Біль в горлі — перша ознака розвитку запального процесу в області задньої стінки горлянки й мигдалин. Причини бувають різні — бактерії, віруси, грибки, алергічна реакція. Спреї для горла — популярна і дієва форма випуску лікарських засобів. На відміну від таблеток, препарати наноситься безпосередньо на область поразки, швидко знімаючи симптоми й усуваючи причину захворювання.
Чому болить горло?
Біль в горлі часто свідчить про ослаблення імунітету і попадання в організм інфекції. Це можуть бути:
віруси: грип, ГРВІ, кір;
бактерії: ангіна, скарлатина, дифтерія;
грибки: кандидозний фарингіт викликаний грибками роду Candida.
Крім неприємних відчуттів в горлі, як правило, турбують підвищення температури тіла, головний біль, слабкість. Також біль в горлі можуть викликати захворювання шлунка й алергічні реакції.
Визначити точну причину і призначити лікування може тільки лікар. Тому перед тим як купити медикамент, обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем. Ціна на спреї для горла залежить від складу ліки і фірми виробника.
Популярні протизапальні спреї для горла
Препарати цієї групи мають протизапальну і місцеву знеболювальні дії. Механізм дії полягає в зниженні синтезу медіаторів, що викликають почервоніння і біль в горлі.
До цієї групи лікарських засобів відносяться:
Тантум-верде;
Фортеза;
ЗІПЕЛОР;
Ангіоваг і ін.
Використовуються для місцевого лікування інфекційно-запальних захворювань порожнини рота і верхніх дихальних шляхів. Наприклад: тонзиліт, фарингіт, ларингіт, афтозний і виразковий стоматит, глосит. Спосіб і частота застосування зазначений в інструкції кожного препарату окремо.
Нестероїдні протизапальні засоби для горла практично не мають побічних ефектів, крім почуття сухості й оніміння в ротовій порожнині. Тантум-верде протипоказаний для застосування дітям до трьох років, з обережністю застосовується при бронхіальній астмі.
Спреї для горла з антисептичним ефектом
Препарати цієї групи мають широкий спектр дії на різні види збудників інфекцій. Використовуються при захворюваннях порожнини рота і горла, спричинених бактеріями, вірусами, грибками. Також препарати можуть призначатися з профілактичною метою після видалення зуба та догляду за гігієною порожнини рота. Популярними представниками є:
• гексаспрей;
• Т-септ;
• Септолете Плюс;
• Хепілор;
• Люгс.
Крім антисептичної дії, мають знеболювальний і протизапальний ефекти. Препарати, до складу яких входить бензодиазепин, заборонені для застосування дітям до 4 років і не рекомендовані вагітним і годуючим жінкам.
Основний компонент препарату Люгс-йод. Спрей надає антисептичну дію на грампозитивні й грамнегативні бактерії. Протипоказаний людям з захворюванням щитоподібні залози й нирковою недостатністю.
Антисептичні спреї з антибіотиком
Ця група лікарських засобів застосовується при бактеріальному ураженні горла і мигдаликів. Сюди входять такі препарати як:
Сангіва;
Ингалипт;
Спрей Сангіна складається з трьох активних компонентів:
Гексідін — антибактеріальна та протигрибкова дії.
Холін — протизапальна та жарознижувальна дії.
Хлорбутанол — дія, що знеболює.
Препарат не можна використовувати людям, що страждають бронхіальною астмою та дітям до 6 років.
Інгаліпт — це комбінований лікарський засіб, до складу якого входить ефірна олія евкаліпта і сульфаніламіди — антибіотик широкого спектра дії. Спрей має характерний виражений запах ментолу і дозволений для застосування дітям від трьох років.
Перевага спреїв для горла
Сучасний ринок пропонує великий асортимент лікарських засобів у вигляді спрею з кількох причин:
Простота експлуатації — просто натиснути й окропити. З цим впорається навіть дитина.
Швидка дія лікарського засобу, оскільки препарат діє в самому осередку запалення.
Доступна ціна на спреї для горла. Одного флакона може вистачити на весь курс лікування.
Де купити?
Інтернет-аптека Receptika — це зручний сервіс, де ви знайдете все необхідне для підтримки й зміцнення вашого здоров'я. Тут можна дізнатися ціну і прочитати відгуки про необхідний препарат. Придбати ліки можна самостійно на сайті або зверніться за допомогою оператора кол-центру. Продаж препаратів здійснюється за призначенням лікаря. Після оформлення замовлення можна забрати товар в найближчій аптеці або скористатися доставкою.
Receptika публікує актуальну та надійну інформацію на сайті (описи, інструкції, статті). Але, вибір методу лікування та визначення діагнозу може призначити тільки ваш лікар.
Самолікування може бути небезпечним для здоров'я.
Адміністрація сайту Receptika не несе відповідальності за можливі несприятливі наслідки що з'явилися внаслідок використання інформації на сайті.