У кошику порожньо
вхід
(067) 523-30-77(095) 330-40-17(093) 811-27-890-800-302-302 (Безкоштовно по Україні з мобільних)
Графік роботи Call-центру пн-пт з 8:00 до 17:00, сб,нд-вихідний
Как лечить хронический панкреатит?

Как лечить хронический панкреатит?

Цензор: Батура Р.В.
Опубліковано: 27 червня 2017
Змінено: 15 серпня 2023
951
3 хв читати

ПАНКРЕАТИТ: ЯК СПРАВИТИСЯ З ЗАХВОРЮВАННЯМ?

Неправильне харчування, вживання жирної їжі, переїдання або голодування, вживання алкоголю, у поєднанні зі стресами і нервовими напруженнями призводять до розвитку запального процесу, що блокує вироблення підшлункової необхідних ферментів і гормонів. Цей процес називається панкреатитом. 

Хвороба має декілька форм, нехтування лікуванням якого може призвести до незворотних наслідків. Що це за форми, як і чому важливо лікуватись? Давайте розберемо.

Фото - Креон 10000 капс.150мг N20
240.90 грн
Фото - Фестал НЕО 10 000 таблетки вкриті оболонкою №20
136.00 грн

Який же буває панкреатит?

Гострий панкреатит

Дана форма викликається отруєннями, різними інтоксикаціям (алкоголь), може бути викликана ускладненнями епідермічного паротиту. При гострому панкреатиті відбувається сильна зміна в роботі підшлункової залози, і невилікуваний гострий панкреатит своєчасно призводить до формування хронічної форми.

Хронічний панкреатит

Ця форма виникає як наслідок накопичувального ефекту від неправильного харчування, або як уже говорилося через невилікувану гостру форму. 

Правильний діагноз може поставити тільки лікар, однак, існують ознаки, які можуть послужити сигналом, що вказує на загострення хронічного панкреатиту. Симптоми можуть бути різноманітними залежно від тяжкості запального процесу, але можна виділити основні:

  • Больовий синдром усередині живота. 
  • Нусота, зниження апетиту.
  • Блювота, що не позбавляє відчуття нудоти.
  • печія, здуття (рідко).

Як лікувати хронічний панкреатит?

Хронічний панкреатит дається взнаки від 1-2 до 5 і більше разів на рік в залежності від ступеня тяжкості захворювання. Тому в аптечці завжди повинні бути препарати, які усувають больовий синдром: анальгін, нош- па. Далі за допомогою антигістамінних засобів знижувати активність підшлункової залози. Нейтралізувати соляну кислоту і цим забезпечити спокій підшлункової допоможуть антрацитні препарати. Регулярно можна пити панкреатин, або інші ферментні засоби, щоб компенсувати нестачу ферментів. Крім укомплектованої аптечки, повинні бути зроблені зміни в харчуванні, а саме повинна дотримуватися строга дієта. При панкреатиті не можна вживати алкоголь, а також жирне м'ясо (свинина), смажене у великій кількості. У раціоні має бути велика кількість рослинної їжі: овочі, злакові.

Для профілактики можна використовувати лікарські трави. При панкреатиті рекомендують пити відвари з трав деревію, валеріани, фіалки, календули, м'яти.

Пам'ятайте, що ігнорування дієти, і нехтування лікуванням призведе до того, що незворотно виникає цукровий діабет або онкологія. Бережіть себе та своє здоров'я. 

Дана стаття інформаційна, при появі подібних симптомів обов'язково зверніться до лікаря.

Замовити зворотній дзвінок
Час дзвінка сьогодні:
с
до
каталог товарів
Медичні товари