і відрізняється нульовим глікемічним індексом , за рахунок відсутності енергетичної цінності, за рахунок специфічного присмаку може комбінуватися з іншими підсолоджувачами.
- Аспартам – відрізняється довгим солодким післясмаком після застосування, а його енергетична цінність становить не більше 4 ккал на 100 г. Часто додається до складу таблеток та різних вітамінів.
- Цикламат – один з найдоступніших підсолоджувачів з нульовою калорійністю та відсутністю впливу на зубну емаль. Солодощі речовини порівняно з цукром перебувають у 50 разів вище.
- Дульцин – є похідним сечовини, і в сотню разів солодший за цукор, що вимагає маленьку концентрацію засобу при додаванні в страви та напої.
Як обрати цукрозамінник
Замінники цукру для діабетиків – хороший варіант, що дозволяє не відмовлятися від солодкого присмаку. Але не рекомендується зловживання таблетками цукрозамінника, тому що їх вплив на різні системи організму не вивчені до кінця. Вибір препарату краще здійснювати індивідуально, проконсультувавшись з ендокринологом, особливо у разі захворювання на цукровий діабет у тяжкій формі.
Перед тим, як замінник цукру купити в аптеці, його необхідно оцінити за такими критеріями:
- глікемічний індекс;
- рівень калорійності;
- ступінь участі в обмінних процесах;
- рівень солодощі у відношенні до звичайного цукру;
- реакції при контакті з різним середовищем.
В інтернет-магазині представлений широкий асортимент замінників цукру природного та синтетичного походження. Реалізація препаратів для діабетиків здійснюється за доступними цінами та з доставкою по всій Україні.
Receptika публікує актуальну та надійну інформацію на сайті (описи, інструкції, статті). Але, вибір методу лікування та визначення діагнозу може призначити тільки ваш лікар.
Самолікування може бути небезпечним для здоров'я.
Адміністрація сайту Receptika не несе відповідальності за можливі несприятливі наслідки що з'явилися внаслідок використання інформації на сайті.