Як лікувати стоматит у дітей різного віку
Стоматит - захворювання, що супроводжується запальним процесом слизових оболонок ротової порожнини. Таким чином імунітет відповідає на розвиток різних подразників. Залежно від них і визначаються типи стоматиту.
Що таке дитячий стоматит?
Стоматит характерний неприємними виразками, які створюють больові відчуття. Оскільки у дітей слабший імунітет, ніж у дорослих (особливо до 7 років), то стоматит у дітей розвивається частіше. Їх тонка слизова більше піддається патологій різного типу.
Симптоми стоматиту
До основних симптомів відносять такі прояви захворювання:
- появи запалення слизової;
- поява виразок;
- підвищення температури тіла;
- гіперсалівацію;
- виникнення неприємного запаху;
- набряклість, кровоточивість ясен.
Вони можуть проявлятися з різною інтенсивністю. Стоматит розвивається з різних причин. До основних відносять:
- форми захворювання;
- попадання в слизову ротової порожнини грибка Candida або бактерії;
- вплив герпесу;
- нанесення травм слизовій оболонці.
Вплив герпесу - найпоширеніша причина стоматиту, оскільки він легко передається через предмети, якими користуються в побуті. Дитина може заразитися в результаті тісного контакту з іншими дітьми. Бактеріальні інфекції також легко потрапляють в дитячий організм через схильності малюків постійно тягнути в рот різні предмети.
Стоматит також часто спостерігається в період прорізування зубів. Слизова оболонка через травмування ясен не може належним чином захистити від негативного впливу патогенних організмом, тому легко проникають шкідливі бактерії, які провокують розвиток стоматиту в подальшому. Захворювання може бути таких видів:
- ступені тяжкості алергії;
- герметичний;
- кандидозний;
- ангулярних;
- афтозний;
- бактеріальний.
Герпетичний стоматит проявляється такими ознаками:
- підвищенням температури;
- появою больових ранок;
- припуханням ясен і їх почервонінням;
- виникненням неприємного запаху гнилі з рота.
Ангулярний стоматит вражає куточки губ. Кандидозний називають просто дитячої молочницею для якої характерно печіння в роті і сухість. У цей період дитина стає дуже примхливим. Починається утворення білих точок. Коли ця стадія набирає піку, то такі запалення можуть бути брудно-сірого кольору. При будь-якій спробі їх прибрати, дитина відчуває неприємні відчуття. Афтозний не дозволяють точно визначити причини розвитку, але до основних відносять:
- збої в роботі імунної системи;
- хронічні хвороби шлунково-кишкового тракту;
- стафілококові інфекції.
Бактеріальний стоматит часто називають хворобою брудних рук, оскільки заряджання відбувається саме з цієї причини. Особливо якщо є ранки на щоці, губі або яснах. Стоматит може бути різних форм: гінгівіт проявляється запаленням ясен, глосит - мови, а хейліт - губ. Кожен цей вид може бути малої, середньої і важкої стадії. Мала стадія проявляється декільком виразками, середня значним їх збільшенням і навіть підвищенням температури. Важка форма може стати причиною хронічного стоматиту.
Лікування для дітей з різних вікових груп
Методи лікування можуть відрізнятися не тільки від виду стоматиту, але і від віку дитини. Зараз розберемо як його ж все-таки потрібно лікувати в залежності від віку.
Стоматит у грудних дітей
Найчастіше малюк відмовляється від прийому їжі, плаче і вередує. Щоб хвороба протікала менш болісно, рекомендується застосування різних гелів. Батькові потрібно ретельно помити руки, і після годування малюка, покласти його на бік і змастити гелем ділянки, уражені хворобою. Для того щоб передбачити розвиток цього захворювання в цьому віці важлива профілактика.
Як лікувати стоматит у місячної дитини?
Стоматит у дітей новонароджених найчастіше виникає бактеріальний, який для лікування передбачає обробку слизової порожнини рота антисептичними препаратами - Тантум-Верде і Мірамістин. Також необхідна обробка ерозій протизапальними і ранозагоювальні мазями. До них відносять Холісал, Солкосерил, дентальної адгезивную пасту.
Стоматит у дітей до року
Стоматит у дитини до року лікування передбачає, що перед годуванням мама ретельно очищає соски, ложки та інше. Питання, чим лікувати стоматит у дітей до року виникає часто, оскільки саме в цьому віці діти найбільше схильні до того, щоб брать різні предмети в рот. Терапія враховує використання гелів і мазей, щоб полегшити загальний стан малюка.
Стоматит у однорічної дитини
Лікування стоматиту у дітей 1 року передбачає годування малюка тільки теплою і рідкою їжею. Не варто також давати багато солодкого. Після годування потрібно покласти на бік і обприскати йому сліди ураження спреєм. Перед тим, як вирішити, чим лікувати стоматит у дитини 1 рік, важливо проконсультуватися з лікарем, який проаналізує ступінь ураження. У цьому віці найчастіше призначають мазі.
Стоматит у дитини 2 рік
Лікування стоматиту у дітей 2 років, крім гелів і кремів, включає використання спреїв. Завдяки їм батьки можуть не турбуватися про поширення бактерій, чого дотримуватися складніше при використанні мазей. Найчастіше спостерігається саме герпесний стоматит, який проявляється утворенням різних за розміром виразок на губах. Перш, ніж лікувати стоматит коли дитині 2 роки, проконсультуйтеся з терапевтом, щоб підтвердити діагноз.
Стоматит у дитини 3 роки
Лікування стоматиту у дітей 3 років стає актуальним, в результаті того, що малюк вже ходить в дитячий сад. І при близькому контакті з іншими дітьми, відбувається зараження. Методика лікування повинна включати повну відмову від контактування з іншими дітьми. Застосування препаратів відбувається з урахуванням особистих переваг малюка. У цей період діти стають більш примхливими. Тому перш, ніж лікувати стоматит у дитини 3 роки, варто визначити ті засоби, на які малюк менш негативно реагує - мазі або обприскувач.
Стоматит у дитини 4 роки
Лікування стоматиту у дітей 4 років має розпочатися якомога швидше, оскільки саме в цьому віці активно розвивається вірусна його форма. Терапія повинна припускати використання оксолінової мазі та гелю «Метрогіл Дента». У цьому віці важливо не пропустити початок розвитку хронічної форми, що часто супроводжується діареєю, нудотою та іншими неприємними відчуттями. При виникненні цих неприємних відчуттів потрібно не намагатися визначити чим лікувати стоматит дітям 4 роки, а терміново госпіталізувати малюка.
Стоматит у дитини 5 років
Якщо ніж лікувати стоматит у дитини 5 року, то з цього періоду вже можна перейти на прийом медикаментів. Варто звернути увагу на Йодинол для припікання ранок, але тільки в тому випадку, якщо у малюка відсутній непереносимість цього компонента. Цей препарат має виражену подразнюючу дію на тканини, а у високих концентраціях - прижигающим ефектом.
Стоматит у дитини 6 років
Чим лікувати стоматит у дитини 6 років? Для знеболення можна застосовувати Гексорал і Лізобакт - антисептики у вигляді таблеток для розсмоктування. Але необхідно стежити за тим, щоб дитина застосовував їх регулярно і в тій кількості, що зазначено лікарем. Потрібно також переконатися в тому, що дитина дійсно їх проковтує, а не ховає або випльовує.
Стоматит у дитини 7 років
Щоб лікувати стоматит у дитини 7 років варто придбати Камістад для зняття запалення. У цьому віці дитині можна вже пояснити особливості захворювання, а також відразу на прикладі продемонструвати важливість необхідності регулярної мийки рук і заборони на використання одних і тих же предметів побуту разом з іншими дітьми.
Стоматит у дитини 8 років
Лікування стоматиту у дитини 8 років вже може припускати промивання ранок настоями трав - ромашки, шавлії та інше. Відвари не повинні бути єдиним рішенням для лікування захворювання. Вони можуть швидко і ефективно зняти неприємні симптоми, але для повноцінного лікування рекомендуються медикаменти. Тому, визначаючи, ніж лікувати дитині 8 років стоматит, варто додатково придбати Холісал.
Стоматит у дитини 9 років
Щоб зрозуміти, чим лікувати стоматит у дитини 9 років, необхідно визначити форму захворювання - вірусний, афтозний та інше. Універсальним засобом вважається Гівалекс розчин, яким необхідно промивати рот. Для максимальної ефективності цього лікуючого засобу, важливо уважно прочитати інструкцію і докладно пояснити малюкові, як правильно застосовувати цей препарат. А також розповісти про важливість дотримання гігієни ротової порожнини.
Стоматит у дитини 10 років
Розвиток цього захворювання відбувається набагато рідше, порівняно з більш раннім віком малюка. Але якщо дитина стикається з цією проблемою дуже часто, то є ймовірність того, що стоматит вже перейшов в хронічну форму. У цьому випадку лікування стоматиту у дитини 10 років має починатися з відвідин терапевта. Комплексне обстеження дозволить встановити основний збудник захворювання і чим лікувати стоматит у дитини 10 річного віку.
Стоматит у дітей 11 років
Чим лікувати стоматит у дитини 11 років? Він виникає з тих же причин, що і в дорослому віці - використання загальних предметів разом із зараженим (одна і та ж ложка, чашка та інше). Метод лікування можна регулювати, незалежно від особистих уподобань дитини. При використанні мазей важливо дотримуватися гігієни рук. Якщо дитині складно дотримуватися цього правила, то варто ему запропонувати ополіскувачі. Також можна доповнити терапію таблетками.
Стоматит у дітей 12 років
Лікування стоматиту у дітей 12 років аналогічно з терапією для вже дорослого організму. Тобто, можна купувати препарати, які призначені для дорослих. Але їх дозування може бути меншою. Тому важливо перед початком терапії уважно ознайомитися з інструкцією.
Які препарати варто приймати
Для лікування стоматиту препарати класифікують, залежно від дії та форми випуску:
- гелі для знеболювання з протизапальним ефектом;
- антисептичні ополіскувачі;
- свічки Віферон. Перед початком застосування препаратів важливо отримати професійну консультацію від лікаря.
Профілактика
Для профілактики стоматиту фахівці рекомендують дотримуватися таких простих правил: Коли слід звернутися до професіонала
- стежити за здоров'ям порожнини рота;
- дотримуватися збалансоване харчування;
- постійно зміцнювати імунітет малюка;
- уникати дефіцит мінералів і вітамінів;
- своєчасно лікувати системні захворювання.
Необхідно стежити за тим, щоб дитина, як мінімум два рази на день чистив зуби. Також важливо купувати зубну пасту і щітку високої якості. Для того щоб було простіше прищепити дитині корисну звичку правильно чистити зуби, купіть спеціальну дитячу пасту з приємним запахом і смаком (як правило, дитячі пасти можна ковтати). Зубна щітка може бути з зображенням улюбленого мультяшного персонажа, щоб дитині було приємніше нею користуватися. Для максимально ретельного очищення рекомендується додатково використовуватися ополіскувач. Його застосовують не тільки після чистки, але і після вживання їжі. Для профілактики розвитку стоматиту у малюка в раціоні повинно бути більше клітковини, яка міститься в овочах, фруктах, цільнозернових крупах. Варто виключити в раціоні рафіновані продукти, фастфуд, напівфабрикати і ковбасні вироби. Після захворювання не рекомендується з метою уникнення ймовірності рецидиву, вживати цитрусові, гострі страви зі спеціями, кислі овочі. Афтознийстоматит часто спостерігається у тих, хто має проблеми шлунково-кишкового тракту. Тому важливо дотримуватися призначене лікарем дієтичне харчування. Поліпшити захисні функції імунітету дозволить дотримання принципів здорового способу життя. Мінерали і вітаміни важливо отримати від продуктів харчування. Але якщо дитину складно вмовити їсти овочі та фрукти в потрібній кількості, то можна доповнити раціон вітамінами, які продаються в аптеці. Для того щоб передбачити розвиток стоматиту в подальшому, важливо періодично проводити профілактику рецидивів статичних захворювань.
Чим раніше діагностується захворювання, тим простіше буде процес лікування. Незалежно від того, яке завдання стоїть - знайти, чим лікувати стоматит у дитини або придбати медикаменти, все необхідне є в інтернет-аптеці Рецептіка. Для тих, хто оформляє замовлення онлайн додатково пропонуються знижки, що дозволяє придбати препарати за максимально вигідними цінами. Забрати замовлення можна за вказаною адресою.