У кошику порожньо
вхід
(067) 523-30-77(095) 330-40-17(093) 811-27-890-800-302-302(Безкоштовно по Україні з мобільних)
Графік роботи Call-центру з 8:00 до 20:00, Без вихідних
Как повысить гемоглобин

Как повысить гемоглобин

Цензор: Батура Р.В.
Опубліковано: 14 лютого 2018
Змінено: 10 серпня 2023
1333
6 хв читати

НОРМА ГЕМОГЛОБИНУ

Кровоток включає два типи активних елементів — червоні кров'яні тільця (еритроцити) та білі кров'яні тільця (лейкоцити). Перші призначені для транспортування кисню, другі виконують захисну функцію. Анемія — стан організму, що характеризується зниженням кількості еритроцитів у крові. Дані елементи містять у своєму складі гемоглобін. Структура цієї речовини включає іон заліза, який у синтезі із киснем забарвлює кров у червоний колір. Гемоглобін бере активну участь у переміщенні кисню та вуглекислого газу по всьому тілу.

Гемоглобін: норма у жінок і чоловіків

Нормальна кількість червоних тілець в чоловічому і жіночому організмі відрізняються. У кровотоку чоловіка міститься більша кількість еритроцитів, ніж у жінок. Дане явище пояснюється низьким рівнем тестостерону в організмі представників сильної статі та щомісячними крововтратами жіночого організму під час менструального циклу. Гормон має позитивний ефект на кровотворення. Якщо для чоловіків показник гемоглобіну становить 129-169 г/л, то для жінок mdash; 119-149 г/л.

Кількість гемоглобіну змінюється в залежності від способу життя, вікових показників, звичок і стану здоров'я. Наприклад, у перші дні життя малюків відзначається дуже висока наявність еритроцитів у кровотоку, що знижується та нормалізується до 12 місяців. Вище норми кров'яні тільця червоного кольору бувають після року до 20 років. У період вагітності та віком від 70 років спостерігається зниження рівня гемоглобіну в крові.

Визначити кількість червоних тілець у крові можна за допомогою аналізу крові з капілярним або венозним парканом. Часто проводиться тест на глікозильований гемоглобін. Цей показник вимірюється у відсотковому співвідношенні. Чим більше цукру виявлено у кровотоку, тим більша частина еритроцитів виявиться глікованою. Аналіз застосовується також для діагностики діабету у дітей та дорослих, контролю процесу лікування та оцінювання ефективності терапії.

Фото - Тотема розчин для перорального застосування ампули 10мл №20
404.30 грн
 
Фото - МАЛЬТОФЕР сироп, 10мг/мл по 150 мл у флак.
344.20 грн

Причини нестачі еритроцитів у кровотоку

Дефіцит еритроцитів спостерігається в таких випадках:

  • Маткові кровотечі внаслідок гормональної перебудови організму.
  • Втрата крові під час пологів та хірургічних втручань.
  • Неправильний раціон та стресові ситуації.
  • Запалення товстої кишки.
  • Вроджена залізодефіцитна анемія.
  • Захворювання інфекційного типу.
  • Аутоімунні хвороби.
  • Недостатня фізична активність.

Як швидко підвищити кількість червоних тілець?

Для збільшення еритроцитів у кровотоку немедикаментозним шляхом достатньо наповнити щоденний раціон м'ясними продуктами нежирних сортів і свіжими соками. Важливо збільшити час перебування на свіжому повітрі збагачення організму киснем активізує наповнення кровотоку червоними тільцями.

Підвищити гемоглобін можна за допомогою поповнення запасів заліза. У цьому допоможуть риба, яйця, молочні продукти та цілісні крупи. Для кращого засвоєння білка слід з'єднати речовину з овочами та фруктами, що містять велику кількість вуглеводів.

Від чаю та кави краще відмовитися. Вживання цих напоїв у великих кількостях впливає на вимивання заліза з організму.

Якщо підняти рівень гемоглобіну за допомогою дієтичного харчування не виходить — отже, хвороба сформувалася і необхідно приступати до медикаментозного лікування.

 
Фото - ХЕФЕРОЛ капсули по 350 мг блистер №30 (10х3)
277.90 грн

Ознаки анемії

Симптоматика нестачі заліза в організмі проявляється відразу. Органи та тканини не можуть повноцінно функціонувати за низького рівня кисню в крові. Залізодефіцитну анемію також називають недокрів'ям. Недуга проявляється:

  • Головним болем.
  • Блідістю.
  • Сонливістю.
  • Регулярними втратами свідомості.
  • Холодними руками та ногами будь-якої пори року.
  • Задишка.
  • Бліда особа.
  • Загальна слабкість.
  • Ламкість нігтів та випадання волосся.

Лікування недокрів'я

Сучасна медицина рясніє широким асортиментом препаратів, призначених для відновлення кількості еритроцитів в організмі. Багато лікарських засобів наділені побічними ефектами (пронос, блювання, нудота). Для уникнення неприємних наслідків рекомендується ін'єкційне лікування.

Високий гемоглобін знижується внаслідок регулярного застосування медикаментів у точних дозах. Надмірне вживання залізовмісних засобів може стати причиною розвитку іншої хвороби. гемосидерозу. Тому медикаментозна терапія може відбуватися тільки під наглядом лікаря.

Після огляду лікарі призначають пероральні або парентеральні препарати. До перших відносяться Тотема, Ферретаб, Актіферрін, Фенюльс та інші. Таблетки для активізації вироблення еритроцитів другого типу — це Венофер, Ферум лек, Космофер, Лікфер, Моносфер, Феростат та інші. Слабкі медикаменти підходять для профілактичного застосування, сильні можна використовувати лише умовах стаціонару. Таким чином, використання лікарської терапії можливе лише під постійним контролем.

Профілактичні засоби

Знижений і підвищений гемоглобін часто стає причиною поганого самопочуття та збою в функціональності організму. Профілактика анемії є першим кроком для запобігання розвитку хронічного захворювання. Запобіжні заходи складаються з двох складових:

  • Дієта. Раціон кожної людини повинен бути наповнений вуглеводами, білками та вітамінно-мінеральним комплексом. Є при низькому гемоглобіні потрібно сухофрукти, зелені яблука, листові овочі, гранатовий сік і відвар шипшини. Цей продукт повинен становити 25% щоденного харчування здорової людини.
  • Вітамінотерапія. Додатковий прийом препаратів, що містять комплекс вітамінів та мінералів, допоможе підтримувати здоров'я людини. Вітаміни В і С у поєднанні з фолієвою кислотою наповнять організм корисними мікроелементами. У заходах профілактики можна вживати гематоген, що візуально нагадує плитку ірису. Високий вміст заліза та альбуміну нормалізує рівень червоних тілець у кровотоку. Крім того, гематогеном можна замінити шоколад, протипоказаний при анемії.

Ця інформаційна стаття, при появі подібних симптомів обов'язково зверніться до лікаря.

Замовити зворотній дзвінок
Час дзвінка сьогодні:
с
до
каталог товарів
Медичні товари