У кошику порожньо
вхід
(067) 523-30-77(095) 330-40-17(093) 811-27-890-800-302-302 (Безкоштовно по Україні з мобільних)
Графік роботи Call-центру з 8:00 до 20:00, Без вихідних
Атопічний дерматит (екзема)

Атопічний дерматит (екзема)

Цензор: Батура Р.В.
Опубліковано: 25 січня 2019
Змінено: 24 лютого 2023
2793
7 хв читати

Атопічний дерматит у дітей — хронічне ураження шкіри, яке проявляється почервонінням, висипанням, сверблячкою. Висип і неприємні наслідки почервоніння виникають в результаті введення в їжу білків, цитрусових, полуниці, коров'ячого молока, яєць, вівсяної й інших каш. Крім цього, запалення шкіри може бути спровоковано погано випраним одягом або використанням брудного рушника. Важливо пам'ятати, що захворювання може розвиватися в результаті контакту з одним або декількома алергенами, що значно ускладнює процес виявлення продукту або речі, що спровокувала утворення висипу. Вилікувати атопічний дерматит можна лише при визначенні алергену. Захворювання може розвиватися в ранньому віці — з 2-3 місяців життя, проте до 3-4 років повністю пройти. Слід розуміти, що атопічний дерматит — прояв некоректної роботи внутрішніх органів травної та видільної систем, однак ця недуга може проявиться у новонародженого в разі спадкової схильності до виникнення алергії.

Атопічний дерматит: причини й способи виявлення

Захворювання, наслідком якого є неприємний висип на шкірі немовляти, свербіж, лущення і почервоніння, може бути наслідком неправильного харчування матері в період вагітності. Слід розуміти, що дерматит — або наслідок вроджених ангітенов, або недуги. Алерген проникає в організм кількома шляхами:

  • при безпосередньому впливі на шкірні покриви — пральний порошок, ополіскувач, брудні речі або рушники;

  • харчовій алергії — найбільш поширений варіант дерматиту, ознаки якого видно протягом декількох годин після потрапляння в організм алергену;

  • респіраторний або дихальний АТ.

Коли в організм людини потрапляє продукт, який не засвоюється або не розщеплюється повною мірою, то в результаті багатьох травних процесів, подібні речовини виступають в якості антигенів, викликаючи при цьому вироблення антитіл. Цей ланцюжок і призводить до утворення дерматиту.

Висип — атопічний дерматит, найчастіше вражає щічки, пахвові западини, рідше — спину і груди немовляти. Слід розуміти, що почервоніння і будь-які прояви захворювання є відповіддю неправильної роботи внутрішніх органів, що говорить про необхідність комплексного лікування, а не ліквідації поверхневих шкірних проблем. В першу чергу маляті призначається дієта, що виключає продукти, введені в найближчі пару днів до появи висипу. Не варто відразу відмовляти дитині в повноцінному харчуванні, важливо виключити алерген, а не змінити раціон крихти. У процесі лікування і коректування харчування важливо дотримуватися правил гігієни, очищувати приміщення і режим дня, оскільки це дозволить знизити ймовірність впливу на імунну систему малюка. Важливо знати, що атопічний дерматит (ускладнення) знаходить відображення в психоемоційному стані дитини. Тому, запускати захворювання не можна, як і ігнорувати симптоматику недуги.

 

Класифікація АД

Самостійно не слід діагностувати подібне захворювання, оскільки хвороба має клінічні форми, встановити які може лише фахівець. Атопічний дерматит, стадії прояви недуги класифікуються так само.

  1. Початкова, що супроводжується гіперемією, свербінням, почервонінням, набряком шкірних покривів і локальними висипаннями. Має вроджений і набутий характер.

  2. Стадія виражених змін, яка негайно слід за початковим етапом в разі, якщо недуга не лікулася або ігнорувалися симптоми розвитку хвороби. Дерматит на цьому етапі може мати хронічну або гостру форми.

  3. Період повної або часткової ремісії, діапазон тривалості якого може бути від кількох тижнів до декількох років, при цьому захворювання й ознаки АТ проявляються регулярно.

  4. У тому випадку, якщо атопічний дерматит не спостерігається протягом 3-7 років, то можна вважати, що клінічно захворювання було усунуто. Ця фаза є завершальною в ланцюжку висипань і шкірних проблем, викликаних алергеном.

Способи лікування атопічного дерматиту

Перш ніж приступити до ліквідації ознак або наслідків АТ, слід визначити різновиди недуги з урахуванням ускладнень. Спираючись на клінічні форми, дерматит буває дитячий, підлітковий, а розглядаючи тяжкість перебігу захворювання.

  1. Легкої форми — незначна гіперемія, лущення шкіри, поодинокі висипання. Загострення можливо 1-2 рази на рік в 6-9 міс віці. Лікування на цьому етапі супроводжується використанням мазей і спеціальних кремів.

  2. Середня тяжкість перебігу захворювання — ремісія 3-4 рази на рік, що супроводжується локальними висипаннями, сверблячкою, почервонінням, а потрібно включення медичних препаратів.

  3. Важка форма дерматиту — великі висипання, включаючи утворення тріщин на шкірному покриві,  минущий свербіж. Ремісія можлива до 15 місяців.

Грамотна і своєчасна діагностика будь-який зі стадій захворювання і тяжкості перебігу хвороби дозволить знизити ймовірність розвитку хронічних форм недуги й швидко зняти симптоми. Важливо розуміти, що ускладнення атопічного дерматиту спровоковані приєднанням бактерій і збудників шкірних захворювань до уражених слизових. Це слід враховувати, не допускати розчісування шкіри, видавлювання гнійників або обдирання лусочок (на стадії загоєння). Крім цього, важливо використовувати препарати за призначенням, не продовжуючи самостійно прописаний лікарем курс.

До числа рекомендацій також відносять наступне:

  • дотримання гіпоалергенної дієти;

  • приймання антигістамінних засобів, що знімають набряклість і свербіж шкірних покривів (Лоратадин, Цетиризин, Левоцетиризин, Дезлоратадин);

  • показана детоксикації організму з обов'язковим очищенням органів травлення. Приймати седативні й протимікробні засоби (в разі приєднання інфекції). Правильно підібрати крем (Елоком, Адвантан, Елідел) для лікування наслідків дерматиту, зняття свербіння і лущення. До числа потрібних відносять Тимоген (протизапальний засіб, 0,05% діючої речовини).

Крім лікарських препаратів, слід використовувати косметичні масла на натуральних інгредієнтах, для зволоження і тонізації шкіри. Профілактика АД — запорука запобіганню розвитку серйозних проблем і порушень роботи покривів. Дослідження показали, що навіть якщо ступінь тяжкості захворювання незначна, і сама недуга протікає без сильних висипань або лущення, то стан шкіри, ступінь зволоженості зовнішнього покриву істотно змінюються. Використовуйте невагомою структури мазь, зволожуючі емульсії та дитяче молочко на основі козячого молока, вівса і паростків пшениці, щоб покриви дитини отримували максимально збалансоване харчування. Лише повноцінний підхід до лікування забезпечить оптимальний результат з іншими психологічними й фізичними витратами. Будьте здорові!

 

Ця стаття інформаційна, при появі подібних симптомів обов'язково зверніться до лікаря.

Замовити зворотній дзвінок
Час дзвінка сьогодні:
с
до
каталог товарів
Медичні товари