Сперечатись про необхідність вітамінів, мінералів і мікроелементів у раціоні кожної людини не доводиться. Корисні речовини необхідні для правильного обміну речовин, стимуляції своєчасної імунної відповіді та інше. Водорозчинні вітаміни розчиняються у воді. До цієї групи належать С, В1, 2, 3 (РР), 6, 12, фолієва кислота, пантотенова кислота та біотин. Передозування водорозчинних вітамінів практично неможливе. А ось недолік формується досить швидко, тому необхідно стежити за вмістом цих елементів в організмі.
Основні водорозчинні вітаміни
Водорозчинні вітаміни добре засвоюються організмом. Вони виробляються фармакологічними підприємствами у вигляді комплексних мультивітамінів або монопродуктів. Синтетичні речовини є повними аналогами тих, що надходять із їжею.
Розглянемо найпоширеніші біологічно активні речовини.
Аскорбінова кислота або вітамін С необхідна для більшості реакцій в організмі, синтезу колагену та інших білків. Цей елемент потрібний для:
зміцнення сполучної тканини;
регенерації після травм;
активізації імунних реакцій;
підвищення стресостійкості.
При передозуванні аскорбіновою кислотою спостерігається порушення роботи шлунково-кишкового тракту, а також збій функціонування нирок.
Природні джерела вітаміну С — болгарський перець, обліпиха, чорна смородина, листяна зелень і свіжа капуста, цитрусові. Фармакологічні препарати випускаються у вигляді шипучих та звичайних таблеток, а також порошку.
Тіамін або вітамін В1 у всіх формах бере участь у реакціях організму як кофермент. Найбільш активною формою вважається пірофосфат. Речовина потрібна для:
покращення пам'яті та стану нервових клітин;
нормалізації імунітету;
зупиняє процеси старіння;
розвитку нервової системи плода під час вагітності.
Тіамін міститься в муці грубого помелу, плодах різноманітних бобових, шпинаті, яловичій та свинячій печінці, нирках. Випускається у вигляді капсул, таблеток в оболонці та ін'єкцій. Дефіцит цього вітаміну часто спостерігається у хворих на діабет.
Рибофлавін або вітамін В2 використовується організмом для окислення жирів, захисту ока від ультрафіолетових променів, зупиняє процеси старіння, активацію метаболічних процесів. Природними джерелами цього вітаміну вважаються яйця, молочні та м'ясні продукти.
Ніацин або вітамін В3 (РР) знижує рівень холестерину в крові, покращує стан нервових клітин і сприяє їх відновленню, зменшує запалення, підвищує рівень енергії в організмі. Входить до складу випічки з житнього борошна, бобових, м'яса, субпродуктів.
Піридоксин або В6 сприяє засвоєнню білка, постачанню клітин глюкозою. Речовина бере участь у синтезі гемоглобіну та розвитку еритроцитів, тому показаний при анеміях.
Кобаламін або вітамін В12 нормалізує функціонування шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи, відновлює внутрішньоклітинні процеси.
Фолієва кислота — вважається першочерговим вітаміном для жіночого організму. Має велике значення для формування тканин та систем у дитини під час вагітності. У дорослих фолієва кислота запобігає розвитку атеросклерозу.
Пантотенова кислота бере участь в обміні жирних кислот та холестерину.
Біотин бере участь у диханні на клітинному рівні.
Як приймати водорозчинні вітаміни
Сучасні синтетичні водорозчинні вітаміни добре засвоюються організмом і швидко показують терапевтичний ефект. Перед початком прийому рекомендується проконсультуватися з лікарем і підібрати відповідний комплекс для чоловіків і чоловіків і чоловіків і жінок.
Купити вітаміни можна через інтернет на сайті receptika.ua. Тут представлені численні медичні засоби за вигідною ціною. При замовленні можна вибрати зручний спосіб доставки по всій Україні.
Receptika публікує актуальну та надійну інформацію на сайті (описи, інструкції, статті). Але, вибір методу лікування та визначення діагнозу може призначити тільки ваш лікар.
Самолікування може бути небезпечним для здоров'я.
Адміністрація сайту Receptika не несе відповідальності за можливі несприятливі наслідки що з'явилися внаслідок використання інформації на сайті.