У кошику порожньо
вхід
(067) 523-30-77(095) 330-40-17(093) 811-27-890-800-302-302 (Безкоштовно по Україні з мобільних)
Графік роботи Call-центру з 8:00 до 20:00, Без вихідних
Как лечить отит

Как лечить отит

Цензор: Батура Р.В.
Опубліковано: 9 січня 2018
Змінено: 15 серпня 2023
824
5 хв читати

ОТІТ ВУХА

Отит являє собою запалення вуха. Першою ознакою недуги є хворобливі відчуття, що наростають, які супроводжуються загальною слабкістю організму, головним болем і невеликим підвищенням температури тіла. Захворювання потрібно починати лікувати відразу після прояву симптомів, інакше з'являться ускладнення у вигляді гнійних виділень.

Фото - Отогут сквален краплі вушні флакон 10 мл
Виробник: ГЕОРГ БИОСИСТЕМЫ ООО УКРАИНА
117.30 грн
Фото - Сумамед таблетки 500мг №3
Виробник: Pliva (Хорватия)
455.60 грн

Чому розвивається захворювання?

Хвороба може стати результатом:

  • Розладів лор-області (тонзиліт, ларингіт, гайморит, риніт).
  • Тяжких інфекційних недуг, у тому числі грипу та кору.
  • Переохолодження, спровокованого впливом холодної води або повітря.
  • Занесених інфекцій після травм.
  • Набряків євстахієвих труб при респіраторних захворюваннях.

Симптоми

  • Хворобливі відчуття, що посилюються при натисканні.
  • Закладеність.
  • гострий або стріляючий біль.
  • Відчуття плескання води.
  • Автофонія або невизначений шум.
  • Погіршення слуху.
  • Підвищена температура.
  • Часті мігрені.
  • Гнійні виділення.

Фото - Дексаметазон таблетки 0.5мг №10
63.50 грн

При появі даних симптомів необхідно пройти огляд у лікаря. Лікування хвороби після появи перших ознак розладу допоможе уникнути ускладнень.

Відит зовнішній

Недуга виникає в результаті зараження епідермісу вушної раковини грибками або бактеріями. Запалення може виникнути через механічні пошкодження, необережне видалення сірки зі слухового проходу, потрапляння брудної або холодної води. 

Для діагностики розладу достатньо візуального огляду. Терапія запального процесу передбачає використання протигрибкових мікстур або антиабіотиків антибіотиків. У разі зовнішнього запалення практикується застосування крапель для вух. При ураженні шкірного покриву рекомендується використання мазей.

Поразка середнього вуха

Це захворювання дуже поширене і є наслідок зараження лицьової частини органу або хвороб інфекційного типу (тонзиліт, фарингіт, ларингіт, риніт, гайморит, грип, кір, скарлатина).

Запальний процес акустичного органу має два різновиди:

  • Гострий отит. Супроводжується стріляючим болем. Протягом 1-3 діб утворюється розрив барабанної перетинки. Починає виділятися гній, причому нормалізується температура тіла і зменшуються больові відчуття. Лікування сприяє загоєнню розриву. Чутка не погіршується.
  • Хронічне запалення. Недолікована гостра форма. Супроводжується зниженням слуху.

Діагностика ураження середнього вушного відділення відбувається лікарем-отоларингологом. Для точності діагнозу може знадобитися аналіз крові, рентгенографія та комп'ютерна томографія.

Основним спосіб лікування запального процесу вушної раковини у дітей і дорослих є застосування антибіотиків у вигляді таблеток. Найефективнішими є амоксициліни, цефалоспорини, макроліди та представники пеніцилінвого ряду. Хороший результат показують антисептичні засоби (Мірамістин). Краплі з знеболюючим ефектом допоможуть усунути неприємні відчуття. 

Протизапальні ліки (ПреднізолонДексаметазон) призначені для терапії причини хвороби. 

Лабіринтит

У разі ускладнення, зараження поширюється на внутрішній аурикулярний відділ. Це стає причиною виникнення лабіринтиту (ураження внутрішньої вушної порожнини). Інфекція барабанної перетинки може спричинити повну або часткову глухоту. У запущених випадках недуга закінчується летальним кінцем. Терапія складної форми захворювання здійснюється виключно за допомогою антибіотиків. 

Ефективним препаратом для лікування отиту у дорослих та дітей є Сумамед. Лікарський засіб випускається у формі таблеток чи суспензії. Дія медикаменту спрямовано усунення зараження. До складу ліків входить напівсинтетичний антибіотик. Засіб швидко потрапляє у осередок інфекції. Протипоказання до застосування Сумамеда — чутливість до певних компонентів, захворювання нирок та печінки, а також період вагітності та лактації. При прийомі препарату необхідно дотримуватися рекомендацій лікаря. Передозування медикаменту може спричинити нудоту, блювання, алергію, діарею та порушення в роботі системи травлення.

Лікуємо отит у домашніх умовах

Для терапії легкого прояву розладу у дорослих можна використовувати засоби народної медицини. Рослинна основа рецептів має антисептичну та протизапальну дію. Регулярне використання трав'яних настоїв для лікування інфекції допомагає нейтралізувати шкідливі організми на шкірному покриві зовнішнього аурикулярного відділу та загоювати ранки.

Лікувати в домашніх умовах можна за допомогою настою прополісу. Змочену в емульсії ватку необхідно вводити до області слухового проходу. Тампон потрібно міняти 6-7 разів на день. Не рекомендується залишати ватку на ніч, тому що можна пошкодити слуховий прохід.

Для приглушення запального процесу необхідно закопувати у вухо 3-4 краплі соку подорожника. Полоскання трав'яними відварами з ромашкоюшавлією і звіробоєм допоможе вилікувати інфекції носоглотки та гортані.

Дана стаття інформаційна, при появі подібних симптомів обов'язково зверніться до лікаря.

Замовити зворотній дзвінок
Час дзвінка сьогодні:
с
до
каталог товарів
Медичні товари