У кошику порожньо
вхід
(067) 523-30-77(095) 330-40-17(093) 811-27-890-800-302-302 (Безкоштовно по Україні з мобільних)
Графік роботи Call-центру з 8:00 до 20:00, Без вихідних
Хронічний пієлонефрит: як лікувати?

Хронічний пієлонефрит: як лікувати?

Цензор: Батура Р.В.
Опубліковано: 18 липня 2017
Змінено: 9 серпня 2023
573
3 хв читати

ХРОНІЧНИЙ ПІЄЛОНЕФРИТ: ОСОБЛИВОСТІ ЛІКУВАННЯ

Хронічний пієлонефрит – захворювання, яке має інфекційно-запальну природу і зачіпає чашково-лоханкову зону. Розвиватися недуга може як у чоловіків, так і жінок абсолютно в будь-якому віці, причому не тільки самостійно, але і як ускладнення інших хвороб. Захворювання може протікати у гострій чи хронічній формі.

Як лікувати пієлонефрит?

Пієлонефрит лікування починається з ліквідації збудника хвороби. Зазвичай для цього використовують не тільки антибіотики, а й уросептики. Головними вимогами до таких препаратів є:

  1. Мінімальна токсичність для нирок.
  2. Максимальна ефективність по відношенню до збудників інфекцій.

Якщо УЗД нирок показує пієлонефрит, в такому випадку необхідно здати аналізи на посів, щоб визначити чутливість до антибіотиків. 

Найчастіше призначають антибіотики широкого спектру дії, щоб забезпечити ефективне лікування нирок. Серед препаратів амоксицилін, карбеніцилін, азлоцилін, які мають не тільки широкий спектр дії, але й має мінімальну нефротоксичність. Також для лікування застосовують цефалоспорини другого та третього покоління. Ці препарати не поступаються ефективності першій групі ліків, але вони більше призначені для ін'єкцій. Уколи при пієлонефриті нирок є дієвими щодо більшості збудників інфекцій сечовивідних шляхів, не токсичні, проте їх найчастіше застосовують у амбулаторній практиці. Слід зазначити, що уколи заборонено використовувати для дітей, вагітних і жінок, що годують. 

Якщо посів підтвердив чутливість мікроорганізмів до сульфаніламіду, тоді можна вдатися до використання бісептолу. Якщо підтвердження немає, застосування препарату не має сенсу. Нітрофурани не менш дієві, коли пацієнт вибирає лікування нирок. Пігулки фурадонін і фурамаг мають високу ефективність, але при цьому мають ряд побічних ефектів, такі як нудота, блювота, гіркота в роті.

Лікування пієлонефриту триває не менше 14 днів, а якщо симптоми не зникають, то може бути продовжено і до місяця. При цьому бажано кожні 10 днів міняти препарати, а також здавати посіви, щоб підібрати найбільш ефективний засіб лікування.

Дана стаття інформаційна, при появі подібних симптомів обов'язково зверніться до лікаря.

Замовити зворотній дзвінок
Час дзвінка сьогодні:
с
до
каталог товарів
Медичні товари